• wtorek, 24 października 2017 r.

Chęć karania śmiercią apostatów w islamie sprzyja terroryzmowi

Uważam, że u osoby uważającej, że za odejście od jej religii należy karać śmiercią   podatność na zostanie terrorystą jest znacznie wyższa niż u osoby nie uważającej, że za odejście od jej religii należy karać śmiercią.

We wszystkich państwach muzułmańskich większość muzułmanów chce karać śmiercią za odejście od islamu. Tego nie ma w innych religiach, choć na przykład wielu hinduistów jest znacznie biedniejszych od przeciętnego muzułmanina i ma gorszy od niego dostęp do edukacji. Pragnienia egzekucji na apostatach nie tłumaczy bieda ani zacofanie, ale fanatyzm zawarty w samym islamie i nakazie dosłownego stosowania wskazówek Koranu obowiązującym muzułmanów.

Zdarzają się kłamliwi imamowie twierdzący, iż islam nie ma nic wspólnego z terroryzmem i przemocą. Zapytani o to, co należy robić z apostatą, odpowiadają – zabić go! Ci występujący w europejskich mediach imamowie przeważnie nie są biedni ani niewykształceni…

Są w Europie zwolennicy poprawności politycznej nie troszczący się o mordercze aspiracje muzułmanów wobec apostatów i o to, że mamy w Europie muzułmańskich apostatów, których życie jest poważnie zagrożone przez muzułmanów.

Zwolennicy poprawności politycznej mają też chęć poniżania innych kultur na rzecz islamu. Poniżane na przykład są Indie, choć ich rządy, jak i większość wyborców zwalczają barbarzyńskie elementy hinduizmu, takie jak system kastowy i zły stosunek do kobiet. W tym samym czasie rządy islamskie egzekwują brutalne kary na apostatach i poniżanie kobiet. Te rządy nie działaj wbrew woli swoich społeczeństw, a wręcz przeciwnie… Na przykład w Pakistanie chęć ukrócenia zabójstw honorowych przez rząd wywołała niemal rewoltę wśród ludności. Rząd ustąpił…

Jacek TabiszStudiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. Część rezultatów badań można studiować na stronie www.hanuman.pl . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w 2016 roku. Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

Podobne materiały

8 komentarzy

 1. Benbenek
  19 listopada 2015 at 10:57 - odpowiedz

  To z jednej strony zadanie z pogranicza psychologii a z drugiej strony tautologia sama w sobie. Bo to oczywista oczywistość, że jak ktoś popiera terror to pewnie łatwiej mu jest zostać terrorystą. Kara śmierci jest formą terroru, niezależnie za co jest stosowana. Dla psychologa jest teraz zdaniem zbadanie jakie warunki muszą być spełnione by deklaracja werbalna zamienia się w rzeczywiste działanie.

 2. darekpiotrek
  19 listopada 2015 at 15:37 - odpowiedz

  Deklaracje jednych napędzają rzeczywiste działania drugich.

 3. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  19 listopada 2015 at 22:19 - odpowiedz

  Nie ma moim zdaniem prostego przełożenia miedzy przemocą wspólnotową a przemocą pozawspolnotowa terrorystyczną.

 4. darekpiotrek
  20 listopada 2015 at 16:14 - odpowiedz

  Pitu pitu. Przemoc wspólnotowa, terrorystyczna wpisana w terrorystyczną, wspólnotową „prasę”, i wypływająca ze wspólnotowej terrorystycznej ideologii. O tym jest mowa. (jeżeli nie zdołałeś się jeszcze połapać)

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   21 listopada 2015 at 23:10 - odpowiedz

   Euroislam??? Prosiłbym o wiarygodne źródło a nie propagandę arabozercow

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   21 listopada 2015 at 23:15 - odpowiedz

   Ankieta szanowanego Pew Research Center ujawniła, że tylko 28 procent mieszkanców Pakistanu odnosi się krytycznie do Państwa Islamskiego. Reszta popiera lub deklaruje, ze nie wie, co o pi myśleć. Badania przeprowadzono w 11 krajach muzułmańskich. Najbardziej krytyczni wobec PI okazali się mieszkańcy Libanu (100 procent ocenia krytycznie), a potem Izrael, Jordania, terytroia Palestyńskie, Indonezja i Turcja. Lącznie w tych 11 krajach PI cieszy się jednoznaczym poparciem 63 milionów osób, a znacznie więcej, „nie wie, co o PI myśleć”

   Im dalej tym mniej wiedzą. A ilu Polaków lubi Putina? 40%?

   • Jacek Tabisz
    Jacek Tabisz
    22 listopada 2015 at 06:38 - odpowiedz

    Izrael i Liban to nie są państwa muzułmańskie. Palestyna ma Hamas, inną organizację terrorystyczną, która rywalizuje z ISIS

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *