• niedziela, 27 maja 2018 r.

O PO, gospodarce, referendum i Kościele. Michał Jaros

 

Z Michałem Jarosem, należącym do młodego pokolenia posłem Platformy Obywatelskiej rozmawia Jacek Tabisz. Michał Jaros krytykuje postawę kościoła w kwestii in vitro, powołując się na radość ludzi mogących mieć dzieci dzięki osiągnięciom medycyny. Deklaruje się jako przedstawiciel prawicowego, neoliberalnego skrzydła PO, jednakże za jedno z głównych zadań stawia sobie wprowadzenie związków zawodowych tam, gdzie one obecnie nie docierają. O najbliższym referendum wypowiada się z entuzjazmem, zachęcając do głosowania na „tak”. Tłumaczy, czemu jego zdaniem warto wprowadzić JOW w wyborach do sejmu i czemu nie warto finansować z budżetu państwa partii politycznych. Platformę Obywatelską chwali za polityczną i społeczną drogę środka i tkwiącą u źródeł tej partii proeuropejskość.

Podobne materiały

28 komentarzy

 1. Dariusz
  2 września 2015 at 19:40 - odpowiedz

  Neoliberalizm…bleee… i do tego Plebania Obywatelska…blee…

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   2 września 2015 at 20:25 - odpowiedz

   Cóż za wspaniały komentarz! 😉 Mnie się miło z Panem Michałem rozmawiało.

 2. Dariusz
  2 września 2015 at 19:41 - odpowiedz

  JOW-y też bleee….

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   2 września 2015 at 20:26 - odpowiedz

   Są racjonalne argumenty przeciw JOWom i za JOWami. Te przeciw już nasi goście przedstawiali, teraz nasz gość przedstawił argumenty za. I tyle.

   • Frey Torquemada
    3 września 2015 at 18:21 - odpowiedz

    …a jakimi JOW-ami, bo w pytaniu referendalnym nie jest zawarte, jaki to typ JOW-ów ma być stosowany w naszej najjaśniejszej rzeczpospolitej, po prostu pytania do referendum pan prezydent Komorowski napisał na kolanie z nocy z niedzieli na poniedziałek i rano zadowolony jakby ktoś mu do kieszeni nakład przedstawił je, wszystkim Polakom myśląc, że zaszachował swojego przeciwnika podbierając mu wyborców Cookiesa. Dla mnie takie postępowanie całkowicie go zdyskwalifikowało jako niegodnego urzędu prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, oczywiście nie oznacza to, że tego drugiego, który wygrał te wybory, uważam za godnego pełnienia tej funkcji.

 3. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  2 września 2015 at 22:26 - odpowiedz

  Co do JOW się nie zgadzam ale ogóle bardzo fajny wywiad i rozsądny facet. Podoba mi się zwłaszcza to co mówi o in vitro. A jeszcze bardziej z przełamania monopolu lewicowców i lewaków w dziale video.

 4. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  2 września 2015 at 22:27 - odpowiedz

  O finansowaniu partii politycznych z budżetu państwa też zgoda.

 5. Lucyan
  3 września 2015 at 08:50 - odpowiedz

  Partia PO bohatersko walczy z klerem. Nie boją sie ekskomuniki! Jakie to rozkoszne.
  Ciekawe co ten pan uważa na temat „finansowania zwiazkow wyznaniowych i obcych agentow (Watykan) z budżetu państwa”. Jesli partie mają byc niefinansowane, to jaki jest motyw finansowania kleru? Partner do rządzenia plebsem, czesc systemu?
  No i dlaczego Bronek nie dodał do swojego referendum pytania:
  Czy chcesz aby koscioły były finansowane z budzetu panstwa i jak długo, do roku 21345?
  Chyba 20% by sie znalazło.

  Całe te referendum to tylko kampania wyborcza. Pytania na chybcika, niejasno sformułowane, bez zadnej konsekwencji. Rownie dobrze mozna by zrobic ankiete internetowa zamiast wyrzucac miliony w błoto.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   3 września 2015 at 09:32 - odpowiedz

   Tak lepszy jest Sojusz Konkordacji Klerykalnej. Pardon jak to się nazywa teraz…. No tak Prawie Zjednoczona Lewica

   • Dariusz
    3 września 2015 at 11:42 - odpowiedz

    Przypominam że konkordat podpisała H.Suchocka , a został przyjęty przez Sejm głosami AWS-UW . Wszyscy oni to przodkowie PO.

    • Piotr Napierała
     Piotr Napierała
     3 września 2015 at 16:38 - odpowiedz

     A kto zapomniał zawetować? Za przyjęciem ustawy głosowali głównie posłowie koalicji rządowej AWS-UW oraz PSL, ROP i posłów niezrzeszonych (273 za, 161 przeciw, 2 głosy wstrzymujące się)[3]. Ustawa została następnie przyjęta przez Senat (bez poprawek, 67 głosów za, 24 przeciw, 2 głosy wstrzymujące się)[4]. Dokument ratyfikacyjny został podpisany przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego 23 lutego 1998[5]. Tego samego dnia konkordat ratyfikował również papież Jan Paweł II. Wymiana dokumentów ratyfikacyjnych nastąpiła 25 marca. Konkordat wszedł w życie miesiąc później, 25 kwietnia 1998 r.

   • Lucyan
    3 września 2015 at 13:46 - odpowiedz

    Akurat Zjednoczona Lewica (tylko nie wiem czy ZJ1 czy ZJ2) odwazyła sie z wyborczym spotem gdzie chce zabrac klechom/katechetom 1.2 mld złotych i przeznaczyc na pozyteczniejsze cele, np. złobki. 1.2 mld to troche zaniżona kwota. Ale od czegos trzeba zacząc. Na razie pierwszy spot jest o wiele uczciwszy niz całowanie starego dziada po pierscieniach.

 6. ala wilk
  3 września 2015 at 10:19 - odpowiedz

  Przecież Leszek Miller też zawarł pakt z KK – konkordat w zamian za poparcie KK dla UE.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   3 września 2015 at 16:46 - odpowiedz

   Tak. Potwierdził i nie wiadomo czy w zamian za to. Wtedy tak się tłumaczył a teraz w ogóle odwraca kota ogonem

 7. Dariusz
  3 września 2015 at 12:26 - odpowiedz

  PO to Front Jedności Narodowej. Czego tam nie ma : Giertych i Napieralski , Arłukowicz i Niesiołowski, Kamiński i Rosati. Ogień i woda. Wszystko tam się zmieści . Pewnie ladacznica i złodziej również. He he he

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   3 września 2015 at 16:31 - odpowiedz

   A czego to nie ma w innych partiach. Przynajmniej PO jest zdolna do działania a nie jak Podzielona Lewica…

   • Dariusz
    3 września 2015 at 18:01 - odpowiedz

    Dziękuję za taką zdolność do działania . Ciepła woda w kranie przez 8 lat. Tylko pijar i nic więcej .Podział lewicy : SLD oraz TR (czyli dwie liczące się na lewicy siły) + parę mniejszych ugrupowań porozumiały się. Konkurencja to już zupełny plankton bez większych struktur i działaczy , a kto zbierze podpisy? W dniu wyborów będzie jedna lista lewicowa.

    • Piotr Napierała
     Piotr Napierała
     3 września 2015 at 20:11 - odpowiedz

     PO utzymuje kurs modernizacji w duchu europejskim i chwała jej za to. To więcej niż kiedykolwiek zrobiła jakaś partia po 1989 a właściwie 1925

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      3 września 2015 at 20:32

      Europejski kierunek to bardzo ważna rzecz, nasz gość z PO wymienił ją jako najważniejszą. Faktem jest, że na tym kursie wiele w Polsce się zmieniło na lepsze. Osoby związane z ZL też były i są na tym kursie.

     • Piotr Napierała
      Piotr Napierała
      3 września 2015 at 20:58

      Tak są ale zl to dziecinada walka o jedynki dwójki itd. Mieli 60 chętnych a tylko 30kilka miejsc. Jedyny powód rozbicia żenada

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      3 września 2015 at 21:41

      W polityce to nie jest do końca dziecinada, co najwyżej prywata, egoizm, dążenie do władzy kosztem wspólnego sukcesu. Politykom zależy na dostaniu się do sejmu

   • Frey Torquemada
    3 września 2015 at 18:35 - odpowiedz

    Zobaczymy po przegranych wyborach jak to będzie z PO,postawie dolary przeciw żołędziom że do końca VIII kadencji sejmu 1/5 posłów PO znajdzie się w szeregach PiS-u, pewnie nawet nowy nabytek PO nazywany trzeci bliźniakiem pogodzi się z prezesem i wróci na łono PiS-u :-)))))

 8. Frey Torquemada
  3 września 2015 at 20:04 - odpowiedz

  Każdy ateista i humanista marzy tylko o tym aby zagłosować na Kamińskiego ( woził ryngraf dla bandyty Pinocheta ), Dorna ( autor sukcesu braci Kaczyńskich w 2005 roku ), Giertycha ( byłego faszysty , pogrobowca Endecji ) albo pana Hodorowicza (który wychwalał stosy inkwizycji) i na inne miernoty.
  Nie zagłosuję na ludzi, którym nie podałbym ręki.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   3 września 2015 at 20:08 - odpowiedz

   Może się nawrócili

   • Frey Torquemada
    3 września 2015 at 20:30 - odpowiedz

    Oczywiście że się nawrócili, na biorące miejsce z list PO się nawrócili.PO to bezideowa partia władzy, a teraz tym zaproszeniem na listy Napieralskiego z jednej strony, a z drugiej strony Dorna osiągnięcie przez PiS większości konstytucyjnej jest prawie pewne.

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   3 września 2015 at 20:31 - odpowiedz

   Mam wrażenie, że jeśli ZL nie będzie powyżej 8% to PiS powinien dawać nagrody za taką pryncypialność. Moim zdaniem w PO są po prostu różne osoby. Niektóre nam bliskie, inne bardzo dalekie. Taka partia środka w polskim odniesieniu. Jeśli więc nie oddasz głosu na żadną wchodząco do sejmu partię, masz bukiet kwiatów od Macierewicza, Dudy i Kaczyńskiego. Oni nawet nie udają, że będą chcieli nie być sobą…

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *