• wtorek, 24 października 2017 r.

Nowy Tygodnik Faktycznie, w nim między innymi o filmie Smoleńsk, o fali rasizmu w UK i o klerze wobec praw zwierząt

W 11 numerze Tygodnika Faktycznie m.in. znajdziemy znakomitą recenzję filmu „Smoleńskiej” autorstwa Anny Dryjańskiej. Kinowy wymiar „religii smoleńskiej” jest także pretekstem do rozważań nad dziejami wielkich i kłamstw i mistyfikacji, które wpłynęły na dzieje Europy i świata (m.in. słynna Donacja Konstantyna). Ten numer zawiera także analizę prób osłabiania Unii Europejskiej przez Orbana i Kaczyńskiego.

smol

 

W numerze także o bezdrożach ideowych i politycznych na jakie trafił związek zawodowy „Solidarność” oraz o działaniach i dylematach partii Razem (wywiad).

 

Tygodnik w tekście reporterskim opisuje bardzo bulwersującą sprawę nielegalnych ekshumacji oraz handlu grobami na jednym z warszawskich cmentarzy kościelnych.

 

Dział historyczny to m.in. smutne dzieje Władysława Warneńczyka, którego posłuszeństwo Kościołowi doprowadziło do politycznej i osobistej katastrofy. Tygodnik angażuje się także w próbę wyjaśnienia na ile przedwojenny ONR był agenturą III Rzeszy.

smol3

TF publikuje także korespondencję własną z Wielkiej Brytanii na temat rosnącej nagonki na cudzoziemców, fali rasizmu i zagubionych polskich emigrantach.

 

W dziale światopoglądowym TF pisze o medialnych przyczynach popularności papieża Franciszka oraz problemami kościelnych ideologów w zaakceptowaniu starań o prawa zwierząt.

VATICAN-POPE-MEDIA-AUDIENCE

Tygodnik Faktycznie

Podobne materiały

Jeden komentarz

  1. Piotr Napierała
    Piotr Napierała
    16 września 2016 at 09:57 - odpowiedz

    ten o Franciszku to mój : )

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *