• wtorek, 24 października 2017 r.

Kolor trumpowej energii

Jeden z ciekawszych, krótkich materiałów filmowych z ostatnich dni kampanii to rejestrowane po kryjomu nagrania z wieców Trumpa, które pozwalają nie tyle dowiedzieć się, poczytać co rzeczywiście poczuć klimat i rodzaj energii jaka dominowała w kampani Trumpa.

Wiece te miały wymiar ekstatyczny, energetyzowały ludzi i dawały im ‚chronioną przestrzeń’ do bycia naprawdę sobą, do wyzwolenia się z kajdanów politycznej poprawności. Aby poczuć tą energią, powąchać ją i zobaczyć jej kolor, wystarczy zobaczyć materiał.

trumpo-rally

 

Podobne materiały

8 komentarzy

 1. Krzysztof Marczak
  9 listopada 2016 at 14:21 - odpowiedz

  Jak do tej pory uważałem, że Pana wiedza o USA wykracza poza wiedzę internetową, ale właśnie nabrałem wątpliwości. Jakkolwiek jestem przeciwnikiem „politycznej poprawności”, zwłaszcza narzucanej administracyjnie to jednak warto odnotować fakt, że Amerykanie używający standardowo słów „nigger” i „fagg” nie używają również określenia „Polish” lub „Poles” ale „Polacks”. W ich mniemaniu jest to określenie takiego biednego głupka, który kaleczy angielski z nieprzyjemnym, świszczącym akcentem.

  • Jarek Dobrzański
   9 listopada 2016 at 14:58 - odpowiedz

   Rozumiem, że nie wychwycił Pan sarkazmu w drugim akapicie. Myślę, że materiał ma dość jednoznaczny wydźwięk

 2. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  9 listopada 2016 at 14:56 - odpowiedz

  Chris sorry ale to co napisałeś powyżej nie jest argumentem ani za ani przeciw to klasyczne wynurzenie. pozdrawiam

 3. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  9 listopada 2016 at 15:06 - odpowiedz

  Udowodniono, że demokraci wysyłali takich „agresywnych” na wiece Trumpa, może to oni… Niemożliwe? Hilary jest zdolna do wszystkiego nie miejcie złudzeń

 4. Krzysztof Marczak
  10 listopada 2016 at 09:32 - odpowiedz

  Oglądając ten cały zgiełk nietrudno zauważyć, że duża część polskich sympatii do Donalda Trump opiera się na infantylnej nadziei, że Trump zniesie wizy, a Ryanair uruchomi loty do USA za sto złotych i będzie można spokojnie i masowo pokrzykiwać swoje „q..rwy” na Times Square, tak jak to bywało w swojskim Londku. Tyle że Trump nie ma takiej władzy, a rzeczywistość jest dużo bardziej złożona:
  http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/pomnik-katynski-zbezczeszczony/
  Poniżej komentarz radia WRKL:
  „Wandale zbezcześcili Pomnik Katyński w Niles IL
  Wandale umieścili napis nawiązujący do wypowiedzi Donalda Trumpa z kampanii wyborczej na płycie Pomnika Katyńskiego na cmentarzu św. Wojciecha w Niles, gdzie znajduje się także tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej.
  Białą olejną farbą wymalowano słowa „THEY ARE NOT WAR HEROS I LIKE PEOPLE THAT WEREN’T CAPTURED” – „Oni nie są bohaterami wojennymi. Lubię ludzi, którzy nie dali się złapać”. Jest to nawiązanie do wypowiedzi Trumpa na temat republikańskiego senatora Johna McCaina, który w czasie kampanii wyborczej nie poparł miliardera z Nowego Jorku.
  „On nie jest bohaterem wojennym. Uważa się go za takiego, bo dał się złapać. Ja lubię ludzi, którzy nie dają się złapać” – powiedział Trump o republikańskim senatorze. John McCain służył w Wietnamie jako pilot marynarki wojennej; został zestrzelony i pojmany. Mimo ciężkich tortur nie ujawnił żadnej informacji poza swoimi danymi oraz stopniem wojskowym.
  Trwa poszukiwanie osób odpowiedzialnych za zbezczeszczenie pomnika.’

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *