• środa, 1 kwietnia 2020 r.

Kościół ateistyczny i wiara ateistyczna. Paul Schultz i Andrzej Dominiczak

 

Możliwe, że ateizm jednak niejedno ma imię… Są wśród nas i tacy ateiści, którzy chcą wznosić świątynie ateistyczne, zaś sam ateizm uważają za kwestię gorącej wiary. Z jedną z takich osób rozmawia Andrzej Dominiczak. Paul Schultz kiedyś był pastorem, teraz zaś chce wznosić świątynię ateizmu. 

Podobne materiały

5 komentarzy

 1. Lucyan
  6 lipca 2018 at 21:02 - odpowiedz

  Dajcie napisy, nie męczcie  ludzi z tym tłumaczem.

  • Andrzej
   Andrzej
   7 lipca 2018 at 02:14 - odpowiedz

   Lucyanie, chyba chwilowo nie mamy mozliowsic technicznych. Ja bym tego raczej nie dawal w tej formie, ale mamy maly kryzys organizacyjny 🙁

    

   • Lucyan
    8 lipca 2018 at 22:01 - odpowiedz

    Jesli gosc ma cos ciekawego do powiedzenia, to niech pan stresci w kilku  punktach. Na prawde nie da sie słuchac  goscia i tłumacza, napracował sie Pan nad tą rozmową i uwaza ze warto, to ta wartosc powinna dotrzec do czytelnikow. Bo jaka wartosc z zobaczeniu  dziadka, ktory cos tam mamrocze, a tlumacz z zazenowiem probuje cos tłumaczyc.

 2. Zeb
  7 lipca 2018 at 00:02 - odpowiedz

  Kto wie, czy to nie jest droga.

  • Andrzej
   Andrzej
   7 lipca 2018 at 02:20 - odpowiedz

   Zebie, z pewnoscia nie jest to moja droga, ale uznalem, ciekawa jest droga życiowa mojego rozmówcy, a i poglądy niebanalne 🙂 . Kosciół ateistyczny byłby moim zdaniem rownie szkodliwy jak kazdy inny, bo istotą i sensem tej instytucji jest organizacja kultu, wiec i przedmiot kultu jest niezbęny – a to dokładne przeciwieństwo wolności i racjonalności, nieprawdaż?  

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *