• piątek, 25 maja 2018 r.

20 nr Tygodnika Faktycznie a w nim o nowym królu Polski, o niechcianym Leśmianie i świątyni Opatrzności

Dwudziesty numer Tygodnika Faktycznie ma nietypową dla siebie okładkę. To satyrycznym protest przeciwko używania religii – w tym osoby Jezusa z Nazaretu – do cynicznych celów politycznych. Tak zwana intronizacja Chrystusa – która w tych dniach się dokonuje – to prawdziwy festiwal klerykalizmu. Wszak „panowanie Chrystusa” według biskupów to podporządkowanie różnych aspektów życia społecznego i politycznego wpływom Kościoła. Paradoksalnie Jezus, który rzekomo króluje sam jest poddany kościelnej kontroli i cenzurze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W jednym z felietonów autor demitologizuje także obchody tzw. chrztu Polski. Trwająca ponad rok huczna feta kościelno-państwowa upłynęła bez żadnej nawet najmniejszej krytycznej refleksji o tym jak i po co chrystianizowano Polskę.

W tym wydaniu znajdziemy także relację nad dotowaniem z pieniędzy publicznych tzw. świątyni bożej opatrzności. Z ekumenicznego, masońskiego projektu sprzed dwóch stuleci powstała właśnie katolicka świątynia, tyle że zbudowana w dużej mierze z publicznych środków.

Obecny numer zawiera także demaskatorskie teksty nt. kościelnej pułapki celibatu. Nakaz bezżeństwa nigdy nie funkcjonował dobrze, teraz stał się absolutną kpiną ze zdrowego rozsądku.

W dziale światopoglądowym o ekumenizmie nienawiści, który często panuje między religiami, oraz o wierze Bolesława Leśmiana. Znajdziemy także tekst o duchownych pisany z pozycji chrześcijańskich. Czy Biblia przewiduje dla nich jakieś specjalne zadanie? A może są oni uzurpatorami?

8c0ec26a-3581-4593-b0cd-1944da757631

Tygodnik Faktycznie

Podobne materiały

Jeden komentarz

 1. Janusz
  Janusz
  21 listopada 2016 at 21:41 - odpowiedz

  Krol polski zydowskiego pochodzenia?
  Lepiej bylp go mianowac ministrem finansow bo
  moglby przy pomocy cudow podniesc polska gospodarke.
  Albo ministrem Obrony Narodowej na zlosc Putinowi.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *