• czwartek, 26 kwietnia 2018 r.

Nowy numer Tygodnika Faktycznie: wybory w USA, los ochroniarzy, frankizm klerykalny i czarownice

W najnowszym wydaniu Tygodnika Faktycznie jeden z autorów stawia tezę, że w najbliższych wyborach prezydenckich w USA nie istnieje żaden racjonalny wybór, żadne mniejsze zło. Zarówno wygrana Trumpa jak i Clinton oznacza szereg nieszczęść dla Stanów i świata, tyle tylko, że będę one różne, w zależności od kandydata. Tygodnik stawia także pytania o milczenie polskich mediów wobec raportów międzynarodowych organizacji humanitarnych nt. istnienia tajnych więzień i stosowania tortur na Ukrainie po obydwu stronach konfliktu.

trump2

TF publikuje pierwszą część reportażu o sytuacji pracowników ochrony, najbardziej bodaj wyzyskiwanej grupy zawodowej w Polsce. Tygodnik podejmuje także sprawę walki o przetrwanie jedynego w Polsce azylu dla prześladowanych osób należących do mniejszości seksualnych.

Piąte wydanie tygodnika zawiera także raport na temat przywracania pamięci o „czarownicach” kobietom prześladowanym przez religię i zabobon przez długie stulecia.

czar

TF podejmuje także problem emerytur mundurowych oraz fałszowania pieniędzy i tym, jak się przed tym procederem bronić. Tygodnik zajmuje się także losem zwierząt dręczonych cyrkach i pierwszych sukcesach w ich ratowaniu.

Ponadto TF w dziale historycznym pisze m. in. o klerykalnym rysie frankizmu i wsparciu dla faszystów ze strony kleru i Watykanu. W dziale światopoglądowym m. in. o tym jak Jan Paweł II odrzucał myśl nowoczesną i jak klerykalna prawica nadużywa pojęcia prawa naturalnego.

franco

Tygodnik Faktycznie

Podobne materiały

4 komentarze

 1. Dżizas
  5 sierpnia 2016 at 14:29 - odpowiedz

  Podobno kiedyś w Irlandii grasował okropny pirat drogowy zwący się Prawo Jazdy. Na jego nazwisko wystawiono w całym kraju niezliczoną ilość mandatów, a i kwoty były niebagatelne.
  🙂

 2. Janusz
  Janusz
  6 sierpnia 2016 at 06:14 - odpowiedz

  Trudno przewidziec wynik wyborow w USA
  Ostatnio Clinton ma kilka procent przewagi
  zgodnie z sadami. To sie moze zmieniackilka razy do listopada poniewaz obie oartie sa niemal rowne .

 3. Zorro
  8 sierpnia 2016 at 11:39 - odpowiedz

  Myślę, że dobrym posunięciem byłaby reaktywacja radia internetowego. Zdaję sobie sprawę, że to niekoniecznie będzie możliwe, ale radio nawet godzinę raz w tygodniu byłoby bardzo miłe.

  • Piotr Browarski
   Piotr Browarski
   8 sierpnia 2016 at 11:42 - odpowiedz

   Popieram.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *