• sobota, 23 czerwca 2018 r.

Mowa gestów i obrazów

 

Pani Premier Szydło i wybrani ministrowie spotkali się w Chojnicach, w siedzibie Straży Pożarnej i radzili jak pomagać ofiarom nawałnicy. Takie spotkanie powinno odbyć się kilka dni temu, ale mniejsza o to. W pomieszczeniu gdzie miało miejsce to spotkanie wybrani ministrowe i inni przedstawiciele administracji czekali na panią Premier. Weszła ona do pomieszczenia z ministrem Błaszczakiem. Oczekujący karnie wstali na powitanie. Był wśród nich minister Macierewicz. Pewnie jego ego cierpiało z tego powodu, że posadzono go miedzy innymi i musiał wstawać na powitanie zamiast być witanym . Na konferencji prasowej także występowała pani Premier i minister Błaszczak przy wsparciu komendanta straży pożarnej. W tle stały wyłącznie wozy staży pożarnej, żadnych wojskowych. Macierewicza na konferencji nie było. Pani Premier mówiła o wiodącej roli wojewodów w walce ze skutkami nawałnicy, a to oznacza, że słynny już wojewoda Drelich – ten od liści i gałęzi – nie będzie, za nieudolność, pociągany do odpowiedzialności. 

 

 

A co do potęgi naszego wojska. Oglądam w akcji te stare, rodem z lat sześćdziesiątych, amfibie, skrzypiące i zgrzytające, z silnikami wyrzucającymi kłęby dymu. Te silniki palą tyle, co dziesięć dzisiejszych ciężarówek albo i więcej. Oglądam, także z tamtej epoki, spychacze na radzieckich podwoziach, też kopcące niczym stare fabryki. Z takim sprzętem to bardziej grupa rekonstrukcyjna niż wojsko. Ten sprzęt pokazuje nasza rzeczywistą siłę. W porównaniu do obecnego uzbrojenia sąsiadów nasza dzisiejsza potęga jest proporcjonalna do tej z 1939 roku. Wtedy też napinaliśmy muskuły, a kiedy przyszło do konfrontacji…. Minister Macierewicz ma w tym rozwalaniu armii duże zasługi, choć mówi zupełnie co innego. Deja vu. Pani premier na pewno widzi tę degrengoladę w wojsku , ale „ta kobieta nic nie może” jak napisano na jednym z plakatów w rejonie kataklizmu. 


Czesław Cyrul

Czesław CyrulCzesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

Podobne materiały

6 komentarzy

 1. ala wilk
  28 sierpnia 2017 at 09:34 - odpowiedz

  Dlatego właśnie minister Macierewicz powinien przywrócić pobór do wojska zniesiony przez lewaków z PO i wysłać polską patriotyczną młodzież taką jak Elasp czy Malejący do walki z terrorystami w Libii i Syrii. Niech pokaża że są mocni nie tylko w internecie.

  • Elasp
   29 sierpnia 2017 at 00:01 - odpowiedz

   Lewicowi pacyfiści też będą musieli odbyć służbę wojskową?

   • ala wilk
    29 sierpnia 2017 at 04:37 - odpowiedz

    Myślę że jednak w Armii Narodu Polskiego będzie zakaz służby gejów. 

    • Elasp
     29 sierpnia 2017 at 11:19 - odpowiedz

     To nie myśl za dużo – w zamian za to więcej postów o Putinie i Hitlerze.

 2. Lucyan
  29 sierpnia 2017 at 02:57 - odpowiedz

  Panie Cyrul, czy nie rozumie Pan ze takie artykuły, gdyby były czytane poprzez Pana wyborcow to tylko podnosza notowania PiSu o 10%. Polska juz w tej chwili jest prymusem wydatkow na zbrojenia i wydaje procentowo-budzetowo 2x wiecej niz inne panstwa europejskie. Czy rzeczywiscie chce Pan zwiekszyc zbrojeniowy budzet? Kazdy Pana potencjalny wyborca pomysli, teraz mam 500+ od PiSu, jak dojdzie do władzy SLD to zabiorą mi to na zbrojenia. Czy Pan ocipiał, albo jest Pan agentem przemysłu zbrojeniowego?

 3. Nietsche
  29 sierpnia 2017 at 21:41 - odpowiedz

  Pan Cyrul zafascynowany jest techniką Rosjan z którymi ideowo nie może się rozstać.

  Pod tym linkiem można zobaczyć tę technikę spełniającą normy Euro 6.

  https://www.welt.de/politik/ausland/article158972012/Putins-Flugzeugtraeger-ist-ein-marodes-Dampfschiff.html

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *