• wtorek, 23 lipca 2019 r.

Barbara Nowacka: Czuję się jak Donald Tusk

 

Barbara Nowacka przybyła do Wrocławia i oznajmiła, iż… czuje się jak Donald Tusk. Za to wyznanie spotkały ją gromkie brawa zgromadzonych wokół liderów dolnośląskiej lewicy. Chcecie poznać rozwiązanie tej zagadki? Zobaczcie film.

Podobne materiały

31 komentarzy

 1. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  21 października 2015 at 19:24 - odpowiedz

  Ja nie jestem zawiedziony PO ani Ewa Kopacz . Za to jestem zadziwiony infantylnymi przemówieniami pani Barbary…

 2. Frey Torquemada
  21 października 2015 at 19:55 - odpowiedz

  Bilet już do Francji kupiony , czy może Dorn obiecał jednak bydlęce wagony dla zwolenników świeckiego państwa.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   21 października 2015 at 20:07 - odpowiedz

   Czyli au voir?

   • Frey Torquemada
    21 października 2015 at 21:09 - odpowiedz

    O szczegóły trzeba się zapytać pana Dorna, może nie będzie się bawił z nami, tak jak Niemcy nie bawili się z żydami i nie wysyłali ich na Madagaskar. Polecam jego wywiad w GW z 8 października, nie chce mi się ty przytaczać jego całego, ale ten człowiek może sobie bez problemu podać ręce z tzw. prawdziwymi polakami z NOP-u i Młodzieży Wszechpolskiej. Gratuluje platfusom tego nowego członka ich partii, POPiS po wyborach prawie pewny, albo przynajmniej przejście kilkunastu posłów PO do PiSuaru.

    • Jacek Tabisz
     Jacek Tabisz
     21 października 2015 at 21:32 - odpowiedz

     Dla mnie nie jest jakieś zaskakujące, że socliberalna Kopacz widząc kompletny brak poparcia lewicy, czyni jakieś ukłony w stronę prawicy. Lubię Ewę Kopacz, uważam, że jest uczciwą osobą i całkiem dobrym politykiem. Jako lekarka nie jest przy tym krasomówczynią. Sam startuję z ZL, bo się zobowiązałem i dotrzymuję słowa, ale za premier Kopacz i PO też trzymam kciuki. Nie zgadzam się też z powyższą narracją Barbary Nowackiej. PO to nie to samo co PiS. Uważam, że przez ostatni rok PO rzeczywiście starało się realizować liberalne postulaty światopoglądowe, ale nie w sposób utopijny, tylko licząc się z realiami naszego społeczeństwa.

     • Frey Torquemada
      21 października 2015 at 23:07

      Za co lewica miała poprzeć Kopacz, za te dwie ustawyco PO uchwaliła w bólach o in-vitro i konwencję o przeciwdziałaniu przemocy, (nawet Kurdystan ją wcześniej ratyfikował) za śmieciówki których mamy najwięcej w Europie, za brak polityki mieszkaniowej. Natomiast co do realiów Polskiego społeczeństwa na pewno jest ono dalej niż PO, większość Polaków jest przeciwnych finansowaniu kościoła i lekcji religii z budżetu państwa natomiast co widzimy w wykonaniu pani Kopacz zwiększanie wydatków na fundusz kościelny, klęczenie przed papieżem i całowanie go po rękach.

     • Piotr Napierała
      Piotr Napierała
      21 października 2015 at 23:18

      Wszystko zniekształcone. Kopacz wyrzuciła gowinowcow. W bólach czy nie liczy się a najwięcej śmieciówek ma Dania

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      21 października 2015 at 23:23

      Kopacz odważnie liberalizuje swoje środowisko, ale w zamian dostaje kopa od sporej części lewicy. Komorowski został w ten sposób wręcz zmasakrowany. Żal mi go autentycznie. Całkiem niezły prezydent, z którego zrobiono pajaca i popychadło.

     • Piotr Napierała
      Piotr Napierała
      22 października 2015 at 02:25

      Po latach już na chłodno będą chwalić

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      21 października 2015 at 23:19

      Największa grupa wyborców głosuje na PiS, więc nie jest przeciwko funduszowi kościelnemu. Papieża być może nie lubią, bo jest ich zdaniem za mało konserwatywny, wolą coś bardziej katolickiego… Oczywiście można uwalać wszelkie niedoskonałe próby bycia czymś bardziej liberalnym niż PiS oczekując na coś idealnego. Czyniąc tak zwiększa się szanse PiS.

    • Piotr Napierała
     Piotr Napierała
     21 października 2015 at 22:01 - odpowiedz

     Dorn to zdobycz na pisie nic więcej

     • Frey Torquemada
      21 października 2015 at 22:48

      Trynkiewicz to dopiero by była zdobycz ,można by nim PiS-owskie dzieci straszyć 🙂

     • pawel_wr
      22 października 2015 at 15:16

      Dorn jest odpadem PiSu….To zgrany , zdziwaczały, polityczny nieudacznik.

 3. Kazimierz Kwiatkowski
  21 października 2015 at 22:07 - odpowiedz

  Zgadzam się z Panią Barbarą, że PO i PiS nie różnią się między sobą. Jednakże przy tej wyliczance migrantów partyjnych zapomniała Pani Barbara o Bartoszu Arłukowiczu i Januszu Palikocie. A może jest tak, że ZLEW także niewiele różni się od powyższych ugrupowań? Jeżeli spojrzeć na program gospodarczy to wypisz wymaluj PiS (rzekłbym, że PiS jest bardziej lewicowy od Lewicy w tej kwestii) Światopoglądowo PO także chciałoby się „wąchać” z lewicowym elektoratem. Świadczyć może o tym niedawna wypowiedź pani premier w kwestii „obrony” nas przed Państwem Wyznaniowym (PiSu). Obydwie postawy (socjalistycznego rozdawnictwa i „obrony” przed czarnymi) to w mojej opinii przedwyborczy bełkot. Jest to jednak normalne w demokracji. Taka oto zaleta tego wspaniałego, sprawiedliwego ustroju, gdzie stado baranów prowadzonych jest przez hieny.

 4. Lucyan
  22 października 2015 at 07:27 - odpowiedz

  Nowacka walczy o przetrwanie ZL w sejmie. Wiec probuje uszczknąc głosy tam gdzie moze, czyli lewicowe z PO. Kopacz natomiast probuje uszczkąc cos z prawicy. Chodzi o to aby ZL sie dostało do sejmu, bo PO pewnie i tak sie dostanie. Lepiej PO 19% i ZL9 %, niz PO 21% i ZL7%.

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   22 października 2015 at 09:11 - odpowiedz

   Bardzo słuszna uwaga, tylko PO też jest w trudnej sytuacji i podgryzanie PO przez ZL zraża do ZL wielu wyborców. Są przecież np. strony Facebookowe, gdzie otwarte jest wskazanie „nie głosuj na PiS, głosuj na PO, Nowoczesną, ZL”.

   • Robert Śliwa
    Robert Śliwa
    22 października 2015 at 10:49 - odpowiedz

    „PO też jest w trudnej sytuacji i podgryzanie PO przez ZL zraża do ZL wielu wyborców”

    Ale jak PO podgryza ZL to wszystko jest w porządku?
    Dlaczego zraża wyborców? Ważne żeby nie zagłosowali na PiS. Wyborcy słuchający co ma do powiedzenia Nowacka to raczej nie jest potencjalny elektorat PiS więc wszystko jest OK – tej partii nie poprą.
    Zgadza się, że Ewa jest odważniejsza od Tuska i „coś” wreszcie zrobiła. Niestety zbiera (być może nie do końca słusznie) za całe 8 lat i wzmacnianie przez Tuska prawicy. Warto zauważyć, żena głosowaniu w sprawie postawienia Ziobry przed trybunałem nie była obecna. I to jest całe PO.
    PiS ma dobre prognozy bo za swoje szmaciarstwa nie został pociągnięty do żadnej odpowiedzialności. PO samo sobie zgotowało ten los.
    Kopacz może sobie być wierząca ale premierowi całowanie ręki mężczyzny po prostu nie przystoi.

    • Jacek Tabisz
     Jacek Tabisz
     22 października 2015 at 11:00 - odpowiedz

     Wydaje mi się, że obecnie PO jest bardziej otwarta na Zl. Co z tego, że Kopacz całuje rękę Franciszka, skoro ryzykuje ekskomunikę za in vitro wraz z członkami swej partii i mówi jasno wyraźnie – „nie chcę państwa wyznaniowego”

     • Robert Śliwa
      Robert Śliwa
      22 października 2015 at 11:36

      Co z tego? – brak konsekwencji i wiarygodności.

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      22 października 2015 at 11:49

      Raczej liczenie się z różnymi grupami swoich wyborców… Ja w każdym bądź razie nie ukrywam, że jakbym się jakimś cudem dostał do sejmu, będę dążył do współpracy ZL z PO. Trochę osób ceni takie podejście, trochę osób w życiu nie zbliźy się do PO, są też takie, które mogą zbliżyć się do PiS…

     • Robert Śliwa
      Robert Śliwa
      22 października 2015 at 12:21

      Jacek, ja PO już swego czasu poparłem.
      To PO „olało” takich jak ja – a nie odwrotnie.

     • Piotr Napierała
      Piotr Napierała
      22 października 2015 at 14:15

      Przecież to dopiero Kopacz zmienia partię z liberalnej głównie gospodarczo w lib głównie społecznie więc kiedy olalo?

     • Robert Śliwa
      Robert Śliwa
      22 października 2015 at 20:50

      Kiedy olało? Prościej byłoby odpowiedzieć na pytanie z czego się wywiązało. Pamięta ktoś co mówili jak przejęli władzę? Kilka przykładów: dobrze zarabiające pielęgniarki, dobrze zarabiający nauczyciele, stopniowe obniżanie podatków, Polacy wracający z emigracji bo praca tutaj zacznie się opłacać. Polityka pro-kościelna, i wybitnie zachowawcza, której głównym celem jest utrzymanie władzy a nie przyszłość i modernizacja kraju, fundamentalista katolicki jako minister sprawiedliwości, problem z każdą wolnościową zmianą – nawet taką jak konwencja o zapobieganiu przemocy w rodzinie. Wszystkie trudne ustawy „później przegłosujemy” (bo teraz nam to popsuje sondaże). Polityka energetyczna na później. Bardzo silna frakcja konserwatywna itd. Nie będę się rozpisywał – przez 8 lat regularnie się irytuję i nie mam ochoty wszystkiego wyliczać.
      Piotrze, może Tobie – konserwatyście, ta partia odpowiada. Nie ma partii idealnych, ale PO przesadziło w unikach polityce zachowawczej. Ta partia nie jest tak wsteczna jak PiS ale to za słaby argument. 8 lat przy władzy to za dużo.

    • Piotr Napierała
     Piotr Napierała
     22 października 2015 at 11:23 - odpowiedz

     Zl i pis to partie św Mikołaja tyle ze z Jezusem lub bez. Jak najbardziej częściowo wspólny elektorat .

    • Piotr Napierała
     Piotr Napierała
     22 października 2015 at 11:24 - odpowiedz

     Cielęce zachwyty nad Adrianem Zandbergiem, który przez cały program z Wiplerem rechocze z poczuciem wyższości i fanatyzmu nie są więcej warte niż korwinizm czy kukizm

     • Robert Śliwa
      Robert Śliwa
      22 października 2015 at 11:34

      A ja nie jestem fanem Zandberga – ale z Korwinem lub Kukizem NIGDY bym go nie porównał. To nie jest to samo ani nawet podobne.

     • Piotr Napierała
      Piotr Napierała
      22 października 2015 at 14:16

      Dogmatyzm socjalistów i libertarian równie szkodliwy

    • Piotr Napierała
     Piotr Napierała
     22 października 2015 at 11:25 - odpowiedz

     Pis i zl to partie św Mikołaja coś za nic itd

 5. Benbenek
  22 października 2015 at 10:19 - odpowiedz

  Nie bardzo chyba chwytam w czym problem. Zwyczajna retoryka wyborcza. „My jesteśmy lepsi niż oni.” Nowacka moim zdaniem słusznie, nawet nie deprecjonuje powstania dróg, budynków ale zauważa że ten pozorny rozwój nie przełożył się bezpośrednio na rozwój społeczny a często odbył się kosztem tego drugiego.

  PS.
  Czy można się doczekać lepszego systemu komentarzy pod artykułami? Bo chyba na odpowiedź na wiadomość w tej sprawie wysłaną przez formularz kontaktowy już nie liczę

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   22 października 2015 at 10:38 - odpowiedz

   Ja się zajmuję montażem, obrazem, dźwiękiem, ale nie jestem biegły w edycji stron. Dlatego Twoja uwaga czeka na uwagę kogoś, kto się zna.

   • Benbenek
    22 października 2015 at 13:14 - odpowiedz

    Dzięki za odpowiedź. Uważam że projekt racjonalista.tv jest bardzo ciekawy i obiecujący. Już teraz zgromadziliście sporą grupę interesujących ludzi ciekawie komentujących. I najciekawsze dyskusje toczą się właśnie pod waszymi publikacjami. Ale warto zrobić kolejny krok i usprawnić system komentarzy bo ten już nie spełnia swojej funkcji.
    Rozumiem że też jesteście ograniczeni tzw dostępnymi środkami, i dlatego uważam za sensowne wparcie waszego małego przedsięwzięcia, ale jednocześnie chciałbym widzieć chęć rozwoju tej platformy.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *