• niedziela, 4 grudnia 2016 r.

Co z tą Polską?

polska

Od wygranej PiSu minęło już trochę czasu. Jednak pseudo opozycja nie wyciągnęła z niej żadnych wniosków. Tak naprawdę wielką siłą partii małego Napoleona jest gów[terefere]ść opozycji. (nie)Prawo i (nie)Sprawiedliwość oczywiście przekupuje również elektorat. Jednak z drugiej strony robi to, co poprzednicy będąc kiedyś u władzy, zrobić również powinni. Jest jeszcze KOD – ale umówmy się, iż jest to twór raczej komiczny. Sam Kijowski przez jakiś czas był nawet przedstawiany jako drugi Wałęsa. Muszę przyznać, iż pod pod pewnym względem to porównanie jest nawet adekwatne…

Ciekawi są też co poniektórzy obecni „obrońcy demokracji” z Leszkiem Balcerowiczem i Romanem Giertychem na czele. Ale jak to się mówi: jaki kraj, tacy i bohaterowie.

To wszystko jest smutne, ale niestety taka jest nasza rzeczywistość i ona długo jeszcze lepsza nie będzie. Z jednej strony jest oszalały kaczoPiS a z drugiej – gów[terefere]a opozycja. Do tego „nowe” twory w Sejmie („Piękny Ryszard” i „Piersi Kukiza”) jakoś mnie nie przekonują a raczej przerażają. Przeraża mnie również to, iż ciągle zwiększa się liczba ludzi w tym kraju, którzy chcieliby wyj[terefere]ć wszystko do góry nogami – potocznie nazywa się ich  „antysystemowcami”.

Pytanie jest zatem zasadnicze: co z tą Polską – z krajem żubra, boćka i fotoradarów? Będziemy „zieloną wyspą” a może drugą Białorusią?

Oto wielkie jest pytanie…

Piotr BrowarskiRocznik 1984. Ateista, antyklerykał, obyczajowy liberał oraz gospodarczy umiarkowany lewicowiec. Zawsze w opozycji. Według ''prawdziwych Polaków'' stoi tam, gdzie kiedyś stało ZOMO.

Podobne wpisy

4 komentarze

 1. Janusz
  Janusz
  18 listopada 2016 at 07:31 - odpowiedz

  Wydaje się że jedyna szansa na zmianę to następne wybory.
  Do tego czasu nie ma wybitnych liderów
  mogących kierować opozycją.

 2. Zorro
  18 listopada 2016 at 16:09 - odpowiedz

  Opozycji zależy głównie na tym, żeby w spokoju dotrwać do końca kadencji. Pełnej kadencji, broń boże nie wspominajmy nawet o wcześniejszych wyborach. Posłowie opozycji też mają kredyty do spłacenia. Dlatego będą coś tak burczeć, ale bez gwałtownych ruchów.

  • Anna
   20 listopada 2016 at 19:56 - odpowiedz

   Niestety to bardzo prawdziwe.A ja się rok temu tak łudziłam..

 3. Tamara
  19 listopada 2016 at 10:03 - odpowiedz

  Dlaczego mamy umawiać się, że KOD to twór komiczny?
  Jakieś argumenty na rzecz tej tezy?

Zostaw komentarz

Paste your AdWords Remarketing code here