• poniedziałek, 18 grudnia 2017 r.

Pacyfikowanie gniewu ofiar nie powinno być główną odpowiedzią rządów na terroryzm islamski. Jacek Tabisz

 

Reakcje rządów europejskich na akty terroryzmu islamskiego są co najmniej dziwne. Za cel pierwszorzędny obiera się rozbrajanie gniewu zaatakowanych społeczeństw. Na przykład dziś trwa w Niemczech akcja polowania na internautów zbyt ostro piszących o migrantach i o islamie. Nie słychać natomiast o jakichkolwiek stanowczych krokach wobec radosnego świętowania zamachów przez niektórych muzułmanów. Nadal unika się podawania informacji o religijnym, muzułmańskim źródle wielu aktów przemocy. Rządy wspólnie ze stowarzyszeniami pozarządowymi promują akcje mające spacyfikować gniew zaatakowanych przez dżihadystów społeczności. Może jednak zamiast pacyfikacji gniewu warto zmienić politykę migracyjną? Nie dobrze byłoby oczywiście, gdyby gniew i strach prowadziły do linczów na ulicach, ale taka ilość uwagi wymierzonej w uśmierzanie słusznego po części  gniewu jest skrajnością w drugą stronę. Być może cel jest stricte polityczny – wzburzone społeczeństwo wymagałoby od rządzących polityków skutecznych rozwiązań, natomiast uspokojone przez różne pozorne akcje zostawia rządzących polityków w spokoju, oni zaś nie podpadają mniejszościom muzułmańskim w swoich krajach, które stanowią liczący się procent głosujących w wyborach.

Podobne materiały

62 komentarze

 1. Robert
  21 lipca 2016 at 21:42 - odpowiedz

  Ksenofob, rasista, faszysta, nazista!
  Pominąwszy powyższe, to w pełni się zgadzam z redaktorem. Każda religia jest zła- im fanatyczniej wyznawana tym gorsza. Chrześcijanin wysadzający klinikę aborcyjną, nie jest lepszy niż muzułmanin wysadzający metro; katolik który zmusza zgwałconą kobietę do rodzenia dziecka z przestępstwa, nie jest lepszy od islamisty, który zgwałconą kobietę zamknie do więzienia za seks przedmałżeński; państwo islamskie nie jest w niczym gorsze od katolickiej średniowiecznej Europy.
  Każda ideologia/religia prowadzi do zbrodnii jeśli ma tylko odpowiednio duży wpływ na rzeczywistość.
  Islamista nie jest w niczym gorszy od fanatyka chrześcijańskiego.
  Należy myśleć nad tym jak europejskich fanatyków wysyłać na pustynie a nie sprowadzać dodatkowych fanatyków z innych kontynentów.

 2. marek
  21 lipca 2016 at 23:52 - odpowiedz

  Europejczycy mają dziwną słoność do popadania w skrajności – dawniej, Europejczycy uważali, że są lepsi od innych a obecnie popadli w drugą skrajność – uważają, że wszystko co obce jest lepsze i może nas tylko wzbogacić a jeśli ktoś robi coś złego to na pewno przez nas.
  W mediach panuje kult winy, dziennikarze starają się obciążyć winą Europejczyków za radykalizację terrorystów np. poczucie wykluczenia, itp.

  • marek
   21 lipca 2016 at 23:59 - odpowiedz

   Jako przykład takiego sposobu myślenia podam cytat byłego premiera Szwecji. Friedrik Reinfeldt powiedział „Czysto szwedzkie było barbarzyństwo, cały rozwój przyszedł z zewnątrz”

 3. Zorro
  22 lipca 2016 at 01:16 - odpowiedz

  Houellebecq ,,Uległość”

 4. Anna
  22 lipca 2016 at 07:07 - odpowiedz

  To faktycznie zastanawiające jak bardzo narody, które tracą znaczenie polityczne i militarne starają się o przywództwa duchowe.My Polacy dobrze to znamy : ” a imię jego czterdzieści i cztery” czy „Polska Chrystusem narodów”. W Europie za to nadyma się hasła „wolności, równości i braterstwa” do granic karykatury. To nie o taką wolność chodziło.To nie miało być : muszę głosić chwałę odmienności” tylko mogę jeśli faktycznie tak uważam. Często tak jest, ale nie zawsze.

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   22 lipca 2016 at 08:02 - odpowiedz

   Mądre słowa Pani Anno!

  • Ala Wilk
   23 lipca 2016 at 12:20 - odpowiedz

   Uważa Pani że wolność, równość i braterstwo jest złe? Lepsza jest niewola, nierówność i nienawiść?

   • Tomek Świątkowski
    25 lipca 2016 at 13:43 - odpowiedz

    najlepszą ideę można doprowadzić do postaci karykaturalnej
    wolność zupełna to nonsens – zawsze jest limitowana (tak działa prawo – ogranicza swobody)
    równość zupełna to utopia (równość szans – tak, równanie na siłę – nie)
    .
    nie należy tych wartości absolutyzować, bo się z tego zrobi religia

    • Ala Wilk
     26 lipca 2016 at 03:04 - odpowiedz

     Czyli wracamy do feudalizmu?

 5. Ala Wilk
  22 lipca 2016 at 07:14 - odpowiedz

  Problem polega na tym, że 99% muzułumanów nie jest terrorystami. Zaostrzając politykę migracyjną pozwalamy niewinnym spokojnym ludziom ginąć w morzu albo od bomb Putina w Syrii.

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   22 lipca 2016 at 08:01 - odpowiedz

   Około 30% młodych muzułmanów we Francji popiera ISIS. Około 17% wszystkich muzułmanów żyjących we Francji popiera ISIS. Przypomnę – palenie ludzi w klatkach, ukrzyżowania dzieci, uczenie swoich dzieci biegu z uciętą głową „wroga”, niewolnice seksualne.

  • myślący
   22 lipca 2016 at 21:30 - odpowiedz

   i znów lewackie brednie o urojonym świecie, który istnieje tylko w dziurach po lewej stronie mózgu:
   Zaostrzając politykę migracyjną … ratujemy niewinnych spokojnych ludzi od śmierci w morzu, gdyż … nie opuszczają oni bezpiecznych dla nich obozów w Turcji /przy okazji polecam kontakt z rzeczywistością skąd pojawiają się w UE nielegalni imigranci/

   • Ala Wilk
    23 lipca 2016 at 12:11 - odpowiedz

    Zaostrzając politykę migracyjną powodujemy że ludzie zostają w Syrii gdzie zabijają ich bomby Putin albo toną w morzu jeżeli są zawracani przez europejskie statki patrolowe.

    https://www.youtube.com/watch?v=Xgq3krxxg0E

   • Jadzia
    24 lipca 2016 at 16:55 - odpowiedz

    Pan nie potrafi kulturalniej rozmawiać „panie Myślący”

  • Piotr Korga
   Piotr Korga
   22 lipca 2016 at 22:42 - odpowiedz

   Problem polega na tym, że cała reszta jest kibicami (cichymi lub głośnymi), zwolennikami i zapleczem. Są też ofiarami tej religii, choćby kobiety. A ten 1% zawsze będzie uzupełniany i w każdej chwili może się przerodzić w kilka lub kilkanaście procent. Poza tym każdy muzułmanin jest elementem antykultury i antycywilizacji islamu. Nie trzeba terroryzmu, aby narzucali nam swoje prawa i stanowili niebezpieczną mniejszość. Wystarczą uległe, zakłamane i tchórzowskie lewicowe elity Europy, ze swoją poprawnością i mową nienawiści.

   • Ala Wilk
    23 lipca 2016 at 12:10 - odpowiedz

    Czyli rozumiem że Breivik to muzułumanin? Albo Putin który wywołał wojnę w której zginęło 3000 osób na Ukrainie? A ci którzy zestrzelili samolot pod Donieckiem to też muzułumanie?

    A tysiące pijanych kierowców których co miesiąc zatrzymuje polska policja to tez muzułumanie?

    Jak to jest że prawdziwy Polak boi się zamachu terrorystycznego a nie boi się że siadając po pijaku za kierownicę zabije siebie i kogoś?

    • Jacek Tabisz
     Jacek Tabisz
     23 lipca 2016 at 19:40 - odpowiedz

     To, że mamy problem z pijanymi kierowcami nie jest argumentem na rzecz dokładania sobie nowych problemów.

     • Ala Wilk
      24 lipca 2016 at 09:07

      Tyle że pijanych kierowców nie nazywa się terrorystami, a wielu z nich świadomie prowadzi samochód po pijanemu.

 6. Janusz
  Janusz
  22 lipca 2016 at 08:37 - odpowiedz

  Islamizacja Europy bedzie drogo kosztowala ,wiele ludzkich zyc .Procent terorystow jest nie 1 ale zgodnie z sadami okolo 10.Okolo 10%muzulmanow uwaza ze zamachy bombowe sa usprawiedliwione.
  Jeden terorsta moze latwo abic 100 bezbronnych cywilow.
  Kierowca samochodu w Nicei zabil ponad 140.
  My nie rozumiemy sily prawdziwej wiary .Prawdziwie wierzacy nie dba o swoje zycie a technologia umozliwia
  masowe mordy.
  W niedalekiej przyszlosci miniaturowa bomba bakteriologiczna lub chemiczna bedzie mogla zniszczyc zycie nie setek lecz tysiecy.

  • Tomek Świątkowski
   22 lipca 2016 at 14:26 - odpowiedz

   „Prawdziwie wierzący nie dba o swoje życie”
   .
   to akurat zależy od tego, w co wierzy
   nikt racjonalnie myślący lub mający pewną wiedzę o świecie nie postawiłby wielkiego kwantyfikatora nad tak pojemnym i wieloznacznym pojęciem jak „wiara”

  • Ala Wilk
   23 lipca 2016 at 12:12 - odpowiedz

   W latach 1914-1918 i 1939-1945 w Europie nie było muzułumanów. Czy w tych latach ktoś w Europie zginął?

 7. Janusz
  Janusz
  22 lipca 2016 at 19:21 - odpowiedz

  Ala Wilk pisze ze tylko 1% muzulmanow jest terorystami.
  Jesli jeden terorysta przecietnie zabija 100 osob to liczba ofiar jest taka jak liczba muzulmanow. W Europie jest conajmiej 10 milionow Muzulmanow . Jacek uwaza ze sytuacja jest alarmujaca .Ala sugeruje ze ratowanie tonacych emigrantow jest waznym problemem.
  Mozna zapytac. Ile ofiar jest niezbednych aby Europejczycy przestali popierac dzihadystow
  mordujacych niewiernych .Obowiazek kazdego poboznego Muzulmana zdefiniowany w koranie.

  • Ala Wilk
   23 lipca 2016 at 14:21 - odpowiedz

   Podaj mi dane z których wynika że 1 terrorysta zabija przeciętnie 100 osób.

 8. PePeSza
  22 lipca 2016 at 19:24 - odpowiedz

  Mam nadzieję że Pan moich uwag o kredkach(bo ja na pewno zwracałem na to uwagę) nie odebrał mojego komentarza jako zwykłego „hejtu”, bo mimo że się nie zawsze zgadzamy to staram się by moje komentarze były merytoryczne.
  Ma Pan wiele racji, nie mniej nie zgadzam sie z tym ze te akcje były zorganizowane odgórnie, by „skanalizować gniew”, bo ich celem profilówek były okazanie współczucia ofiarom a kredek zjednoczenie się ofiar by pokazać że „nie damy się zastraszyć”. Nie mniej przyznaję Panu rację że z islamistami nasze rządy za bardzo się cackają. Zgadzam się również że facebook traktuje wybiórczo swoje funkcje bo o ile słusznie zwalcza strony rasistowskie o tyle ignorują szowinistów z drugiej strony barykady np. jeśli dobrze pamiętam to profile ISIL zostały usunięte dopiero po zamachach w Paryżu.
  Nie mniej pragnę również zauważyć że o ile powinno się bardziej zdecydowanie zwalczać islamistów na zachodzie o tyle wciąż są mniejszącią(choć dużą) w całej populacji „swoich” ziomków wśród których są i tacy co oddają głos na Front Narodowy(jeśli cię interesują szczegóły to polecam ten link http://wyborcza.pl/duzyformat/1,144489,17690500,Imigranci_we_Francji_glosuja_na_Front_Narodowy.html ).

  • Jadzia
   22 lipca 2016 at 21:00 - odpowiedz

   Na temat Facebook i Twitter jest dobry artykuł na stronie „Listy z naszego sadu”- polecam.

   • MICHAL
    22 lipca 2016 at 21:36 - odpowiedz

    Aproposik.
    Rolnik Postempowy właśnie tłituje:

    Rafał A. Ziemkiewicz
    ‎@R_A_Ziemkiewicz

    Dla Niemców szok. Zawsze to oni mordowali innych, odwrotnej sytuacji nie mają przećwiczone

    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,20439812,obrzydliwe-strzelanina-w-monachium-a-ziemkiewicz-daje-upust.html#BoxNewsImg

 9. myślący
  22 lipca 2016 at 21:35 - odpowiedz

  rzady boją się siły, a „europojęzyczne” rządy zdrajców liczą po prostu na poparcie wyborców islamskich, ofiary z ludzi mają głęboko w d… im nic w limuzynach z ochroniarzami nie grozi nic
  większym dla nich zagrożeniem jest możliwość utraty władzy jak „muzułmański proletariat” przestanie na nich głosować

  • Ala Wilk
   23 lipca 2016 at 15:10 - odpowiedz

   Jasne, za to twój idol Putin nie jeździ limuzyną tylko tramwajem. Takie bajki opowiadaj gimbazie u Korwina i Ziemkiewicza.

 10. Janusz
  Janusz
  23 lipca 2016 at 02:53 - odpowiedz

  Zdumiewajaca zmiana
  Jeszcze 70 lat temu obywatele europejskich demokracji
  walczyli broniac swoich wartosci.Tysiace ludzi bylo gotowe na poswiecenie zycia i zniszczenie zla nazizmu .Ci obroncy europejskich wartosci to nasi ojcowie. Obecnie pokolenie dzieci tych zolnierzy nie tylko nie walczy ale nie rozumie zagrozenia.

  • myślący
   23 lipca 2016 at 07:22 - odpowiedz

   oj wydaje mi się, że to naiwne idealizowanie przeszłości
   moim zdaniem jedyni, którzy chcieli gremialnie walczyć z nazistami, to byli Polacy i Amerykanie oraz Ruskie ale tylko w celach imperialnych

  • Tomek Świątkowski
   23 lipca 2016 at 08:31 - odpowiedz

   A nazizm to była – przepraszam – jaka wartość?
   Chińska? Zuluska? Nazizm był niestety europejski, a walczyć z nim zaczęto dopiero wtedy, gdy sam brutalnie zaatakował.
   .
   Jak młody Europejczyk ma walczyć z nieeuropejskim terroryzmem islamskim? Spuścić łomot każdemu napotkanemu śniadoskóremu?

  • MICHAL
   23 lipca 2016 at 10:44 - odpowiedz

   Nazizm też dziesiątki lat hodowali a nawet z nim sympatyzowali w tym Polacy(niektórzy).

  • Ala Wilk
   23 lipca 2016 at 12:19 - odpowiedz

   Ale 70 lat temu muzułumanie z zadziwieniem przyglądali się niby cywilizowanej Europie dlaczego oni tak się wyrzynają.

 11. Janusz
  Janusz
  23 lipca 2016 at 07:23 - odpowiedz

  Morderstwo w Monachium Lipiec 23
  Zamachowiec iranskiego pochodzenia zastrzelil 10
  osob w centrum handlowym w Monachium.
  Motywy nie sa znane. Zamachowiec zginal od kul policji lub popelnil samobojstwo.Byl to trzeci zamach w lipcu w Europie. Nicea,atak w pociagu na poludniu Niemiec i Monachium.

  • Ala Wilk
   23 lipca 2016 at 12:16 - odpowiedz

   W lipcu w Rosji gdzie nie ma imigrantów zginęło 1500 osób. W Rosji jest 45 tysięcy zabójstw rocznie. No ale polska prawica nadal będzie twierdzić, że w UE jest strasznie, a w Rosji cudownie.

  • Katarzyna
   23 lipca 2016 at 17:16 - odpowiedz

   A facet z nożem na francuskiej plaży?

 12. Ala Wilk
  23 lipca 2016 at 15:04 - odpowiedz

  Zobaczcie że jak niemiecki pilot miał depresję i uderzył w górę to jakoś nie był to terrorysta

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   23 lipca 2016 at 19:36 - odpowiedz

   Bo Niemcy nie strzelają w ludzi w Lahore z uwagi na to, że nie są protestantami…

   • Ala Wilk
    24 lipca 2016 at 09:11 - odpowiedz

    Czyli ci którzy nie zabijają z powodów religijnych są lepsi od tych co zabijają z powodów religijnych? Pijany kierowca zabijający 10 osób w wypadku jest lepszy od wariata krzyczącego Allah?

 13. Michal
  23 lipca 2016 at 15:19 - odpowiedz

  Właściwie to co oni(władze) mogą zrobić. Oddali edukacje i propagandę religiantom religijnym i politporawnościowym to zbierają pokłosie.

 14. Janusz
  Janusz
  23 lipca 2016 at 20:34 - odpowiedz

  Do ALI WILK
  Liczba ofiar w islamskich zamachach ma rozrzut od kilku na jednego zamachowca do ponad 100.
  W USA 9/11 zginelo 3000 osob z rak 19 muzulmanow co daje 150 ofiar na jednego teroryste. W Nicei 140 i jeden terorysta. Ilosc ofiar zalezy od metody. Jesli uda sie terorystom przemycic bombe chemiczna lub bakteriologiczna to liczba ofiar bedzie w wielu tysiacach.

  W czasie drugiej wojny Muzulmanie nie przygladali sie biernie mordom w Europie. Mufti muzulmanow z Jerozolimy odwiedzil Hitlera i obecal pomoc w mordowaniu Zydow. Szczegoly i zdjecia spotkania mozna znalezc na sieci. Mufti to religijny przywodca.
  Rowniez muzulmanmie z Bosni utworzyli ochotnicza dywizje Waffen SS.Hitler uzywal SS na frontach oraz do pilnowania obozow koncentracyjnych.
  W krajach Muzulmanskich Hitler jest uwazany za bohatera.W Arabii Saudyjskiej w kazdej ksiegarni byly arabskie tlumaczenia Mein Kampf .Ta nienawisc do Zydow ma stare tradycje ,w poczatkach Islamu. Prorok napadal na zydowskie karawany i zabijal mezczyzn a kobiety i dzieci stawaly sie niewolnikami. Obecnie
  tylko morduja lub gwalca, Inne czasy inne metody.

  • Ala Wilk
   24 lipca 2016 at 09:10 - odpowiedz

   Proszę mi udowodnić że 1 terrorysta zabija średnio 100 osób. To jest racjonalista.tv a nie blog Korwina.

   • Ala Wilk
    24 lipca 2016 at 09:13 - odpowiedz

    Z kolei w Paryżu terrorysta który wysadził się przy stadionie zabił 0 osób. Ci którzy zabijali na koncercie było ich 4 i zabili 100 osób. Czyli średnia jest poniżej 100 osób.

    Z takimi tekstami to na blog Korwina do gimbazy.

 15. Janusz
  Janusz
  24 lipca 2016 at 20:53 - odpowiedz

  Wyznanie zamachowca w niemieckim pociagu.
  Komentarz nie jest potrzebny
  „I am a soldier of the Caliphate and am launching a martyrdom operation in Germany. … I have lived among you, lived in your homes. I planned this in your own land. And I will slaughter you in your own homes and in the streets. … I will slaughter you with this knife and sever your necks with an axe, if Allah permits. „

 16. Janusz
  Janusz
  24 lipca 2016 at 21:00 - odpowiedz

  Ala WIlk
  Skoro przecietna ofiar jest mniejsza niz 100 na jednego zamachowsca to poczekajmy az bedzie wieksza.
  Dzihadysci strzelaja nas jak kaczni na polowaniu ale nas jest duzo.KIlkaset ludzi nie robi rozn icy chyba ze tymi ludzmi bedzie Ala lub jej rodzina.
  Good thinking Ala.

 17. Janusz
  Janusz
  25 lipca 2016 at 01:10 - odpowiedz

  Jacku, pacyfikowanie gniewu to jedna metoda.Druga to klamstwo.
  Przykladem jest podanie przez BBC informacji ze zamachowiec w Monachium nazywal sie David Soboly.
  Opuszczono piertwsze muzulmanskmie imie Ali.
  W Szwecji byly tez wypadki kiedy prasa podawala informacje ze zamachu lub gwaltu dokonal szwed. Okazalo sie ze nazywal sie Mohammed ,………..
  Emigrant ktoremu dano obywatelstwo Szwecji.

 18. Janusz
  Janusz
  25 lipca 2016 at 01:35 - odpowiedz

  Muzulmanie pomagali Hitlerowi podczas wojny
  Sugeruje poczytanie opisu zycia Wielkiego Mufti Palestyny ktory nazywal sie
  Hadzdz Muhammad Amin al-Husejn.
  Mufti to muzulmanski przywodca religijny muzulmanow

 19. Janusz
  Janusz
  25 lipca 2016 at 03:39 - odpowiedz

  Zderzenie cywilizacji
  Samuel Huntington przwidzial obecny konflikt i nazwal go delikatnie zderzeniem.
  To co widzimy obecnie to nie zderzenie lecz wojna.
  Jak mpowiedzial Trump wojna z ludzmi bez mundurow.
  Mozna dodac ze uzywaja tarcze cywilow (w atakach w Izrealu) .Inna tarcza jest tolerancja religii przez ofiary.

  • PePeSza
   25 lipca 2016 at 08:16 - odpowiedz

   Tak, wojna w której z rąk muzułmanów najczęściej giną muzułmanie to czyste Huntingtonowskie „zderzenie cywilizacji”.

 20. Janusz
  Janusz
  26 lipca 2016 at 00:27 - odpowiedz

  Jestesmy w stanie wojny. IS i AlKaida mowia o tym prosto i uczciwie. Tylko zachodnie rzady oszukuja siebie i swoich obywateli starajac sie usprawiedliwic zamachy w kazdy mozliwy sposob z wyjatkiem oczywistego stwierdzenia ze jest to swieta wojna Islamu z reszta swiata.Dzihad jest obowiazkiem kazdego Muzulmanina. Nie wszyscy sa wykonawcami nakazu Koranu swietej wojny ale to co sie dzieje jest zgodne z nakazem religii a nie wypaczeniem Islamu. IS i AlKaida sa wykonawcami
  nakazu koranu.

  • Ala Wilk
   26 lipca 2016 at 03:06 - odpowiedz

   To jak, zakazujemy wjazdu Japończykom do UE?

 21. Janusz
  Janusz
  26 lipca 2016 at 07:56 - odpowiedz

  szokujaca grozba emigranta z Syrii ktoremu nie udalo sie
  zabic nikogo na festiwalu muzyki w Niemczech.
  A Syrian man who tried unsuccessfully to claim asylum in Germany pledged allegiance to the Islamic State group and vowed the nation’s people „won’t be able to sleep peacefully anymore”

 22. Janusz
  Janusz
  27 lipca 2016 at 02:20 - odpowiedz

  Islamski teror przekracza nowy prog. Napad na kosciol w Normandii i zamordowanie ksiedza. Nie chodze do kosciola ale uwazam ze wolnosc wyznania jest fundamentem zachodniej cywilizacji. Kontrastem jest brak tolerancji innowiercow przez Islam a teraz brutalne morderstwo ksiedza ktorego jedyna „wina” bylo ze byl Chrzescijaninem.
  Pierwszy raz IS zorganizowal morderstwo w kosciele.
  Tu nie bylo zadnej politycznej motywacji.Byl to czysto religijny mord .Napastnicy krzyczeli Allahu Akbar .

 23. Janusz
  Janusz
  27 lipca 2016 at 02:33 - odpowiedz

  Komentarz Ali Wilk nie jest jasny. Jesli chodzi jej o mord w Tokio to trzeba odroznic motywacje swietej wojny od motywacji bandyty ktory zabil kilka osob w domu
  chorych w Japonii. Nie musimy ograniczac Japonczykow wizytujacych UE. Natomiast powinnismy radykalnie zmniejszyc emigracje Muzulmanow. Po ostatnich zamachach w Europie Niemcy zaczynaja kwestionowac polityke Merkel.

 24. Janusz
  Janusz
  27 lipca 2016 at 18:14 - odpowiedz

  Papierz przyznaje ze jestesmy w stanie wojny.
  Ale dodal nie w stanie wojnty religijnej bo religie nie chca wojny.(niektore religie)
  Uszlo jego uwadze religijna idea swietej wojny dzihad Islamu.
  Tak wiec polityczna poprawnosc wziela gore nad uczciwym zdefiniowaniem problemu.
  Dzihadysci sa bardziej uczciwi i mowia otwarcie ze to wojna o dominacje jednej prawdziwej religii Islamu.

 25. Janusz
  Janusz
  27 lipca 2016 at 22:29 - odpowiedz

  Middle East Forum opublikowal dane doty\czace 50 najgorszych krajow dla mniejszosci Chrzescijan.
  lista zostala ustalona na podstawie przesladowan zabojstw i prawnych ograniczen .
  Cytuje cztery kraje: (najgorszy ma n umer 1, najmniej zly numer 50.)
  Iran 9
  Arab ia Saudyjska 14
  Malazja 30
  Indonezja 43.

 26. Janusz
  Janusz
  28 lipca 2016 at 01:13 - odpowiedz

  Czy asymilacja Muzulmana w Europie jest realna?
  Bylem z wizyta w Arabii Saudyjskiej na Uniwersytecie w Ryad. Podczas wykladu chlopcy i dziewczyny siedzieli oddzielnie. Zwrocono mi uwage aby nie rozmawiac z kobietami choc byly to legalne studentki.
  Rano w kawiarni hotelu otworzylem dzwi kobiecie z dzieckiem na reku i walizka.Dostalem ostre ostrzezenie ze daruja taki czyn ale jesli zrobie to powtornie to ryzykuje noz w plecy.Na terenie hotelu byl basen kapielowy ale dla mezczyzn Nur fur man. Kobiety byly w domu i musialy miec pozwolenie i asyste syna lub kuzyna aby pojsc do sklepu.
  Ta kultura byla dla mnie nie do zaakceptowania za zadne pieniadze i warunki pracy.
  To samo przezywa emigrant muzulmanski ew Europie . Tyle ze na odwrot .Kobiety nie w czarnych workach?
  Prostytutki .Zgroza wolajaca o pomste Allaha. Demokracja bez sensu skoro sa prawa boskie koranu a nie wymyslone przez ludzi. Wolnosc slowa? Tak jesli krytykuje sie Zydow, gejow ,kobiety i religie inne niz prawdziwa religie Islamu.
  W dodatku Ci sprawcy wypraw krzyzowych nie chca szariatu .

 27. Janusz
  Janusz
  29 lipca 2016 at 00:41 - odpowiedz

  Aktywna postawa wobec wroga.
  Opowiem pewna historie z mojego zycia aby zilustrowac wlasciwa postawe wobec wroga.
  Uprawialem sport plywania \na dlugie dystanse w oceanie ,glownie na Hawajach. Bedac daleko od brzegu jest pewne ryzyko spotkania z rekinem. Co robic w takiej sytuacji. Nie uciekac w strone brzegu bo rekin poczuje strach i jest szybszy. Trzeba stanac w wodziw z glowa wynurzona i czekac. Rekin zblizy sie zobaczy co to za stworzenie .Ma zly wzrok i podejdzie blisko.Kiedy podejdzie na odleglosc pol metra bedzie przednia czescia twarzy wystarczajaco blisko aby go silnie uderzyc w bardzo czuly nos .Zorietuje sie ze to nie morskie zwierze i zaskoczony ucieknie.
  Podobna taktyka musimy stosowana wobec terorystow. Nie uciekac i okazywac strach. Aktywnie walczyc o zniszczenie wroga militarnie i ideologicznie. Oczywiscie to porownanie ma ograniczony sens ale chodzi mi o podkreslenie ze zaloby i wiecej policji nie wystarcza. Trzeba wroga fizycznie zniszczyc.Jest to dlugie i trudne zadanie ale nie mamy lepszej alternatywy.

 28. Janusz
  Janusz
  29 lipca 2016 at 07:46 - odpowiedz

  Cytat wypowiedzi Marion Le Pen 27 lipiec 2016.
  „Either we kill Islamism or it will kill us again and again. You are with us and against Islamism, or you are against us and for Islamism… Those who choose the status quo become complicit with our enemies.”

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *