• piątek, 25 maja 2018 r.

Ciemności nIe da się oswoić. Martyna Dębowska – Czarny Protest

 

Czarny Protest i wstrząsające oraz poetyckie wyznanie młodej wojowniczki o prawa kobiet, Martyny Dębskiej. Ciemność to świat, w którym kobiety są pozbawione własnego głosu, zamknięte w niewoli uprzedzeń, stereotypów i przyzwolenia na przemoc. Czy tę ciemność da się oswoić, czy da się ją pokonać?

Podobne materiały

6 komentarzy

 1. Ala Wilk
  1 listopada 2016 at 08:20 - odpowiedz

  Myślę że póki są otwarte granice i jesteśmy w UE to młode kobiety machną ręką na zakaz aborcji, bo w razie czego usuną ciążę na Słowacji.
  Być może jeżeli PiS ogłosi wyjście z UE to się zacznie.

  • Lucyan
   2 listopada 2016 at 20:12 - odpowiedz

   PiS mogłby zaczac kontrolowac granice (czytaj macice) przy przekraczaniu granicy. Gdyby religiantom zalezało na tzw ochronie zycia. Ale im na tym nie zalezy. Macica jest uzywana do trzymania kobiet w posłuszenstwie.
   Załozmy ze chcecz zamordowac jakąs osobe, i co, jedziesz z nią na Slowacje i mordujesz. Wracasz i co? wiec dlaczego PiS pozwala na mordowanie poza granicami? Powinni wyłapywac na granicy wszystkie Polki ktore „mordują” poza granicami Polski. Kontrola macicy i do więzienia.

   • Ala Wilk
    3 listopada 2016 at 05:11 - odpowiedz

    No właśnie o to chodzi. Póki mamy Schengen i brak kontroli na granicach to każda Polka wie że w razie czego może pojechać na Słowację.
    Jeżeli PiS będzie chciał wprowadzać kontrole na granicach być może wtedy się zacznie.

    • Lucyan
     4 listopada 2016 at 00:32 - odpowiedz

     No ale PiS sie tego boi. Za granicą „mordowac” wolno ale na terenie Polski juz nie. To tak jak z pedofilia kleru, w Polsce oficjalnie nie, ale w Watykanie juz tak. Co to szkodzi troche popedofilic w Watykanie czy na Dominikanie? Np. Norwegia karze Norwegow dopuszczających sie pedofilii w Tajlandii, mimo ze w Tajlandii prawo jest łagodne. Ale jak Norweg wroci do Norwegii i mu sie udowodni, ze w Tajlandii dopuscił sie pedofili wg prawa norweskiego, to stosuje sie prawo norweskie.
     Podobnie PiS powinien wprowadzic kary za aborcje za granicą Polski. Dosc obłudy i zakłamania.

     • Piotr Napierała
      Piotr Napierała
      7 listopada 2016 at 16:33

      To nie obłuda tylko ich horyzont myslowy ogranicza się do polski

   • Anna
    11 listopada 2016 at 18:40 - odpowiedz

    „Kontrola macicy i do więzienia”. A na granicach setki, tysiące foteli ginekologicznych na świeżym powietrzu. Albo zaświadczenie od ginekologa przed uzyskaniem paszportu. Nowy, wspaniały świat.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *