• niedziela, 16 czerwca 2019 r.

Opozycja demokratyczna nie potrzebuje nadlidera

Zacznijmy nie czekając na nic budować opozycję mądrzejszą o doświadczenia z ostatniego roku . Z Krzysztof Łoziński i każdym regionem KOD, któremu się chce z Radomirem Szumełdą, Jarkiem Marciniakiem, Magdaleną Filiks i Strajkiem Obywatelskim, Z wszystkimi chcącymi działać w dowolnej formie, organizacji, regionie, grupie i podgrupie.

Tematów, które nas mogą zjednoczyć we wspólnym celu jest sporo. Od manifestacji 8 marca zaczynając, przez referendum warszawskie, przygotowania do obrony samorządów, obronę Sądu Najwyższego a na rozważeniu wielkiego protestu permanentnego na Krakowskim Przedmieściu.

Można zaproponować ludziom jasną wizję tego co chcemy robić, czego bronić, jak działać i jak się komunikować, przez wizję tego co zrobimy gdy przyjdzie czas wyborów. Nie trzeba do tego wyborów lidera dla poobijanego KOD, bo to strata czasu i wybór, który niczego specjalnie nie zmieni. Nie trzeba jedności i jednego lidera bo to nikomu do niczego nie potrzebne. Mamy patrzeć w tę samą stronę, a nie wybierać papieża.

Po roku obrony demokracji mamy więcej do zrobienia niż wtedy, ale dziś nie mamy już spontanicznego entuzjazmu. dziś trzeba mieć wizję, program i logistykę. Z perspektywy podobno lepiej widać. Czarno to widać

Jacek ParolJacek Parol jest jednym z założycieli Komitetu Obrony Demokracji. Z uwagi na brak pluralizmu odsunął się od KOD nie zaprzestając wspierania działalności opozycyjnej. Jego artykuły znajdziecie między innymi w Studiu Opinii

Podobne materiały

3 komentarze

 1. Elasp
  5 marca 2017 at 18:32 - odpowiedz

  Zdaje się, że na ostatniej domonstracji („w obronie sędziów”) było w Warszawie raptem 200 osób… KOD to twór poststalinowskiej żydokomuny z „Agory”, która zdradę i antypatriotyzm ma we krwi. Kto dziś popiera KOD, jest albo zdrajcą, albo oszołomem, albo – kompletnym kretynem.

  • Lipschitz
   5 marca 2017 at 23:40 - odpowiedz

   "Poststalinowska żydokomuna". Pochlałeś dzisiaj, czy tak na trzeźwo? 

  • Katarzyna
   6 marca 2017 at 09:03 - odpowiedz

   Co oznacza poststalinowska żydokomuna? Jak to się ma do dwudziestoparo latków, którzy są za KOD?

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *