• środa, 2 grudnia 2020 r.

Czy Ida zasługuje na Oskara?

 

Film „Ida” Pawła Pawlikowskiego zdobył już chyba wszystko, co było do zdobycia, W kraju panuje euforia. Oskar dla „Idy” to już tylko formalność – słychać wkoło. Spokojnie proszę państwa. Zastanówmy się, czy ten film rzeczywiście na Oskara zasługuje?

Podobne materiały

5 komentarzy

 1. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  15 stycznia 2015 at 02:58 - odpowiedz

  Ida to romantyczny bzdet, tylko zdjęcia ładne, słusznie Globa zgarnął lepszy film rosyjski, i to dodatkowo antyputinowski co dodatkowo cieszy. Globy mają wieksze znaczenie bo wreczają je specjalisci, a nie przypadki jak Oscary. Oscara może dostanie, bo jest wystarczająco nierealny i płaski, jak lista schindlera 🙂

  • Azazel
   23 lutego 2015 at 09:49 - odpowiedz

   Akurat ” lista schindlera” to akurat dobry film..

   Ni jak widać Ida dostała Oskara

 2. Anna Kohli
  26 stycznia 2015 at 18:07 - odpowiedz

  Zgadzam z dyskutantami.”Ida” nie jest zlym filmem, ale jego przeslanie jest fatalne. Dziewczyna ma do wyboru, albo nudne zycie rodzinne w smutnej rzeczywistosci perelowskiej, albo klasztor 🙂 Nie ma innych opcji. Poza tym aktorka grajaca Ide zachowuje sie jak sniety karp. Zero emocji. Film ogladalam chyba dwa miesiace temu w Szwajcarii, mial niezle krytyki. Szkoda tylko, ze moj maz przespal caly film od poczatku do konca (ta polska konwencja artystycznego dziela, czyli walesanie sie godzinami po smetnych pejzazach go wykonczyla) i nie byl adekwatnym partnerem do dyskusji i nie rozumial mojego rozgoraczkowania, a nawet gniewu. Nie wiem, na czym polegalo lobbowanie, ale zadziwil mnie fakt, ze nagle „Ida” wystartowala jak rakieta i wszedzie jej bylo pelno. Tyle wspanialych polskich filmow jak „Poklosie”, „Zawrocony”, „Dzien swira” nie dostaly sie na ekrany europejskich kin i do tej pory tego strasznie tego zaluje. Najbardziej mnie smieszy ta petycja ostatnio, do ktorej zbierane sa podpisy na facebooku. Znowu chodzi o negatywny wizerunek Polakow w filmie, podobno koniecznie trzeba wprowadzic wyjasniajaca notke na poczatku, tlumaczaca, ze to Niemcy napadli na Polske. 🙂 Znowu ten strach, ze wizerunek Polski zostanie znieksztalcony, czy nawet zbrukany. Boszzz, ile mozna.

 3. Azazel
  23 lutego 2015 at 09:50 - odpowiedz

  cyt”. Szkoda tylko, ze moj maz przespal caly film od poczatku do konca (ta polska konwencja artystycznego dziela, czyli walesanie sie godzinami po smetnych pejzazach go wykonczyla)”

  Być może dla męża , bardziej adekwatnym filmem była by Piła..

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *