• środa, 18 stycznia 2017 r.

Niech Bóg wybaczy profesorowi Piotrowi Jaroszyńskiemu

Do Chicago przybył z wykładami profesor Piotr Jaroszyński. Uczony z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odwiedza Polonię kilka razy w roku. Kiedyś bywał tutaj rzadziej. Być może dlatego, że 10 czy 15 lat temu życie kulturalne, zasilane nowymi falami imigrantów z Polski, oferowało moc propozycji o charakterze świeckim. Była więc duża konkurencja. Ukazywały się aż trzy gazety codzienne. Ale od tamtych czasów wiele się zmieniło. Polonia postarzała się i skurczyła. Przetrwał tylko jeden dziennik. Młodzi, którzy zdążyli się wykształcić, żyją poza Polonią. Dla wielu ludzi lokalny kościół i Radio Maryja to jedyna łączność ze światem zewnętrznym. Życie kulturalne skoncentrowało się wokół kościołów, które – tak jak z początkiem XX wieku – organizują ludziom kulturę, oraz wiece polityczne. Za kulturową pauperyzacją podążyła zapaść intelektualna. Nigdzie na świecie nie sprzedają się tak dobrze złe wiadomości o Polsce, jak w polonijnym Chicago. Nigdzie też parafianie nie wierzą tak mocno w zagrożenia dla naszego kraju i spiski wrogów, jak w polonijnych kościołach. Profesor Jaroszyński dostrzegł tę zależność. I wstrzelił się.
Profesor jest w polonijnym Chicago gościem specjalnym – to emisariusz prawdy. Nie płaci więc za wynajem sali. Ma również zapewniony bezpłatny czas antenowy polonijnych programów radiowych – w wielu przypadkach już sklerykalizowanych i kontrolowanych przez Radio Maryja. Spotkania organizowane są w parafialnych salkach przy polskich kościołach. Ksiądz na mszy zapowiada gościa i wierni przychodzą. Spotkań jest wiele. Profesor potrafi poprowadzić aż trzy wykłady w ciągu jednego dnia – każdy w innej parafii. Podstarzali już, albo nawet bardzo starzy ludzie, nie muszą się nigdzie fatygować. To gwarantuje i słuchaczy i datki. Datki, rzecz jasna, są dobrowolne. Salki są niewielkie, ale wypełnione słuchaczami. Każdy każdego widzi. Ludzie się znają. Ksiądz patrzy. Dają wszyscy. Z serca.
Większość pogadanek profesora z Lublina dotyczy zagrożeń dla naszej wiary i narodu. Zagrożenia pochodzą od lewactwa (żydo-komuna jako siła sprawcza wszystkich nieszczęść obsunęła się na drugie miejsce). Lewactwo zresztą jest znacznie bardziej pojemne od żydo-komuny. Można tam wpakować wszystko. Przyjmuje też różne formy, nieraz zupełnie niewinnie wyglądające. Profesor bez litości zdziera z nich skórę, obnażając prawdziwe oblicze. Uniwersytetom, przykładowo, poświęcił oddzielny wykład. Otóż są na świecie takie, które, owszem, są niby prestiżowe i znane, ale służą ideologii, lewactwu. Ale są też takie, jak uczelnia w Lublinie i Toruniu, które są wiernymi sługami prawdy. Trzeba widzieć te różnice i brać je pod uwagę, gdy wysyłamy dzieci na studia – poucza Jaroszyński. Batalia, aby nie dopuścić Polski do Wspólnej Europy wprawdzie została przegrana przez siły patriotyczno-narodowe, ale pozostało jeszcze wiele innych pól bitewnych. Owsiak i jego Orkiestra chociażby. Tutaj toczy się jeszcze walka. Profesor co roku uaktualnia dla Polonii to zagrożenie wskazując na niszczący charakter niewinnych rzekomo zbiórek pieniędzy. Na genderyzmie (który jest gorszy od nazizmu) Jaroszyński „zrobił” kilka wizyt w Chicago. Później przyszła antyprzemocowa ustawa. Dalej in vitro. Znowu kilka pogadanek. Profesor zdołał „oblecieć” również Toronto, Nowy Jork i inne skupiska polonijne w Ameryce Północnej. Wykłady nabrały międzynarodowego rozmachu.
Jednym z głównych tematów najnowszych wykładów jest islam zagrażający chrześcijaństwu i polskiemu Kościołowi katolickiemu. Migracja z Bliskiego Wschodu jest sterowana przez lewactwo europejskie, bankierów i Angelę Merkel. Głównym celem tych masowych przemieszczeń nie jest ucieczka przed śmiercią czy głodem, jak wmawiają nam lewackie media, nie socjale zamożnych państw i perspektywa lepszego życia, ale totalne unicestwienie chrześcijaństwa i katolicyzmu. Proszę się nie dać zwieść obrazkami rzekomo głodnych uchodźców czy martwych dzieci – napomina profesor. To jest lewacka socjotechnika! Te kilka tysięcy muzułamanów, które ma przybyć do Polski, to tylko forpoczta – ostrzega. Za nimi przyjdą miliony. Być może jest już za późno!
W jaki sposób mamy się bronić? – pytają polonusi. Oczywiście, nie dając schronienia tym ludziom! To „koń trojański”! To nie są zwykli uchodźcy! Grozi nam zakażenie, islamski komponent. Narody i kultury nie powinny się mieszać, gdyż wtedy tracimy naszą historię. Nie wiemy, kim jesteśmy. I do tego zmierza lewactwo! Ludzie wstają z krzeseł. Głośne owacje. Na twarzach przejęcie.
Polonijni parafianie kochają profesora. I czekają na niego. Radio Maryja, które nadawane jest na niemal wszystkich polonijnych stacjach, potwierdza przecież jego słowa. Mądry człowiek i mówi caluśką prawdę. A więc nasza wiara i polskość są zagrożone? Tak myśleliśmy. Co możemy zrobić? Może chociaż datki? Kiedy pan znowu do nas przyleci?
W polonijnym Chicago prowadzi audycję radiową "Prawy do lewego".

Podobne wpisy

35 komentarzy

 1. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  30 września 2015 at 00:51 - odpowiedz

  Jezu smaryjjjjjjja!

 2. myślący
  30 września 2015 at 05:28 - odpowiedz

  Nie o katolicyzm się martwię a o przyszłość swoich dzieci i cywilizacji. Reszty słusznych spostrzeżeń nt. lewactwa „integrującego” się z islamizmem, to troche mnie zdziwiło, że nawet Piotr nie poparł. A jak „dementują” te niby strachy na lachy oficjalne instytucje EU ?? Wcale! bo to są fakty http://www.euroislam.pl/index.php/2015/09/piec-milionow-w-trzy-lata/
  I inny komentarz http://www.euroislam.pl/index.php/2015/09/ani-to-kryzys-ani-syryjskich-ani-uchodzcow/ „Dlatego nie ma tu mowy o kryzysie uchodźców. Mowa o ludziach uciekających od samych siebie, od własnej kultury i cywilizacji, od własnej religii. I jeśli kraje takie, jak Niemcy, Francja i inne chcą przyjąć ich do własnego społeczeństwa, tak naprawdę importują wojnę domową, arabsko-islamski styl życia i cywilizację przemocy, zniszczenia i nienawiści. (…) Kluczowa kwestia, którą musimy zrozumieć, to fakt, że naprawdę nie mamy do czynienia z uchodźcami. To kwestia cywilizacyjna. Prawdziwi uchodźcy to osoby z jednostkowymi problemami, np. te, które zostały pozbawione dachu nad głową przez trzęsienie ziemi. Taka osoba ucieka z jakiegoś obszaru, nie ma domu, pożywienia, dostępu do wody pitnej. Trzeba jej oczywiście pomóc, jeśli jesteśmy w stanie. Mówimy tu o osobie z konkretnym problemem, który powstał z przyczyn niezależnych od niej samej. Ten problem nie został stworzony przez społeczeństwo tej osoby, jej styl życia czy wartości, które sama wyznaje. Istoty ludzkie zazwyczaj współczują komuś takiemu i chcą mu pomóc. To jest bardzo cenne. Jednak w tym przypadku chodzi o coś zupełnie innego. Tutaj mamy do czynienia z kulturą, całymi plemionami zniewolonymi przez własną cywilizację i religię, która nakłania ludzi do mordowania, prześladowania, wysiedlania innych z ich domów aż do momentu, kiedy druga strona zyska przewagę i będzie robić dokładnie to samo w stosunku do swoich wcześniejszych prześladowców. Niezależnie od tego, gdzie ci ludzie się znajdą, będą kontynuowali swą wojnę domową, również w naszych krajach. Jeśli ktoś mi nie dowierza, powinien zobaczyć, jak w niektórych krajach europejskich, w których znaleźli się ci tak zwani uchodźcy, natychmiast zaczęli demonstrować i rzucać kamieniami w policję, ponieważ nie zapewniono im na przykład dostępu do darmowego Internetu. W innych sytuacjach wywoływali zamieszki, domagając się żywności, do jakiej przywykli we własnych krajach i wyrzucając jedzenie, które im oferowano. Taka jest owa kultura i cywilizacja. Pomysł, żeby importować takich ludzi do siebie i przejmować za nich odpowiedzialność, to czyste szaleństwo. (…)”
  I na „pokrzepienie”: Arabia Saudyjska, właścnie zaczęła przewodniczyć Radzie Praw Człowieka ONZ, i racjo.tv chce normalnych, racjonalnych, myślących ludzi przekonać, że wszystko jest OK, a jakis profesor religiant panikuje…..

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   30 września 2015 at 08:36 - odpowiedz

   Czego nie poparłem? Przecież wale w lewicę i poprawność polityczna ile wlezie

 3. ala wilk
  30 września 2015 at 06:40 - odpowiedz

  Ciekawe, że patrioci wypatrują ratunku przed islamem w „Białej Słowiańskiej” Rosji gdzie jest 11% muzułumanów ( w UE 4%).

 4. Krzysztof Marczak
  30 września 2015 at 10:14 - odpowiedz

  Nie jestem tutaj obiektywny bo dzięki Polonii mam cały czas „wiatr w oczy”. Polskie pochodzenie nie kojarzy się w USA z zarządzaniem aktywami (w domyśle: za trudne). Takie relacje jak wyżej potwierdzają tylko fakt, że jest to grupa patologiczna która na swoje stereotypy dzielnie zapracowała. To, że w Polsce są ludzie, którzy są z niej dumni dowodzi tylko tendencji do mitologizowania i wypierania rzeczywistości.

 5. ala wilk
  30 września 2015 at 11:48 - odpowiedz

  Podobnie jest z przestępczością. W Polsce przestępczość ludzie kojarzą ze „zgniłym” Zachodem – że niby w UE i USA ciągle się mordują i zabijają, a w Rosji spokój. Tymczasem w UE mamy 1 zabójstwo na 100 tys. mieszkańców, w USA 6 zabójstw na 100 tys. mieszkańców, a w Rosji aż 9 zabójstw na 100 tys. mieszkańców.

  • Setter
   30 września 2015 at 13:40 - odpowiedz

   Co za piękny kraj, gdzie ludzie uważają, że w Rosji jest dobrze! Wokół mnie w kochanej Polsce każdy uważa, że ruski to bandzior co najmniej gwałciciel staruszek a każdy sportowiec to minimum spluwacz na Prawdziwego Patriotę patrz siatkówka. Może ten kraj jest w rzeczywistości wirtualnej- jak zwykle jestem 100 lat za ….

 6. Alexander Hamilton
  30 września 2015 at 18:49 - odpowiedz

  Jaroszyński to zwykły kundel Rydzyka. I nie chodzi tu o kształcenie chicagoiwskich głupoli. Chodzi o pieniądze. Rydzyk i jego emisariusze oraz Macietrewicz jadą tam wyłudzać pieniądze. Polonia, zwłaszcza ta spod kościołów organizuje bankiety i zbiera pieniądze, którymi napycha kieszenie Rydzyka i Macierewicza. Tyle trzeba płacić za kłamstwa rodem z Polski.

  • myślący
   30 września 2015 at 19:56 - odpowiedz

   rozumiem, że wg Ciebie „u źródła” w samej Polsce na bankietach, np. na corocznym u takiego Rafała D. szefa Wrocławia, to sama prawda jest zapodawana….

   • Alexander Hamilton
    30 września 2015 at 19:58 - odpowiedz

    Nie wiem co jest zapodawane u jakiegoś Rafała D. Nie mam pojecia kto to jest. Wiem natomiast co pisowcy i emisariusze Rydzyka wygadują wśród Polonii.

    • Piotr Napierała
     Piotr Napierała
     30 września 2015 at 20:24 - odpowiedz

     I co wygadują? Jakieś smaczki proszę : )

     • Alexander Hamilton
      2 października 2015 at 22:59

      Rydzyk: Kochani. My w Polsce stale o was pamiętamy w naszych modlitwach. Liczymy na was, bo gdyby nie Polonia świata całego, Radia Maryja już by nie było. I teraz też was błagamy. Nie żałujcie grosz… o, przepraszam… dolara. I to nie jednego”.
      Macierewicz: „Żeby uratować nasz biedny cierpiący kraj, potrzeba nie tylko waszego wsparcia w Waszyngtonie, potrzeba realnej ppomocy. Dlatego po bankiecie bedą panowie, którzy zbiorą to co możecie ofiarować na ratowanie zrujnowanej Polski”.

     • Piotr Napierała
      Piotr Napierała
      3 października 2015 at 15:54

      Chyba centa hehe

 7. Nietsche
  1 października 2015 at 00:27 - odpowiedz

  Podobno to filozof, Słuchałem raz jego wykładu na YT. Beznadziejny, prymitywny i mało kompetentny. Zabierał krytyczny głos na temat Frege którego prac wyraźnie nie znał.

 8. Janusz
  Janusz
  1 października 2015 at 07:57 - odpowiedz

  Statystyka ONZ z 2012 roku pokazuje ze Szwecja stala sie
  najgorszym krajem na swiecie dla kobiet .Szwecja jest numer jeden w ilosci gwaltow kobiet.Analitycy przypisuja ten fakt emigrantom z Afryki i Bliskiego Wschodu.
  Trudno sie dziwic ludziom majacym watpliwosci co do
  wpuszczenia do Polski uchodzcow z Syrii.
  Problemy z Muzulmanami w UK i Francji tez dodaja
  do negatywnego nastawienia. Sprawa nie jest prosta ani latwa i wymaga ostroznosci bo emigrant to jednostronna ulica. Latwo zaprosic i trudno wyprosic w razie potrzeby.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   1 października 2015 at 10:17 - odpowiedz

   Tylko czy tu nie jest winna szeroka interpretacja słowa gwalt?

   • Jacek Tabisz
    Jacek Tabisz
    1 października 2015 at 10:46 - odpowiedz

    Jedno i drugie jest winne

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   1 października 2015 at 10:18 - odpowiedz

   Oraz to że Szwedka zgłosi gwałt a Np polka niekoniecznie

  • Zbyszek
   1 października 2015 at 16:34 - odpowiedz

   Te same statystyki mowia tez, ze najnizszy procent gwaltow jest w krajach islamskich, wiec jesli chcesz sie nimi podpierac to albo definicja gwaltu jest inna, albo czestotliwosc zglaszania, albo … islam jest bezpieczny dla kobiet

 9. ala wilk
  1 października 2015 at 18:50 - odpowiedz

  Dokładnie. Szwedka zgłasza na policję np. poklepanie po pupie przez faceta, a wiele Polek uważa że bez penetracji nie ma zgwałcenia.

 10. ala wilk
  1 października 2015 at 18:53 - odpowiedz

  Skoro Szwedki są tak masowo gwałcone, to dlaczego w Szwecji jest tak mało ludzi zarażonych HIV czy żółtaczką?

Zostaw komentarz

Paste your AdWords Remarketing code here