• środa, 19 września 2018 r.

Mit islamofobii. Jacek Tabisz i Piotr Napierała

 

Aby chronić islam przed słuszną i potrzebną krytyką powstał mit islamofobii. Jest to zjawisko nowe i bardzo niebezpieczne. Wyobrażmy sobie, że obawy przed innymi radykalnymi i nietolerancyjnymi ideologiami, takimi jak faszyzm czy komunizm osoby nie będące ich wyznawcami nazwałyby "fobiami" i prześladowały krytyków tychże, a nie ich szerzycieli. Czy Churchill był "faszyzmofobem", zaś prezydent Reagan "komunizmofobem"? Czy Giordano Bruno lub Kazimierz Łyszczyński są postrzegani jako "katolikofobi" przez tych, którzy jednocześnie bronią islamu wbrew własnym prawom i własnej przyszłości? 

Podobne materiały

18 komentarzy

 1. Vernon_Roche
  11 września 2018 at 19:16 - odpowiedz

  https://youtu.be/ZJT1F7TTrdc?t=1750
  =====
  Polecam używać języka / sposobu mówienia, który jest tutaj:
  http://krytykapolityczna.pl/swiat/rachunek-strat-niemieckie-potyczki-z-uchodzcami/
  (od razu widać szacunek do człowieka, bo nikt ofiary nie zgrywa, nie jest jakimś Tommym Robinsonen, tylko kimś uczciwym), a nie sensacyjnego jak na jakimś pikio, czy w jakiejś rosyjskiej propagandzie.
  A islamofobia nie istnieje.

 2. MICHAL
  11 września 2018 at 19:54 - odpowiedz

  Jednak genetyka czy tam ewolucja ma też troche z tym wspólnego ma do powiedzenia. Ci ludzie wychowywali sie i rozmanażali w określonym środowisku geograficznym i obyczajowo-kulturowo-religianckim przez wieki i siła rzeczy ewoluowali w swojej masie w określonym kierunku z określonymi predyspozycjami a z innymi nie, nawet abstrachując od przemożnego wpływu wychowania(szczególnie wczesno-dziecięcego). 

 3. springus
  11 września 2018 at 20:51 - odpowiedz

  Wygląda na to, że Europa Zachodnia już się nie obudzi i będziemy mieli Zjednoczone Emiraty Europy.

 4. Piotr Browarski
  12 września 2018 at 10:23 - odpowiedz

  Tym tokiem myślenia, można równiez uznać, że antysemityzm także nie istnieje. W końcu to t​ylko krytyka Żydów. Brak słów.

  • Vernon_Roche
   12 września 2018 at 11:00 - odpowiedz

   Im chodzi bardziej o to, co jest opisane w tym artykule z krytyki politycznej powyżej niż o to, że ktoś tłucze po twarzy kogoś tylko dlatego, że jest muzułmaninem (to by była islamofobia wtedy). 
   A że nie potrafią komunikować się z ludźmi to już inna sprawa…

 5. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  12 września 2018 at 15:51 - odpowiedz

  arabofobia rozumiem, to jak antysemityzm – niechęć do narodu, ale islamofobia to raczej jak liberalofobia, konserwatofobia, socjalistofobia, chrystianofobia, buddystofobia, a więc musi byc legalna, ideologię trzeba móc krytykować

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   12 września 2018 at 16:49 - odpowiedz

   Zgadzam się z komentarzem Piotra i nie raz o tym mówiłem. Żydzi w Trzeciej Rzeszy byli prześladowani za swoją etniczność. Mogli być chrześcijanami, nazistami, wielbicielami Hitlera. ale ich etniczność czyniła z nich podludzi. Krytyka islamu to krytyka ideologii, którą każdy może zmienić. Krytyką ideologii jest też krytyka konserwatyzmu. Czy zatem należy karać „konserwofobów”, albo „komunizmofobów”? Nie należy. Jeśli konserwatyzm czy komunizm prowadzą do przemocy w danym miejscu, ich krytyka nie tylko nie jest żadną „fobią”, ale pozytywną postawą obywatelską. 

   • springus
    12 września 2018 at 17:14 - odpowiedz

    Z tym że przeciętny muzułmanin nie jest krwiożerczym terrorystą, dlatego nie warto wszystkich wrzucać do jednego worka. Przede wszystkim należy zwalczać zdegenerowany islam, taki jak ISIS, a krytyka religi to swoją drogą.

     

     

    • Vernon_Roche
     12 września 2018 at 18:52 - odpowiedz

      Przede wszystkim należy zwalczać zdegenerowany islam, taki jak ISIS, a krytyka religi to swoją drogą.
     ===
     Zgadzam się

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      13 września 2018 at 07:32

      W krajach, gdzie nie ma ISIS również bywa na przykład kara śmierci za odejście od islamu. 

     • Darek
      13 września 2018 at 08:23

      Najwygodniej cały syf zapakować do jednego worka z napisem ISIS. Państwo Islamskie wyraźnie odgrywa tu rolę chłopca do bicia (podobnie zresztą jak w Polsce od morza do Tatr katolickiej, rolę chłopców do bicia propagatorzy i obrońcy kościoła przypisują Rydzykowi w Toruniu i wieśniakom na prowincji). Dla wszelkiej maści islamochwalców to wygodne rozwiązanie. 

     • Vernon_Roche
      13 września 2018 at 08:51

      W krajach, gdzie nie ma ISIS również bywa na przykład kara śmierci za odejście od islamu.
      ====
      Tutaj chodziło o Europę. 

     • MICHAL
      13 września 2018 at 12:20

      W Europie jest kara smierci(dla kobiet) za odejście z białasem.

     • MICHAL
      13 września 2018 at 12:20

      W Europie jest kara smierci(dla kobiet) za odejście z białasem.

     • Vernon_Roche
      13 września 2018 at 12:36

      W Europie jest kara smierci(dla kobiet) za odejście z białasem.
      ====
      Nie wiem, czy jest.
      Ale proszę bardzo się zajmować tymi, którzy chcą zabić kobietę, a nie Pakistanem.

   • Vernon_Roche
    14 września 2018 at 15:15 - odpowiedz

    Breivik wyznawał ideologię antylewicową (także antyfeministyczną), wyznawał i szerzył nienawiść do lewicy i teorię spiskową o marksizmie kulturowym (stalinizmie) (miał obsesję na punkcie lewicy), co doprowadziło w końcu do śmierci ludzi w zamach, które przeprowadził. A jednak chcecie to cenzurować, zakazując mowy o Breivikiźmie.

 6. Lucyan
  13 września 2018 at 14:44 - odpowiedz

  To juz nudne. Dajcie cos o pedofilach w sukienkach, najlepiej katolickich. Możecie tez napisac o islamskich, ale zacznijcie od rodzimego podwórka. 

  • Vernon_Roche
   13 września 2018 at 16:59 - odpowiedz

   Teraz jest taka moda, żeby chronić kler / nacjonalistów itd. hasłem, że nie są muzułmanami z Pakistanu. Tylko muzułmanie i muzułmanki z krajów muzułmańskich mogą śmieć nie chcieć mieć prawicowo-konserwatywnych poglądów i nie chcieć głosować na Korwina i Pis itp. Także nie spodziewam się. 🙂

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *