• czwartek, 20 lutego 2020 r.

Dlaczego USA rozwijają się lepiej niż Europa? Piotr Napierała

 

USA i Europa to dwa główne ośrodki Zachodu. Z nich wypłynęła rewolucja naukowa i techniczna, która zmieniła świat. Dlaczego jednak USA rozwijają się lepiej niż Europa? 

Podobne materiały

10 komentarzy

 1. Benbenek
  30 stycznia 2019 at 19:58 - odpowiedz

  Dyskusyjna teza. USA we wskaźnikach jakości życia jest za sporą częścią krajów europejskich a dystans się powiększa na ich niekorzyść.

  A "lewackie" stany i tak rozwijają się szybciej niż "prawackie"

 2. Janusz
  Janusz
  31 stycznia 2019 at 03:12 - odpowiedz

  Ogolna tzw stopa zyciowa w USA jest nizsza niz w kilku krajach Europy. Jakosc przemyslowych wyrobow ulegla pogorszeniu np samochody i elektronika w ktorych przoduje Japonia. Ostatnio w Bialym Domu nie ma naukowego doradcy . Pierwszy raz od kilkunastu lat prezydentem jest czloweiek bez wyksztalcenia i elemwentarnej wiedzy historii i ekonomii. Jest to fatalny przyklad dla mlodych obywateli USA. Rozwoj technologiczny ulegl zahamowaniu . Pieniadze zamiast na badania naukowe sa wydawabe na idiotyczne projekty typu zelaznego parkanu na poludniu.

 3. Lucyan
  31 stycznia 2019 at 11:14 - odpowiedz

  Po dwoch minutach, Saaba i Volvo zniszczyli Amerykanie (General Motors i Ford), niestety.

 4. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  31 stycznia 2019 at 12:00 - odpowiedz

  Nieprawda – lewacka Kalifornia się wali ; pożary, susza, katastrofa migrancka , getta wielkości poznania czy wrocławia. Ludzie uciekają masowo do Arizony .. W Kaliforni było dobrze ostatnio za Reagana, a obecne rozwarstwienie społeczne jest niczym w Nigerii

  Prawacki  Teksas prosperuje doskonale

 5. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  31 stycznia 2019 at 12:02 - odpowiedz

  Here about California's downfall https://www.youtube.com/watch?v=WdlR80GarJA

  proszę bardzo

 6. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  31 stycznia 2019 at 12:03 - odpowiedz

  Gub Brown z Kaliforni wydał pieniądze na renowacje tam na migrantów nielegalsów, teraz grozi zalanie 20 mln ludzi. Na szczęscie głównie lewaków na wybrzeżu, a nie prawaków z wyżyn : )

 7. tatajarek
  31 stycznia 2019 at 13:17 - odpowiedz

  pożary, susza, katastrofa migrancka , getta wielkości poznania czy wrocławia

  ————————————————————————————-

  Pożary, susza i getta to w USA norma i tradycja.

  A na czym polega "katastrofa migrancka"?

   

 8. Benbenek
  31 stycznia 2019 at 19:23 - odpowiedz

  Imigranci zasiedlają miejsca dobrobytu, stąd nie dziwi że wybierają Kalifornię zresztą nie bardziej niż Arizonę czy Texas bo to też bogate stany. Swoją drogą prawicowa Louisiana to przykład nie tylko wsteczniactwa prawicowego ale i cofania się w rozwoju, pomimo posiadania ropy i gazu.

  A Kalifornia nie jest też wyjątkiem pod względem typowych ułomności amerykańskiego systemu. Zdegradowana infrastruktura, brak poszanowania dla środowiska etc. Huragan Cathrina pokazał jak wielkie są zaniedbania w tej dziedzinie i to w Teksasie. A susza w Kaliforni to przecież część zmian klimatycznych. Rabunkowa gospodarka wodna to przecież słodki sen prawaków "drill baby drill"

 9. Dziwer
  1 lutego 2019 at 22:34 - odpowiedz

  Problemem nie jest, że ktoś się lepiej rozwija od kogoś innego, problem pojawia się, kiedy jeden  rozwija się a drugi nie. Ktoś musi być pierwszy w krajach rozwijających się i nie ma co płakać nad tym, że nie jest się pierwszym, wyszukiwać w związku z tym jakieś problemy. Czasem coś porusza się wolniej z powodów bezpieczeństwa, a myślę, że polityka Europy, szczególnie socjalna to całkiem rozsądne rozwiązanie, które w przyszłości – o ile nie zniszczą tego jakieś nacjonalistyczne ruchy – przyniesie fantastyczne rezultaty.

 10. Janusz
  Janusz
  4 lutego 2019 at 00:20 - odpowiedz

  Ka;ifornia sie wali bo nie chca stalowej sciany na granixy z Meksykiem ktora sugeruje nasz nawiekszy prezydeny od czasow Waszyntone. Ulewy i pozary przynosza emigranci 

  ktorzy kochaja lewice i uwielbiaja po cichu Stalina. 

  Ale nasz Donald nie daje sie nabrac i woli zamknac rzad niz 

  poddac sie lewicy. Synowi zabronil noszenia koszuli i chusty komsomolu  Slusznie popiera KKKlan i neonazizm co krytykuje falszywa prasa i wrogowie ludu.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *