Tak sobie pomyślałam, że fajnie byłoby zrobić ranking Racjonalistów na tej stronie, uwzględniając filmy, artykuły i komentarze. To taki mój autorski pomysł, więc wpisujcie proszę swoje typy pod tym moim tekścikiem.

Przegranym w moim rankingu powiem, że nawet najgorsi z Was są lepsi od wielu komentujących i piszących na takich cudach jak Onet, Wirtualna Polska, Gazeta Wyborcza, Fronda, wSieci i NaTemat. Tam przegrany Racjonalista były zwycięzcą nie lada.

Co brałam pod uwagę?

 1. Umiejętność odpowiadania na temat

 2. Dbałość o formę wypowiedzi

 3. Dbałość o treść wypowiedzi

 4. Sensowność poruszanych tematów

 5. Cierpliwość do komentowania

 6. Nie zaprzeczanie sobie samej

 7. Spójny światopogląd

 8. Zmysł humoru i ironii

 9. Dystans do siebie samego

 10. Życzliwość i humanizm

A teraz mój ranking. Czasem w nawiasach daję rzeczy które mnie szczególnie u kogoś zachwyciły i rzeczy, które mnie szczególnie załamały. Czyli plusiki i minusiki. Choć piszę tu od niedawna, jestem z Wami jakieś półtora roku jako Czytelniczka, jednak pewnie nie wszystkich zapamiętałam którzy na zapamiętanie zasługują. Ostatecznie zdecydowałam się na pięć pierwszych miejsc, aby nikomu nie było przykro.

 1. Zwycięzca – Janusz Kowalik (+życzliwość, humanizm, sensowność poruszanych tematów, dbałość o formę wypowiedzi)

 2. Jacek Tabisz (+spójny światopogląd, dystans do samego siebie, cierpliwość do komentowania)

 3. Kaja Bryx (+dbałość o formę wypowiedzi, dbałość o treść wypowiedzi)

 4. Rafał Gardian (+dbałość o formę wypowiedzi, dbałość o treść wypowiedzi)

 5. Grzegorz Roman (+dbałość o formę, dystans do samego siebie)

Teraz widzę, że musiałam pominąć osoby, które od miesiąca się nie odzywały i nie pisały artykułów. Pominęłam też takie osoby, które prawie nic nie pisały, albo których nie umiem ocenić, bo to wcale nie jest łatwe.

Bardzo mi się podoba, że Pan Piotr Napierała porusza tyle ciekawych tematów, ale nie podoba mi się, jak z nami rozmawia. Gdyby Pan Piotr się zmienił w stronę szanowania innych, to kto wie?

Ogólnie jest tu bardzo ciekawie i naprawdę jestem pod wrażeniem. Przydałoby się więcej humoru, śmiałych i ciętych odpowiedzi, nie przegadania w niektórych filmikach.

No i fajnie by było zrobić taki stały ranking w formie listy do zaznaczania powieszonej gdzieś na stałe. Ale poinformowano mnie, że Redakcja i tak staje na głowie, abyśmy się dobrze tu bawili i może kiedyś.

Na koniec muszę powiedzieć, zwłaszcza Autorom audycji, że jesteście dla mnie prawdziwymi bohaterami i robicie kawał dobrej roboty. Z każdym miesiącem będziecie znaczyć coraz więcej, a Polsce Was potrzeba!

A teraz kolej na wasze oceny, ciekawa jestem, czy myślicie zupełnie inaczej.