• piątek, 22 lutego 2019 r.

17 numer Tygodnika Faktycznie, a w nim PiS i Komisja Majątkowa, cmentarze wyznaniowe i ekshumacyjne szaleństwo.

Siedemnaste wydanie Tygodnika Faktycznie szczególną uwagę poświęca głośnej ostatnio kwestii nadużyć reprywatyzacyjnych. Jeżeli PiS chce na serio zająć się oszustwami z minionego ćwierćwiecza, to powinien stworzyć także komisję do zbadania działalności katolicko-rządowej Komisji Majątkowej. Tworu, który niejednokrotnie w kryminalnych okolicznościach rozdawał i wyceniał nieruchomości warte w sumie miliardy złotych. Bez możliwości odwołania się i w sytuacji, w której duchowni byli sędziami we własnej sprawie!

kommm

Tygodnik podejmuje także temat cmentarzy wyznaniowych. Polacy, szczególnie na prowincji, niezależnie od własnego światopoglądu, są zdani na korzystanie z nich. Duchowni wykorzystują swoją monopolistyczną pozycję dyktując ceny i dopuszczając się innych nadużyć jawnie naruszających prawo. Jak się chronić przed takimi praktykami?

Bieżący numer  zawiera sporo tekstów i felietonów nawiązujących do Święta Zmarłych – różnych jego przejawów i interpretacji religijnych oraz świeckich. Także refleksję nad mniej lub bardziej udanymi próbami chrystianizacji tego starego pogańskiego święta. Tygodnik zajmuje się sprawą polskiej pomnikomanii w zestawieniu z niektórymi zachodnimi – znacznie skromniejszymi i bardziej ludzkimi – przejawami pamięci o zmarłych oraz o smutnych rocznicach.

DCF 1.0

Ekshumacyjne szaleństwa PiS są krytykowane przez przedstawicieli mniejszości wyznaniowych. Rzadki przypadek, aby mniejszości te odważnie zabierały głos przeciwko nadużyciom władzy, i to władzy blisko związanej z Kościołem rzymskokatolickim.

W tym numerze także druga część rozmowy z dziennikarką Elizą Michalik, słynącą z ciętego języka i antyklerykalnych, emancypacyjnych poglądów.

6680bb077cc61b1a8c36e4492994193975050000

Szokujące wypowiedzi księży-myśliwych i wsparcie jakiego Kościół udziela procederowi budzącemu coraz silniejszy opór coraz szerszej części społeczeństwa.

Obecne wydanie zawiera także sprawozdanie z konferencji „Umierać po ludzku” poświęconej sprawie eutanazji oraz godnej śmierci, zorganizowanej niedawno w Warszawie przez Fundację im. Kazimierza Łyszczyńskiego.

Tygodnik Faktycznie

Podobne materiały

Jeden komentarz

  1. Aramis
    29 października 2016 at 08:05 - odpowiedz

    Zdaje się, że o ekshumacjach decyduje Prokuratura, a nie władza, PiS czy Kościół.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *