• niedziela, 23 lipca 2017 r.

Miłość, ewolucja, matematyka. Dr Tomasz Witkowski

 

Miłość to ewolucyjna afirmacja błędów oceny, zaplanowane starannie przez nasze geny „fatalne zauroczenie” – jak dowodzi w swoim wykładzie dr Tomasz Witkowski. Miłość nie czyni nas dobrymi z matematyki, ale stoi za nią twarda logika doboru naturalnego, który „nie chce” abyśmy zbyt długo rozglądali się za partnerem/partnerką.

Podobne materiały

3 komentarze

 1. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  4 kwietnia 2016 at 06:16 - odpowiedz

  Gdyby tak było to rozwodów byłoby raczej więcej niż 20-30%

 2. Tomek Świątkowski
  4 kwietnia 2016 at 10:01 - odpowiedz

  Kolejny przyczynek do tezy, że etyka nie jest wytworem ewolucji, ale raczej wyrzekaniem się jej dziedzictwa.
  A co do poligamii, to miała ona sens adaptacyjny gdyż śmiertelność mężczyzn jeszcze do niedawna była wyraźnie wyższa od śmiertelności kobiet. Co też ma wyjaśnienie adaptacyjne.

 3. BOGDAN
  5 lipca 2016 at 12:07 - odpowiedz

  GONIMY ZACHOD –MIASTA MŁODZI -PONAD 50% ROZWODOW W 10 LAT -ZMIENIA SIE TERAZ BARDZIEJ WYKSZTALCENI POZNIEJ SIE ŻENIA I MAJA TWARLSZE ZWIAZKI/KIEDYS BYŁO ODWROTNIE -WIES OCZYWISCIE W TYLE —-ETYKI SA ROZNE —NIEMA JEDNEJ ETYKI /CI CO NAPŁYWAJA NIELEGALNI IMIGRACI TO W 50% KAWALEROWIE BEZ PRZYSZŁOSCI /BEZ SZANSNA OZENEK /BRAK FINANSOW – BRAK DOMU -BRAK PRACY -BRAK ZAWODU-TO ODPAD SPOŁECZNO GENETYCZNY-KRAJÓW MUZULMANSKICH WYPYCHANY NAM JAKO ROZNORODNOSC GENETYCZNA I KULTUROWA /PROSTA SPRAWA JAK JEDEN MA 4 ZONY TO TRZECH JEST BEZ PARY/ MUZULMANIE MAJA JESZCZE MECHANIZM SAMOBOCÓW RELIGIJNYCH ,, SZACHIDOW,,BY POZBYC SIE NADMIARU MEZCZYZN

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *