• niedziela, 19 listopada 2017 r.

Knury

Kolejny marsz polskich patriotów za nami. Hasłem przewodnim tegorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie było hasło: "My chcemy Boga".

Piękne hasło prawda? Takie bardzo polskie i takie bardzo, bardzooo patriotyczne – w końcu: "Bóg, honor, ojczyzna (i wolny ryneczek)"

Tylko co, jeśli ktoś jest ateistą na przykład? A przepraszam! Ktoś taki nie jest prawdziwym Polakiem. Tak samo jak nie jest nim lewak, pedał czy Żyd. To takie proste… Prawdziwy Polak to tylko biały heteroseksualny katolik o poglądach prawicowych rzecz jasna; bo tylko prawicowcy są prawdziwymi patriotami. 

Piękne były również banery na tegorocznym marszu patriotów. Najlepszy był ten z napisem: "Biała Europa braterskich narodów". Przecież czarny to może być tylko asfalt na drodze. To znowu jest takie proste… Oczywiście podczas marszu najprawdziwszych Polaków oberwało się również muzułmanom i uchodźcom. Ale to już jakoś mnie nie dziwi. W końcuc ciapate chcą wprowadzić prawo szariatu na tej ukochanej polskiej ziemi. Śnięty Jan Paweł II na pewno by na to nie pozwolił. 

To ciekawe, że w kraju, który w XX wieku był ofiarą faszyzmu (nazizm był jedynie jego niemiecką odmianą), ideologia faszystowska jest dzisiaj tak popularna. To jest całkiem niezły chichot historii. 

Patriotyzm serwowany przez narodowców to nienawiść do wszystkiego co inne. Ci wszyscy pseudo patrioci to dzieci bardzo katolickiej III RP z religią w szkole. Są oni produktem nacjonalistycznej propagandy prawicowo – katolskiej, która zdominowała przestrzeń publiczną po '89 roku. Prawda jest też taka, że często ludziom słabym, którzy nie mają zbyt wiele życiowych osiągnięć, pozostaje jedynie duma z własnej przynależności narodowej. Smutne to trochę….

*Tekst pochodzi z mojego bloga:

https://czpolewka.blogspot.com

Piotr BrowarskiRocznik 1984. Typ osobowości: INFJ-T. Ateista, antyklerykał, obyczajowy liberał oraz gospodarczy umiarkowany lewicowiec. Zawsze w opozycji. Według ''prawdziwych Polaków'' stoi tam, gdzie kiedyś stało ZOMO.

Podobne materiały

32 komentarze

 1. marek
  14 listopada 2017 at 17:09 - odpowiedz

  Dobrze, że takie zachowanie jest piętnowane ale problem polega na tym, że takie incydenty występują również po drugiej stronie barykady i nie wiele się o tym mówi zwłaszcza jeżeli rasizm jest kierowany przeciwko białym. 
  Na demonstracjach skrajnej lewicy pojawiają się banery wzywające do zabijania policjantów
  http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/05/02/00/2838A59400000578-3064802-image-m-15_1430524380017.jpg
  Na uniwersytetach skrajna lewica organizuje dni bez białych a biali politycy są krytykowani z powodu skóry 
  http://www.informationliberation.com/?id=57608
  To przyzwolenie na agresję ze strony lewicy sprawiło, że skrajna skrajna lewica odpowiada za znaczną liczbę ataków na Żydów. Z badań przeprowadzonych przez przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej wynika, że skrajna prawica odpowiada za 19% ataków na Żydów w Europie, skrajna lewica za 23% a radykalni muzułmanie za 27%. Blisko 50% Żydów ze Szwecji i 40% z Francji ukrywa pochodzenie.  
  http://www.algemeiner.com/2013/10/16/new-survey-25-of-eu-jews-afraid-to-identify-as-jewish-in-public/
  Brytyjska Partia Pracy ma serię skandali z powodu przyzwolenia na antysemityzm w lewicowym wydaniu
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-5071619/Labour-faces-new-anti-Semitism-storm.html

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   14 listopada 2017 at 18:14 - odpowiedz

   Nawoływanie do przemocy i rasizm powinny być tak samo traktowane, niezależnie, czy ich autorami są biali czy czarni, lewicowcy czy prawicowcy. Tylko traktując to w pełni sprawiedliwie można temu zapobiec. 

 2. Bowie
  14 listopada 2017 at 18:32 - odpowiedz

  Dla pewnej równowagi warto podać, że w stolicy naszego zachodniego sąsiada doszło do rzeczy niebywałej. Syryjczyk na oczach małych dzieci zgwałcił w zoo kucyka. Pytam się, gdzie są rozwrzeszczane zwykle organizacje praw zwierząt? Czy to był jakis kucyk arabski, czy coś? No ludzie, bądźcie ucziciwi i bezstronni do diaska.

  http://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Niemcy.-Imigrant-zgwalcil-kucyka-w-ZOO

  • ala wilk
   15 listopada 2017 at 10:28 - odpowiedz

   Syryjczyk zgwałcił kucyka, a w Teksasie Biały Amerykanin zabił 27 osób w kościele. Czy powinno się z USA wyrzucić wszystkich białych?

   Syryjczyk zgwałcił kucyka, a Putin w Syrii zabił 300 000 Syryjczyków.

   No ale wiadomo że zabijanie ludzi jest dobre ( o ile zabija człowiek  z białą skórą i nie wyznający islamu).

    

   • Jacek Tabisz
    Jacek Tabisz
    15 listopada 2017 at 10:37 - odpowiedz

    Jestem przeciwko polityce Putina w Europie, ale jeśli nie dowiedzie Pani tezy, iż Putin zabił 300000 Syryjczyków, proszę o zaprzestanie wklejania w kółko tej informacji (jak i innych rzeczy wklejanych w kółko). Najwięcej osób w Syrii zabiła Arabska Wiosna, ale osoba pisząca, iż „Obama zabił milion Syryjczyków” byłaby idiotką. Prawdziwego winnego masakrom w Syrii znajdzie Pani łatwo. Proszę pójść do księgarni i wziąć do ręki Koran.

    • ala wilk
     16 listopada 2017 at 06:37 - odpowiedz

     W Egipcie gdzie nie wmieszał się Putin zginęło 3000 osób.

     W Libii gdzie nie wmieszał się Putin zginęło 30 000 osób.

     W Syrii gdzie wmieszał się Putin zginęło 300 000 osób.

     No ale zginęli muzułumanie, więc nie ma problemu?

      

     • Elasp
      17 listopada 2017 at 15:23

      Jaka jest liczba ofiar przeciwników Assada w Syrii, tzn. wojsk powstańczych walczacych z nim?

     • Elasp
      17 listopada 2017 at 15:24

      I kto wspiera te oddziały – czy wiesz coś może na ten temat?

     • Elasp
      17 listopada 2017 at 15:30

      "Na konferencji w tureckim mieście Antalya 7 grudnia 2012 opozycjoniści wybrali 30-osobowe Najwyższej Rady Wojskowej (SMC), w którym dominowali politycy związani z Bractwem Muzułmańskim i salafici. Islamiści objęli 2/3 miejsc w dowództwie. Tym samym oprócz przedstawicieli Wolnej Armii Syrii w Najwyższej Radzie Wojskowej znaleźli się reprezentanci Syryjskiego Frontu Wyzwolenia Islamu z Liwa Sukur asz-Szam na czele oraz Syryjskiego Frontu Islamskiego[14]. Miejsca nie znaleźli tam oficerowie wyższych rang, którzy zdezerterowali z syryjskich wojsk rządowych. Na konferencji obecni byli przedstawiciele państwowych agend bezpieczeństwa USA, Wielkiej Brytanii, Francji, krajów regionu Zatoki Perskiej oraz Jordanii[15]. Szefem sztabu Najwyższej Rady Wojskowej mianowano gen. Salima Idrisa[16]. Celem powołania sztabu było zjednoczenie różnych grup zbrojnych działających na terenie Syrii i stopniowe tworzenie armii narodowej[14].

      .

      Generał Idris zwrócił się do państw zachodnich o pomoc wojskową, zarówno w zakresie dostaw broni i sprzętu, jak i szkolenia syryjskich powstańców[17]. Powstańcy byli zbrojeni przez kraje Zatoki Perskiej, głównie Arabię Saudyjską i Katar, a także Libię. Donatorzy znad Zatoki Perskiej kupowali broń w Sudanie, toteż przeciwlotnicze pociski i naboje do broni lekkiej, którymi posługiwali się opozycjoniści pochodziła w głównej mierze z Sudanu[18]. Turcja przekazywała ręczne wyrzutnie pocisków ziemia-powietrze FIM-92 Stinger[19]. Również Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zbroiły umiarkowanych rebeliantów. W czerwcu 2013 rebelianci podali, iż uzyskali od państw wspierających opozycję w Syrii pociski typu ziemia-powietrze krótkiego zasięgu MANPAD, pociski przeciwpancerne, pociski moździerzowe i amunicję"

      .

      https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolna_Armia_Syrii

      .

      Czyli jak Putin wspiera Assada to jest żle, a jak zachod jego przeciwników – to już dobrze? Warto też wiedzieć, kim sa przeciwnicy Assada i do czego w istocie dążą.

     • Elasp
      17 listopada 2017 at 18:52

      Pytam, po której jesteś stronie: Putina i Assada, czy islamistów – Bractwa Muzułmańskiego i salafitow?

     • Elasp
      18 listopada 2017 at 00:55

      No i jak zwykle zatkało "Alę Wilk" – biedaczkę bez (przypuszczalnie) faceta, dzieci, urody, a co gorsza i z całą już pewnością – idiotkę bez śladu wiedzy i rozumu, potwierdzającą mimowolnie wszystkie stereotypy na temat feministek i ludzi lewicy, jak gdyby mało było potwierdzeń w osobach & wypowiedziach pp. Środy, Szczuki, Bratkowskiej, tudzież np. Szumlewicza czy Żakowskiego. i im o. Co jej pozostanie? Ano odczekać chwilę, zbyć milczeniem niewygodne pytanie, i pisać dalej, jak gdyby nigdy nic, w nieskończoność, o Trzeciej Rzeszy, Putinie, Syrii, 3000 zabitych… Przecież Putin, Hitler… tu 7000, tam 3000, tu ciąża pozamaciczna, tam gwałt… Post edytowany przez Piotr Browarski. Proszę sobie odpuśćić tego typu chamskie ataki na innych czytelników. Następnym razem poleci caly komentarz.

     • ala wilk
      18 listopada 2017 at 07:22

      Panie Jacku czy naprawdę wyzywanie kobiet od idiotek to racjonalizm?

      Czy Pan już chodzi na miesięcznice? 

      Z dwojga złego widać że lepsze rządy ISIS w Libii niż Putina i Assada w Syrii. W Libii zginęło 30 000 ludzi, w Syrii 300 000 bo wmieszał się Putin.

      No i ISIS zabiło 1000 osób w UE, a Putin zabił 3000 chrześcijan na Ukrainie.

      No ale Putin ma białą skórę i nie jest muzułumaninem więc nadaje się na idola racjonalistów i pisowców mimo że jest gorszym mordercą niż fanatycy z ISIS.

       

     • Elasp
      18 listopada 2017 at 08:27

      Innymi słowy popierasz salafitow i Bractwo Muzułmańskie, a także ISIS. Co oznacza, że jesteś idiotką, która z powodu niedostatku wiedzy i rozumu zeszła na intelektualne manowce. Podobne idiotki z Niemiec, Szwajcarii czy Anglii jadą do Isis – walczyć po ich stronie. Są bowiem odnotowywane tego rodzaju przypadki 

     • ala wilk
      18 listopada 2017 at 09:34

      Innymi słowy uważam że ISIS to zbrodniarze ale póki co mniejsi niż Putin. Putin zabił 3000 chrzescijan na Ukrainie i tym zasłużył sobie na uwielbienie polskiej prawicy. 

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      18 listopada 2017 at 10:21

      Problem w tym, że nikt tu Putina nie uwielbia, ani nawet nie lubi, a Ty Alu jak widać popierasz ISIS. 

 3. Jaak
  15 listopada 2017 at 06:09 - odpowiedz

  Entuzjaści teorii spiskowych plotą od 4 lat, że napływ ludzi z bliskiego wschodu i afryki to sterowany podstęp kliki chcącej doprowadzić do nwo. Nigdy nie jarałem się teoriami spiskowymi, ale mam tak zszarpane nerwy przez to co dzieje się w Europie i na świecie, że pojawiła się we mnie nutka strachu. A jeżeli naprawdę istnieje grupka bogatych ludzi którzy uroili sobie że diabeł wymaga od nich zniewolenia ludzi? Sam już nie wiem.

  • ala wilk
   18 listopada 2017 at 07:23 - odpowiedz

   W III Rzeszy nie było muzułumanów. Rozumiem że wolałbyś żyć w państwie rządzonym przez Hitlera niż w UE? 

 4. ala wilk
  15 listopada 2017 at 06:27 - odpowiedz

  No ale chyba lepiej mieć w Polsce faszyzm niż 7000 uchodźców prawda?

   

  • Elasp
   15 listopada 2017 at 06:29 - odpowiedz

   Jak będzie w Polsce 7000 uchodźców, to faszyzm w Polsce wzrośnie, czy zmaleje?

   • ala wilk
    15 listopada 2017 at 10:26 - odpowiedz

    No to skąd faszyzm w Polsce skoro nie ma u nas uchodźców?

    • Elasp
     15 listopada 2017 at 10:47 - odpowiedz

     Bo mieli być i mogą być. Agresja jest dzieckiem strachu. 

     • ala wilk
      16 listopada 2017 at 06:40

      A jak to się stało że w III Rzeszy po wyrzuceniu Polaków i Żydów faszyzm nie zniknął tylko się nasilił? 

     • Elasp
      17 listopada 2017 at 15:33

      Kiedy byli wyrzuceni Polacy z III Rzeszy?

     • ala wilk
      18 listopada 2017 at 07:26

      @ Elasp

      Na przykład tutaj.

      https://pl.wikipedia.org/wiki/Wysiedlenia_Polaków_z_rejencji_łódzkiej_(1939–1944)

      No ale wiem że dla ciebie lepszy Hitler i Putin niż Merkel.

      Elasp problem w tym że Tobie się wydaje że jak będziesz wychwalał Putina, Le Pen czy niemieckich neonazistów to oni uznają Cię za równego sobie człowieka. Tak nie będzie. Dla nich zawsze będziesz untermenschem, bo jesteś Polakiem i tego nie zmienisz.

      Hitler zabijał endeków, Stalin zabijał polskich komunistów.

       

     • Elasp
      18 listopada 2017 at 09:17

      Chodziło mi o III Rzeszę w jej przedwojennych granicach.

 5. Dariusz
  15 listopada 2017 at 11:51 - odpowiedz

  Z tym krajem z roku na rok jest coraz gorzej. Kato-talibów wyhodowali politycy o mentalności PiS-owskiej z jednej strony oraz Gazeta Wyborcza +UW+PO z drugiej strony. Jako "przeciwników" mieliśmy zastraszoną i zahukaną SLD. Jedynie dzięki środkom z UE ten kraj jakoś sią jeszcze trzyma(ale dotacje skończą się w najbliższych latach , na co pracuje też PiS swoją polityką). Mamy to szczęście że na razie brak agresorów zewnętrznych , bo III RP skończyłaby jak jej poprzedniczka w 1939r. ,a  jej "elity polityczne" uciekły jak szczury kanałowe do Rumuni(ekipa PiS-PO wykonałaby identyczny manewr w przypadku wojny).  
   

  • Andrzej Milewski
   15 listopada 2017 at 15:58 - odpowiedz

   Nie ignorowałbym Rosji w tym układzie. Co prawda jesteśmy w NATO ale Ukraina też miała umowy na nienaruszalność swoich granic. Putin raczej jak będzie widział szansę na to by pomacać granice to to zrobi. Niedługo od aneksji Krymu minie 4 lata, są sankcje nałożone na Rosję, którymi się nie przejmuje.

   Polacy są mocno spolarayzowni międzu sobą. Sami pozabijamy się jak ktoś drugiej stronie mocniej na odcisk nadepnie.

 6. Hubert
  16 listopada 2017 at 22:15 - odpowiedz

  Jarek Kaczyński ostatnio w TVP Info mówił dość liberalnie, albowiem stanowczo odrzegnał się od paskudnych haseł, jakie się pojawiły wśród co po niektórych nacjonalistów-szowinistów-rasistów.

  Widzę pewien postęp wśród rządzących, choć "Marian" Błaszczak zbyt miękko podchodzi do fali faszystowskiej nienawiści jaka czasem ma miejsce na polskich ulicach.

   

 7. Hubert
  16 listopada 2017 at 22:24 - odpowiedz

  Co do prawdziwego patriotyzmu, nie należy go mieszać z nacjonalizmem, ponieważ patriotyzm to miłość do narodu i państwa, zaś nacjonalizm to wywyższenie narodu, podobnie jak rasizm to wywyższenie rasy, albo fanatyzm religijny.

  Za przykład wielkich Polaków, jako patriota, mogę choćby przytoczyć: Kościuszkę (liberała, deistę), Dąbrowskiego (masona), Wybickiego (masona!), młodego Poniatowskiego (masona), Bema (muzułmanina), Mickiewicza ("sekciarza"), Fredrę (masona), Skłodowską Curie (ateistkę), Kopernika (katolika-heretyka), Piłsudskiego (socjalistę), Szymborską (ateistkę), Lema (ateistę, Żyda), a nawet JPII (pseudo-papieża, a de facto liberała).

  Zatem jak widać, "Polak-katolik" to martwy slogan, który stracił rację bytu. 😉

  Jako umiarkowany lewicowiec, jestem mocnym patriotą.

  • ala wilk
   17 listopada 2017 at 06:55 - odpowiedz

   Sami pisowcy uwielbiają kalwinistę Orbana, muzułumanina Erdogana, rozwodnika Trumpa czy proaborcyjną rozwódkę Le Pen. Na prawicy im gorszy dyktator tym większy bohater, religia nie ma u nich większego znaczenia jak widać.

    

 8. Hubert
  17 listopada 2017 at 19:22 - odpowiedz

  i kalwinistkę Miriam Shaded. 😉

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *