• piątek, 28 lipca 2017 r.

O Walce z Szatanem. Konrad Szołajski i prof. Dariusz Doliński

 

Konrad Szołajski stworzył dokument przedstawiający egzorcyzmy w Polsce. Udało nam się porozmawiać z reżyserem i z psychologiem, który zorganizował specjalne spotkanie we Wrocławiu poświęcone temu dokumentowi. Uwaga, materiał może zawierać szokujące sceny! Osobom, które pod wpływem obejrzenia tego materiału przeniosą się do średniowiecza nie zwracamy kosztów podróży powrotnej. Oglądanie filmu tylko na własne ryzyko…

Podobne materiały

6 komentarzy

 1. Alvert Jann
  7 listopada 2015 at 00:44 - odpowiedz

  Zadziwiające jest milczenie środowisk medycznych na temat działalności egzorcystów. Czytałem wywiady z egzorcystami, to są często ludzie, którzy powinni być poddani leczeniu psychiatrycznemu, bo opowiadają rzeczy horrendalne, a na pewno nie powinni zajmować się cierpiącymi na poważne zaburzenia psychiczne . Kościół i portale katolickie, łącznie z niektórymi papieżami, zdecydowanie przyczynili się i przyczyniają do szerzenia paranoicznych wierzeń w demony i opętania przez szatana.

  Od Redakcji – polecamy artykuł Alverta Janna na podobny temat.

 2. Alvert Jann
  7 listopada 2015 at 03:25 - odpowiedz

  „Wypędzanie szatana” – http://racjonalista.tv/wypedzanie-szatana-2/

 3. Krzysztof Marczak
  7 listopada 2015 at 07:51 - odpowiedz

  Czy nie jest to ten sam mechanizm wykorzystywany przez teleewangelistów i sekciarzy religijnych ? Pytanie do psychologów i ludzi mających wiedzę na ten temat. W takich przypadkach jak ten uważam internet (googling) za dobry, jeśli chodzi o zainteresowanie tematem ale do dalszych rozważan jest bezużyteczny.

 4. Benbenek
  7 listopada 2015 at 10:14 - odpowiedz

  Film obejrzałem. Dzięki za rekomendację. A w nim jak z wyprawy etnograficznej. Według mnie trzy bohaterki wykazywały odrobinę większy narcyzm niż reszta populacji. Leczenie lesbijki przy pomocy egzorcyzmów z jej „problemu homoseksualnego” to już odlot.
  Tak to bywa jak psychologia, która sama w sobie ma problemy z hochsztaplerstwem nałożona na religię rodzi tego typu potworki. Ale pół biedy z psychologią. Co innego pani lekarz psychiatrii która powinna być jak najszybciej odsunięta od zawodu. Ale wiadomo że ona ma atut w postaci „klauzuli sumienia”

 5. Nietsche
  8 listopada 2015 at 04:41 - odpowiedz

  Właśnie jestem przy lekturze ” Malleus Maleficarum”.
  Sądziłem że te urągające ludziej godności praktyki, nigdy już nie wrócą.
  To jest tak jak z Helloween. Wszystkie demony są fałszywe tylko katolickie są prawdziwe,

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *