• środa, 16 stycznia 2019 r.

Dlaczego wielu Polaków nie broni niezależności sądów? Jacek Tabisz

 

Rządzące Polską Prawo i Sprawiedliwość porywa się na niezależność sądów. Opinia międzynarodowa jest oburzona, jednak wielu Polaków nie przejmuje się niezależnością sądownictwa. Dlaczego tak się dzieje?

Podobne materiały

20 komentarzy

 1. Vernon_Roche
  11 lipca 2018 at 19:39 - odpowiedz

  Zamiast fiksacji na temat islamu i haseł z dupy o ludziach, których i tak nikt nie zna, o sądach:
  https://klubjagiellonski.pl/2018/07/11/spor-o-sady-w-16-punktach/

  W każdym filmie i tak jest to samo. Może dlatego, że Jackowie Tabiszowie usprawiedliwiają niszczenie Polski w ten sposób i mówią ludziom, że jest ono ok, że nie nazywają ojkofobami, ludzi, którzy się Polski wyrzekli, łamiąc jej konstytucję, a ludzi, którzy Polski nie chcą zniszczyć, to jest mało ludzi? 

   

  • Vernon_Roche
   11 lipca 2018 at 19:52 - odpowiedz

   11. Ministerstwo Sprawiedliwości przez dwa lata rządów nie podjęło niemal żadnych działań nakierowanych na poprawę instytucjonalnej sprawności sądów. Zamiast tego przeprowadziło czystkę wśród prezesów, wytwarzając w wielu sądach konflikt personalny, który zaczyna paraliżować ich działalność. Obecnie zaś skupia się na przeprowadzeniu jednej – z jakichś powodów uważanej za fundamentalną – zmiany. Mianowicie, obóz rządzący za punkt honoru postawił sobie natychmiastowe usunięcie sędzi Gersdorf ze stanowiska szefa Sądu Najwyższego.
    

   • Vernon_Roche
    11 lipca 2018 at 19:56 - odpowiedz

     

    Sądownictwo III RP dalekie było od standardów państw zachodnich.
    ====
    Po tym tekście JT na bank okrzyknie redakcję strony Klub Jagielloński ojkofobami. Poza tym nie napisali o Islamie…

 2. Vernon_Roche
  11 lipca 2018 at 19:43 - odpowiedz

  A Pis i tak tu wpuszcza muzułmanów http://natemat.pl/243215,do-polski-przyjechalo-prawie-trzy-razy-wiecej-muzulmanow-niz-w-2014-r 
  Więc sądów ludzie nie będą mieli, a muzułmanów i tak będą mieli. Ten deal z Kaczyńskim co niektórzy strasznie chujowy zawarli.
  Na bank jest więcej już nich tych 7000. I nikt ich nie zauważa i tamtych też by nikt nie zauważył.

 3. Vernon_Roche
  11 lipca 2018 at 20:06 - odpowiedz

  @Jacek Tabisz
  Moim zdaniem jest Pan szarlatanem, chcącym manipulować emocjami ludzi. Nawet sądy chce Pan wykorzystać do siania propagandy.

 4. tatajarek
  11 lipca 2018 at 20:31 - odpowiedz

  "Moim zdaniem JT jest szarlatanem (…) propagandy"

  Gdzie tam zaraz szarlatanem. Po prostu w niektórych kwestiach się myli, trochę szuka, trochę pyta, trochę zmienia zdanie – ot głośno rozmyśla.

  Co do ojkofobów, to zgoda z Panem Vernonem – "dom/rodzina" naprawdę jest przerażająca, więc to jest uzasadniony strach, a nie (ojko)fobia.

  No i jeszcze obawiam się, że nie jest tak pięknie, że naród spostrzegł racjonalne racje obecnego rządu. Raczej spostrzegł 500 plus, szybsze emerytury, to, że przeklętej sadowniczej kaście wreszcie dokopują, i to, że "islamskie bydło" nas nie nawiedzi. "A Tusk? Nakradł i spierdolił za granicę."

  (Cytaty i wrażenia z rozmów z narodem.)

  • Vernon_Roche
   11 lipca 2018 at 21:00 - odpowiedz

   No i jeszcze obawiam się, że nie jest tak pięknie, że naród spostrzegł racjonalne racje obecnego rządu. Raczej spostrzegł 500 plus, szybsze emerytury, to, że przeklętej sadowniczej kaście wreszcie dokopują, i to, że "islamskie bydło" nas nie nawiedzi. "A Tusk? Nakradł i spierdolił za granicę."

   (Cytaty i wrażenia z rozmów z narodem.)
   =====
   W to uwierzę i w to, że ludziom to wisi, ale w te głupoty JT nie.
   To jest na zasadzie "wszystko byłoby dobrze tylko ta kasta sądownicza". Tak, jak Brytyjczykom mówili wszystko byłoby dobrze, gdyby nie ta UE i jej krzywizna banana.
   ====
   Gdzie tam zaraz szarlatanem. Po prostu w niektórych kwestiach się myli, trochę szuka, trochę pyta, trochę zmienia zdanie – ot głośno rozmyśla.
   —- 
   Moim zdaniem to jest początkowe stadium Breivikizmu — czyli chorobliwej fiksacji na temat islamu, która doprowadza do widzenia wszędzie spisku ateistów-komunistów, a w konsekwencji do szkodzenia niemuzułmanom i niszczenia wszystkiego, co odróżnia zachodnią cywilizację na plus od Islamu. Wiadomo komu pewien „znany” Norweg najbardziej zaszkodził, a komu nie.

   • Jacek Tabisz
    Jacek Tabisz
    11 lipca 2018 at 21:37 - odpowiedz

    Porównywanie mających inne zdanie rozmówców z seryjnymi lub masowymi mordercami jest jedyne w swoim rodzaju i świadczy o fanatyzmie. 

    • Vernon_Roche
     11 lipca 2018 at 21:51 - odpowiedz

     Muzułmanie mordują z powodu islamu, a on miał taką filozofię, a nie inną, wystarczyć poczytać na wikipedii, jak mówił o świecie i co o nim sądził. Krytyka islamu to dobra rzecz, ale jak się obraca w niszczenie Zachodu i niemuzułmanów i wszystkiego, co wyróżnia zachodnią cywilizację na plus od islamu to już zaczyna być breivikizm. 
     Czy pojechał walczyć z ISIS tak, jak anarchiści https://www.rollingstone.com/politics/politics-features/the-anarchists-vs-the-islamic-state-109047/ ? Nie…

     • Pawel
      12 lipca 2018 at 00:10

      VERNON_ROCHE

      NIe myślałeś, żeby podjąć leczenie? Bo ewidentnie zdrowy psychicznie to ty nie jesteś…

    • baszarteg
     12 lipca 2018 at 00:44 - odpowiedz

      

     Pięknie rozpisany duet na "złego i dobrego glinę" ewentualnie złego i dobrego inkwizytora  😉

     -Zły glina VERNON_ROCHE- Jest zły! tylko patrzeć jak pójdzie w ślady Brevika a jak nawet nie pójdzie to porównanie do masowego mordercy jemu  w pięty pójdzie z łatką rasisty sobie nie pohulasz bratku !  😉 

      

     -Dobry glina TATAJAREK- Nie jest taki zły, błądzi jeszcze,młody jeszcze ,wyrośnie z tego  

      

     –Zły glina VERNON_ROCHE- Zły powiadam ! stadium Breivikizmu początkowe ja dostrzegam w nim (jak mawiał mistrz Yoda )

      

     -Dobry glina TATAJAREK- Błądzić jest reczą ludzką ,pytania stawia ino ,drogi własnej szuka ,zbłądził ale się jeszcze odnajdzie ,wróci na łono 

      

     -Zły glina VERNON_ROCHE- O naiwny ! O Oświeceniu bajdurzy ,o muzyce prawi a cichcem pewnikiem arsenał składa ,dynamit w piwnicy warzy .Już ja go rozgryzłem  😉

     • Vernon_Roche
      12 lipca 2018 at 01:01

      z łatką rasisty
      =====
      JT NIE jest rasistą.

     • Vernon_Roche
      12 lipca 2018 at 01:15

      Islam to religia, a nie rasa.

     • Vernon_Roche
      12 lipca 2018 at 02:02

      Mój zarzut dotyczy braku racjonalności, tego, co się dzieje, jak ktoś się wkręci za bardzo w jakąś ideę i teorie spiskową. A nie jakiś śmiesznych rasizmów i tak dalej. Bo wszystko można robić racjonalnie / mądrze lub nie..,

     • baszarteg
      12 lipca 2018 at 10:54

      Szanowny Panie VERNON_ROCHE z argumentami zwłaszcza zaś oskarżeniami należy obchodzić się oględnie . Oskarżenie o islamofobię wymieniane jest często z oskarżeniami o rasizm jednym tchem ,przez wiele osób  też traktowane jest jak tożsame.Już samo to powinno skłaniać do ostrożności w etykietowaniu nim ludzi .Oskarżenia zaś polemistów i porównywanie ich do masowych morderców tłumacząc się przy tym że owszem morderca tak ale rasista nie ,jest delikatnie rzecz ujmując śmieszne . To tak jak tłumaczenie się  że nie nazwało się kogoś "dupkiem" tylko "skończonym skurwysynem " przy braku jakichkolwiek argumentów na poparcie któregokolwiek z tych epitetów .Polecam zapoznać się wnioskowaniem prawniczym a minori ad maius jako dobre ćwiczenie z logiki pomagające uczciwie argumentować w dyskusji ze swoimi oponentami ,nade wszystko radziłbym zaś Panu zwyczajnie ochłonąć .

       

      Ze swojego komentarza zaś tłumaczyć się nie zamierzam gdyż jest on w dużej mierze żartobliwy ,tłumaczenie się z żartów zawsze kojarzyło mnie sięz próbą wytłumaczenia budowy i funkcjonowania zegarka będąc zapytanym jedynie o aktualną godzinę .

 5. Lucyan
  12 lipca 2018 at 04:28 - odpowiedz

  JT sie robi  monotematyczny. Wszystko mu sie kojarzy z islamem. Tytuł pogadanki to sądy a on jak zwykle o islamie. Założę sie, ze będzie  głosował na PiS, bo przecież islam najwazniejszy.  Własciwie nic sie nie dowiedziałem na temat sądow. Jedynie, ze PiS cos tam probuje skrocic wiek emerytalny sędziow … do normalnego wieku emerytalnego. 

  • Vernon_Roche
   12 lipca 2018 at 07:47 - odpowiedz

    Założę sie, ze będzie  głosował na PiS, bo przecież islam najwazniejszy. 
   ====
   Niestety breivikizm przejął główny nurt krytyki islamu i jest już bardzo częstą odpowiedzią na Islam. 🙁

  • Vernon_Roche
   12 lipca 2018 at 07:48 - odpowiedz

    Założę sie, ze będzie  głosował na PiS, bo przecież islam najwazniejszy. 
   ====
   Niestety breivikizm przejął główny nurt krytyki islamu i jest już bardzo częstą odpowiedzią na Islam. 

 6. tatajarek
  12 lipca 2018 at 11:57 - odpowiedz

  Widzę, że nasmarowałem niejasny post powyżej, więc precyzuję.

  Chodziło mi o to, że Pan Jacek nie uprawia szarlatańskiej propagandy, tylko dzieli się z nami swoimi opiniami, które nie zawsze bywają prawdziwe.

  Niezbyt prawdziwe jest przypisywanie antypisowcom ojkofobii.

  Żyję w kraju, w którym matki zmuszają własne dzieci do klękania przed obcymi facetami. Ci faceci rozgrzeszają w imię literackiego bóstwa, inkasują forsę, i śmieją się za ich plecami. Ateisci załatwiają sprawy pod krzyżami wiszącymi w urzedach. Klientelizm, nepotyzm, ksenofobia i ogólnie homosapiensowa dzicz jest/staje się wszechobecna. Tutaj świeży przykład z Torunia:

  http://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,23640794,czytelniczka-piec-osob-w-kolejce-a-trzy-krzyczaly-rasistowskie.html

  Władza i kościół się cieszy i popiera. Władzokościół deformuje edukację tak aby ludzie pozostali posłusznie ślepi i wierni. Średniowieczne i stadne myślenie staje się cnotą. Stadna siła staje sie cnotą. I w takich warunkach Pan Jacek ostrzega przed ojkofobią…

  I w tej kwestii zgodziłem się z Panem Vernonem, (który faktycznie nieźle odlatuje w swojej psychowojence z Panem Jackiem – to jest oczywiste).

  Panie Baszarteg – zgadzam się z Pańskim żarcikiem – błądzę, szukam i o drogę (prawdę) pytam – takie jest całe moje życie.

  Tylko niestety jużem niezbyt młody, wbrew temu co Pan (żartem) pisze.

   

 7. Piotr Korga
  Piotr Korga
  14 lipca 2018 at 19:23 - odpowiedz

  -Problem z Wałesą polega na tym, że ten człowiek zwyczajnie wiekszości Polaków obrzydł. Za dużo  tych powrotów, za mało rozsądku i poprawnej polszczyzny. Swoje wykonał, miał chwile słabości, za które trudno go winić, gdy ktoś wie jak wyglądała sytuacja człowieka, który podpadł służbom  bezpieczeństwa PRL-u, ale powinien się w końcu zreflektować, że już nie porwie tłumów, nawet w najbardziej szczytnym celu. 

  -Dobra analiza postępków kanclerz Merkel i zachowań totalnej opozycji.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *