• niedziela, 22 kwietnia 2018 r.

Moralność a religia

Główna Fora Krytyka religii Moralność a religia

Ten temat zawiera 18 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  MagnificencjaS 1 rok, 1 miesiąc temu.

 • Twórca
  Temat
 • #1214

  MagnificencjaS
  Participant

  Ateistyczna Holandia ma więcej strażników niż więźniów..
  + + +
  W 2008 roku w 17-milionowej Holandii w więzieniach było osadzonych 15 tys. osób. Według danych z marca tego roku obecnie za kratkami przebywa niecałe 10 tys. skazanych. Z tego 650 więźniów to belgijscy przestępcy, których przyjęły holenderskie zakłady karne w ramach umowy tymczasowej.
  – Po raz pierwszy w historii Holandia ma więcej strażników i innych pracowników zakładów karnych niż samych więźniów – wynika z danych opublikowanych ostatnio przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Dla porównania w Stanach Zjednoczonych na jednego strażnika przypada pięciu więźniów, a wyroki aż 10 razy częściej zakładają karę pozbawienia wolności.
  + + +
  A jak to jest w katolickiej czyli chrześcijańskiej Polsce?

 • Autor
  Odpowiedzi
 • #1287
  Ocena postu: 0

  KORIUS
  Participant
  0p

  A jak to jest w katolickiej czyli chrześcijańskiej Polsce?

  -Polska to jeszcze pikuś. Weźmy przykład katolickiego Meksyku, gdzie wieczorami lepiej nie wychodzić z domu. Wszędzie kapliczki i obrazy Matki Boskiej i wszędzie można zginąć. Zabójstwa, narkotyki, gwałty, haracze, porwania, korupcja to ich chleb powszedni. Włoska mafia też jest przecież bardzo religijna i „obwieszona” dewocjonaliami.

 • #1294
  Ocena postu: 0

  Zawisza
  Participant
  3p

  To nie tak. Mam znajomych Meksykanów. To prawda, że to kraj o trudnej historii i w związku z tym o dużym poziomie agresji społecznej. Ale to właśnie chrześcijaństwo daje Meksykanom nadzieję. Gdyby go nie było, przestępczość byłaby znacznie większa.

  • #1799
   Ocena postu: 0

   KORIUS
   Participant
   0p

   Ale to właśnie chrześcijaństwo daje Meksykanom nadzieję. Gdyby go nie było, przestępczość byłaby znacznie większa.
   -Ja nie gdybam jakby było. Chodzi o fakt, że chrześcijaństwo ze swoimi wartościami i przykazaniami nie łagodzi obyczajów i nie wpływa pozytywnie na moralność. I takie np. trąbienie przez hierarchów o cywilizacji śmierci, że człowiek bez boga przestaje odróżniać dobra od zła, w obliczu takich faktów staje się idiotyzmem i prostackim kłamstwem.

 • #1300
  Ocena postu: 0

  Anonim
  0p

  Nadzieję na co? I na jakiej podstawie uważa pan, że gdyby nie było chrześcijaństwa, przestępczość w Meksyku byłaby znacznie większa?

 • #1301
  Ocena postu: 0

  spell
  Participant
  9p

  Na podstawie gdyby_mi_się_wydajstwa.

 • #1302
  Ocena postu: +2
  Magdalena Kowalczyk
  Magdalena Kowalczyk
  Keymaster
  3p

  Samo łączenie ateizmu z mniejszą przestępczością jest nadużyciem. Ale mówienie że gdyby nie chrześcijaństwo to w Meksyku byłaby jeszcze większa przestępczość jest po prostu kpiną z rozmówcy. Fakty pokazują, że religijność sprzyja przemocy.

 • #1303
  Ocena postu: +1

  spell
  Participant
  9p

  Fakty pokazują, że religijność towarzyszy przemocy, a nie sprzyja.

  • #1800
   Ocena postu: 0

   KORIUS
   Participant
   0p

   Spójrzmy więc na islam. Fakty pokazują, że przemoc wynika z religijności i jest do niej wprost proporcjonalna.

 • #1305
  Ocena postu: 0
  Magdalena Kowalczyk
  Magdalena Kowalczyk
  Keymaster
  3p

  Panie spell nie rozumiem – wg mnie sprzyja bo gdyby nie religia nie byłoby takiej przemocy jak jest. Czyli najpierw jest wiara a potem często przemoc.

 • #1306
  Ocena postu: 0

  spell
  Participant
  9p

  Gdybać można, oczywiście, ale to jeszcze niczego nie dowodzi.

  Zobaczmy… Na czym polega szeroko pojęta religijność? Religia to generalnie wiara w świętego mikołaja – jakiś system wierzeń zbudowany wokół fikcyjnej postaci, która rzekomo ma wpływ na życie człowieka.

  Różni są ludzie. Jedni to łykają jak młode pelikany i nawet do głowy im nie przyjdzie kwestionować tych rzeczy, a inni widzą, że deklaracje wierzących na temat siły sprawczej danego obiektu czci nie znajdują pokrycia w rzeczywistości. Ci drudzy „stają się” ateistami.

  Czym różnią się te grupy? Nie tylko wiarą przecież. Fundamentalna różnica polega na zdolności do kwestionowania autorytetu. Umiejętnością przeciwstawienia się samej grupie. Nie ma się co oszukiwać – inteligencja też ma w tym udział.

  I teraz mamy już bardziej uściślone te grupy. Jeden to człowiek nieco bardziej rozgarnięty, odporny na grupowe naciski. Drugi – zakopany po uszy w tym co myślą i robią inni, niechętny refleksji.

  Ateista został ateistą dlatego, że nie przyjmuje czegoś za pewnik dlatego, że ktoś tak powiedział. To osoba, która w związku z większą inteligencją, jest w stanie lepiej przewidywać wynik swoich działań.

  Ta przemoc typu pobicia, kradzieże, rozboje itd. to domena ludzi o ubogiej… a powiedzmy, że wyobraźni (żeby nie mówić, że trzeba być kretynem, aby tak się „bawić”).

 • #1426
  Ocena postu: 0
  Jacek Tabisz
  Jacek Tabisz
  Keymaster
  11p

  Faktem jest, że autorytaryzm i dogmatyzm sprzyjają rozwojowi religijności i innych, podobnych do niej ideologii. Ale sprawa jest bardziej złożona, bo całkowite zaprzeczenie szacunku dla osób, które coś osiągnęły, lub całkowita niechęć do działań w grupie, też są złe. To jest wyzwanie dla nas, racjonalnych ateistów. Jak być wolnomyślicielem i jednocześnie umieć działać w zespole? Oczywiście da radę, ale działając społecznie widzę, jakie to trudne…

 • #1506
  Ocena postu: 0

  MagnificencjaS
  Participant
  3p

  jak już wspomniałem… w takiej ateistycznej Holandii – o dziwo – w zakładach karnych jest mniej więźniów niż strażników.
  Holendrzy aby utrzymać stan etatowy przyjmują skazanych z Belgii i Francji.
  Jeszcze mniejszą stosunkowo obsadę w zakładach karnych ma Dania – kolejny kraj ateistów.
  Pensjonariuszy mniej niż miejsc mają więzienia w Norwegii, Finlandii, Szwecji…
  Co się dzieje?
  A w katolickich bastionach chrześcijańskiej moralności: Hiszpania, Portugalia, Włochy i Polska – więźniów przybywa.
  W pierdlach siedzi już pokolenie Wielkiego Herosa JP2 – wychowane na jego katechezie. Tego który wzywał Ducha Świętego aby zstąpił i odnowił oblicze ziemi…. Tej ziemi.
  No i chyba zstąpił i odnowił…
  ============
  Kurfasz_mać przenajświętsza. Facet siedzi w piekle bo sobie na nie w pełni zasłużył a ta banda nawiedzonych klerykałów tu na ziemi czyni go świętym.
  Paranoja!

  • #1805
   Ocena postu: 0

   Rafał Kozłowski
   Participant
   1p

   Ilość więźniów nie zależy od przestępczości, ale od tego co za przestępstwo się uważa i za co każe się pozbawieniem wolności. Karne systemy wolnościowe sprzyjają odbywaniu kary poza więzieniami, w Polsce tak nie jest.

 • #9582
  Ocena postu: 0

  Patrycja Maria Adamska
  Participant
  3p

  Każdy człowiek nie zależnie od wyznawanej religii może być dobry ,ponieważ posiada swój własny system wartości którymi kieruje się w życiu dzięki zdobytej wiedzy może dokonywać mądrych wyborów i podejmować decyzje istotne dla niego i innych.

 • #13408
  Ocena postu: 0

  MagnificencjaS
  Participant
  3p

  Umiłowani Siostry i Bracia!
  Nie popisali się szamani Kościoła rzymskiego z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrowie Wielkopolskim w składzie:
  Ksiądz Kanonik Witold SZALA – proboszcz
  W I K A R I U S Z E
  Ksiądz Łukasz OLEJNIK
  Ksiądz Tomasz DUTKOWIAK
  Ksiądz Daniel KALIS
  Ksiądz Krzysztof BZDYREK
  którzy wykazali się nieznajomością słowa bożego w postaci chrześcijańskich uczynków miłosierdzia co do ciała (o duszy nie wspominając) albowiem odmówili pomocy niepełnosprawnemu pielgrzymowi który z Buska Zdroju do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechał na groby najbliższych.
  1. Głodnych nakarmić
  2. Spragnionych napoić
  3. Nagich przyodziać
  4. Podróżnych w dom przyjąć
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ … siadz.html

 • #27566
  Ocena postu: 0

  MagnificencjaS
  Participant
  3p

  Te relikwie ochronią polskich kierowców przed terrorystami! I ty możesz je posiadać!
  Każdy może otrzymać obrazek z relikwią „ex indumentis”, czyli cząstką z ubrań bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka – wyniesionych na ołtarze już 5 grudnia 2015 r.
  Drodzy kierowcy ciężarówek i nie tylko, jeżdżący po Europie i po całym świecie! Zapraszamy Was do duchowej akcji: „Kierowcy jeżdżą razem z Męczennikami z Pariacoto” To zaproszenie Błogosławionych Męczenników do opieki nad waszą pracą!
  http://www.fronda.pl/a/te-relikwie-ochronia-polskich-kierowcow-przed-terrorystami-i-ty-mozesz-je-posiadac,84163.html
  +++++++++++++++
  To usakralniona perfidia. Na ofierze kierowcy który zginał z rąk terrorysty w Berlinie urządza się ogłupianie w celu zgarnięcia mamony.
  To naprawdę obrzydliwe! Toż to jawne usakralnione skurwen-syństwo! Zarabiać na naiwności ludzi, którzy uwierzą (już wierzą!) w czary, gusła, zabobony.
  1050 lat wiary w cud
  Biedny naród – ciemny lud!

 • #29103
  Ocena postu: 0

  MagnificencjaS
  Participant
  3p

  Afera pedofilska w Kościele rzymsko katolickim w Australii.

  Premierka rządu australijskiego Julia Gillard zapowiedziała, że członkowie komisji śledczej nie będą tolerować zasłaniania się tajemnicą konfesjonału. Przesłanie do biskupów było jasne:

  „Wyznacie prawdę albo musicie się liczyć z wyrokiem sześcioletniego więzienia”.

  ++++++++++++

  A gdyby takie oświadczenie pod adresem panów w Episkopacie złożyła nasza Beata S. z bożej łaski premierka? Ostatnio coś sprawy księży pedofilów dziwnie medialnie ucichły. Nagle przestali molestować, czy co…? A może napadła ich zbiorowo – za sprawą Ducha Świętego – jakaś przypadłość uwiądu prącia?

 • #8983
  Ocena postu: 0

  MagnificencjaS
  Participant
  3p

  Komisja majątkowa EpiskookupantaKomisja majątkowa w okazałości..
  [url=http://fotozrzut.pl/][img]http://fotozrzut.pl/zdjecia/cfdaff5a06.jpg[/img][/url]

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 lata, 11 miesiące temu przez  MagnificencjaS.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.