• wtorek, 19 czerwca 2018 r.

O religii i etyce w szkołach. Andrzej Wołosewicz

 

Andrzej Wołosewicz jest nie tylko nauczycielem etyki, ale też filozofem, poetą i bokserem. Polski Związek Bokserski przyznał mu brązowy medal w 1983 roku, trenował też Gołotę na samym początku jego drogi do sławy. Tym razem jednak skupiamy się na etyce i religii w szkołach, zaś Andrzej Wołosewicz opowiada o tym z perspektywy praktycznej a nie teoretycznej.

Podobne materiały

3 komentarze

 1. Lucyan
  21 kwietnia 2015 at 05:26 - odpowiedz

  Oczywiscie że katecheza to jest biznes i nie chodzi tu to wiare, tylko o to aby ludzie akceptowali ich potem w życiu dorosłym. Chodzi o to aby pan Kowalski, nawet ateista, uważał, że kościoł rz-kat to naturalny element panstwa i nie ma w tym nic dziwnego, ze kler uprawia swoj proceder, ma przywileje i bierze grubą rentę.
  Kleszki szantażują dziewczyny właśnie ślubem w kosciele. Każda młoda dziewczyna widzi siebie na ślubie (w kosciele) i młode cipki są skłonne nawet włozyc sobie termometr w pochwe i zdawac księdzu relacje z temperatury, tylko po to aby księżulo jej łaskawie dał ślub w kościele. Dziewuchy chodzą na religię jak najdłuzej, a potem sie dziwimi, że w wieku lat 45 mają wyprane mozgi i zostaje im dewoctwo. Pozwoliliscie aby kler zawłaszczył nie tylko budynki koscielne, ale i budynki swieckie.

  Za ileś pokolen …. ha ha.. jesteście żałośni. Ile pokolen macie zamiar czekac? Czy to znaczy, że żyjecie np 200 lat, macie czas? Godzicie sie na życie w tym zakłamaniu, obłudzie i jestescie częścią tego systemu, pomimo XXI wieku. I to jest największa zagadka, XXI wiek, a taka niemoc i paranoja.

 2. BOGDAN
  4 czerwca 2016 at 10:30 - odpowiedz

  MIŁY JOWIALNY -ALE KOMPLETNIE SIE Z NIM NIE ZGADZAM —RELIGIA DLA MAŁYCH DZIECI//DO LAT 12// PRZYMUSOWA TO ZŁO -ZBRODNIA -FORMATOWANIE -OGRANCZANIE -JUZ NIE MOWIAC O NAUCZANIE NIEPRAWDY -NAPRZYKŁAD O EWOLUCJI HUSTORII-CZLI MIESZANIU W GŁOWACH—WERSJA POLSKA NIE WIEM JAK GDZIE INDZIEJ – WYPRANIE Z DUCHOWOSCI/ZAMYSŁ NA SWOIM ISTNIENIEM / NA RZECZ PUSTYCH RYTUAŁOW -BIZATYSKI PRZEPYCH KOSCOŁOW I UROCZYSTOSCI RELIGIJNYCH -SPROWADZENIE CZŁOWIEKA /DZIECKA / DO TRYBIKA JAKIS NIEPOJETYCH MŁYNÓW /TRYBÓW MACHINY / – JAK ICH NIE
  WYPEŁNI TO ZGINIE —TOTALNIE NIE PRZYGOTOWUJE DO WYMOGOW WSPOŁCZESNEGO SWIATA —WE WŁOSZECH /NIEWIEM CZY TO STANDART/DZIECI NA KOMUNII BIEGAJA W TRAMPKACH W JEDNAKOWYCH WORKACH /NIEZNAM ICH NAZWY/TO UROCZYSTOS BARDZIEJ PODONA DO PODSTRZYZYN SŁOWIANSKICH —WERSJA KOMUNII W POLSCE TO BARBII DUCHOWOSCI DOJRZEWANIA /SZTUCZNE JASKRAWE NA POKAZ /—FAS FUD -ZE WSZYSTKIMI WADAMI FAST FUDU -NIEZDROWE -A BEZ ZALET DROGIE -DŁUGIE -ZASTAW SIE A POSTAW SIE
  POSTAWY NAUCZYCIEKI RELIGII /ZNOWU W MOIM OTOCZENIU ZNAJOMYCH /TO T R A G E D I A —- ALE TO TEMAT NA INNA WYPOWIEDZ

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *