• poniedziałek, 20 listopada 2017 r.

Dobrze, że Arabia Saudyjska jest sojusznikiem USA. Piotr Napierała

 

 

Czasem warto spojrzeć na kontrowersyjny temat z innej strony. Wiele osób dziwi się bliskim relacjom między USA i Arabią Saudyjską. Nie odmienił ich nawet Trump, nastawiony krytycznie do świata islamu. Piotr Napierała stara się przedstawić racjonalne przyczyny bliskości relacji pomiędzy monarchią Saudów a Amerykanami.

Podobne materiały

4 komentarze

 1. Janusz
  Janusz
  1 sierpnia 2017 at 03:19 - odpowiedz

  Sa dwa niezalezne powody "dobrych"stosunkow pomiedzy USA i Arabia Saudyjska.Jednym jest nafta i wielomiliardowe zakupy jakie  Arabia Saudyjska planuje w USA.Na przyklad zakup broni oraz pasazerskich samolotow Boeinga.Drugim powodem jest wspolny  wrog Iran ,ktory jest rywalem Arabii i rownoczesnie podejrzewany przez USA o wspieranie agresywnego Islamu i teroryzmu. 

 2. Lucyan
  2 sierpnia 2017 at 16:04 - odpowiedz

  Iran nie jest wrogiem USA. Iran moze zagrazac Izraelowi i dlatego jest wrogiem. Zresztą, USA wolą takie teokratyczne rządy jak w Iranie, niz ryzyko  "komunizmu". "Komunizm" czy tez dzisiejsze bratanie sie z Rosją to jak płachta na byka i stokroc lepsza dla USA teokratyczna dyktatura i zacofanie niz ryzyko straty wpływow. 

 3. darekpiotrek
  3 sierpnia 2017 at 08:40 - odpowiedz

  Czy wrogowie naszych wrogów są naszymi sojusznikami? Jeśli tak to sunnita i szyita mogą  powiedzieć o sobie , że są sojusznikami we wrogości do Zachodu.

 4. Janusz
  Janusz
  4 sierpnia 2017 at 03:38 - odpowiedz

  Iran nie zagraza USA ale zagraza stabilnosci polwyspu Arabskiego co moze spowodowac ekonomiczne konsekwencje wszystkim panstwom importujacym nafte z Bliskiego Wschodu. 

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *