• poniedziałek, 22 października 2018 r.

Jesteśmy za świecką Polską! Socjaldemokracja Polska

 

Za świeckością Polski oficjalnie opowiedziała się na Kongresie Świeckości kolejna lewicowa partia – Socjaldemokracja Polska. Wygląda na to, że laickość zjednoczyła wszystkie partie po lewej stronie sceny politycznej. Czy uda im się przyciągnąć liberałów? Nagranie zrealizowano podczas Kongresu Świeckości w Warszawie w 2017 roku.

Podobne materiały

5 komentarzy

 1. Lucyan
  17 stycznia 2018 at 02:48 - odpowiedz

  Facet stracił połowe czasu na nieistostny wstep, a potem sie zagubił w swoich wywodach troche. Z 'religoznawstwem' ma racje,  ale szamanow i prestidigitatorow  z panstwowych budynkow szkolnych trzeba wyprowadzic. Na koniec sie pogubił z ta Agencja Mienia Koscielnego – i osmieszył. Facet zatrzymał sie mentalnie (50 lat do tyłu). Wystarczy ustanowic  prawo ktore ostro oddziela wyznaniowe szopki och niewyznaniowych. Nikt nie zabrania kleszce bawic sie w fizyka, inzyniera czy wynajemce. Chodzi raczej o to aby pastwo nie dotowało wynajemcy poprzez dotowanie wyznania. Wiec najlepei NIC nie dotowac, ani wyznan ani wynajemcy. Problem w tym ze klerowynajmcy juz dostali zamki, ziemie, i beda zyc z lichwy i haraczu. Najlepiej  odebrac te 99% dotacje.

  Panstwo teokratyczne – formalnie jeszcze nie. Moze byłoby lepiej  gdyby kler rzeczywiscie miał stanowiska w rzadzie i była  pełna teokracja, pełna odpowiedzialnosc.  Zamiast modelu teokracji z szafy, niezaleznie jaki rząd (SLD czy SD, czy POPiS).

 2. Elasp
  17 stycznia 2018 at 09:18 - odpowiedz

  Pytanie nie brzmi: za czym jesteście, tylko: jak chcecie przekonać innych. Ze swej skromnej strony radziłbym zainteresowanym rocjonalistom wstępować do SLD i starać się o miejsce w parlamencie. Totalna słabość obecnej opozycji parlamentarnej sprawia, że są duże szanse na tak rozumianą wygraną, jeżeli postawi się na innego konia niż całkowicie już niewiarygodne PO i N i innego niż zideologizowana i populistyczna partia "Razem". Na zakładanie jakiejkolwiek nowej formacji jest w moim odczuciu o wiele za pozno.   

 3. Tomek Świątkowski
  17 stycznia 2018 at 14:52 - odpowiedz

  Chcą przejąć kontrolę nad mieniem kościelnym użytkowanym do celów niesakralnych, aby przejąć krociowe zyski z hospicjów, schronisk dla samotnych matek i świetlic środowiskowych?

  Dziwny plan…

  • Lucyan
   19 stycznia 2018 at 15:35 - odpowiedz

   Przejecie czegokolwiek bo mi sie podoba to komunistyczny pomysł. Ale oddanie tego co sie dostało za 1% wartosci to dobry pomysł. Hospicja, schroniska dla samotnych matek i świetlice środowiskowe to nie jest rola koscioła. To znaczy ze politycy lewicy wykorzystuja  kler do takiej roli. Daja im kase na czary mary i pedofilie,  a w zamian dostaja jezusowo-socjalna role koscioła. Uczciwiej byłoby  gdyby lewica zamiast finansowac czasy mary i pedofilie, zaczeła finansowac szpitale, samotne matki i swietlice, bez kleru. Moga zatrudnic osoby formalnie z kleru, ale nie w roli prestidigitatorow i naciągaczy. Np. jak siostra zakonna chce pracowac w szpitalu to prosze  bardzo, jak ma uprawnienia. Niech dostanie takie samo wynagrodzenie jak inny podobny personel. A czary mary po godzinach, jako hobby. Ale od kiedy knur w sutannie gdziekolwiek pracuje, oni tylko są od rozpylania wody zwanej swieconą i mamrotania szamanskich formułek.

 4. Czesław
  18 stycznia 2018 at 13:01 - odpowiedz

  "Jesteśmy za…" to za mało. Poczekam na konkrety. Do wyborow jeszcze dwa lata.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *