• poniedziałek, 23 października 2017 r.

Policjanci to nie PiS

Ogromna prośba i apel do wszystkich moich znajomych aktywnie protestujących przeciwko PIS. Aktywnie to znaczy nie na FB. 
Najdłużej jak się da, nie pozwólmy sobie na agresję wobec Policjantów, nawet jeśli ich rozkazy są sprzeczne z prawem.

 

 

Nieszczęściem i kolejną blizną na naszej historii będzie, gdy na rozkaz Błaszczaka zaczniemy bić się z polskimi Policjantami, synami, wnukami naszych przyjaciół, młodymi ludźmi, którzy poszli do Policji, by strzec prawa i walczyć ze złem. Dziś mogą być postawieni rozkazem w kordonie przeciwko nam wrew swoim przekonaniom i marzeniom o służbie Polsce.

 
Rozumiem lęk przed odmową rozkazu, rozumiem dylematy i strach przed wściekłym tłumem. 


To grzech śmiertelny, za który kiedyś zapłaci i Kaczyński i jego psy gończe wydające bezpośrednie rozkazy. 


Tak długo jak się da próbujmy w bezpośredniej konfrontacji okazywać Policjantom sympatię i zrozumienie dla fatalnej sytuacji.
Dla dobra nas wszystkich. Zanim spirala ciosów zrobi z nas dwie wrogie armie.

Tak swoją drogą. Czy zwróciliście uwagę że nikogo nie obchodzi Katyń ? Prezydent nie leci, Premier nie leci. W naszej pielgrzymce do Katynia każdorazowo docieramy tylko do Smoleńska.

Jacek ParolJacek Parol jest jednym z założycieli Komitetu Obrony Demokracji. Z uwagi na brak pluralizmu odsunął się od KOD nie zaprzestając wspierania działalności opozycyjnej. Jego artykuły znajdziecie między innymi w Studiu Opinii

Podobne materiały

6 komentarzy

 1. marek
  10 kwietnia 2017 at 19:35 - odpowiedz

  Nie chcę być złośliwy ale radykalna lewica ma podobne skłonności do starć z policją jak radykalna prawica (piszę ogólnie). Niemiecki Bild przytoczył wyniki raportu na temat przestępstw dokonanych przez radykalną niemiecką lewicę. W latach 2009-2013 odnotowano 1523 przestępstw popełnianych przez lewicowych działaczy.  59%  przestępstw to ataki na drugą osobę, w większości na policję. 

  http://www.bild.de/regional/berlin/linksextremismus/92-prozent-der-berliner-linksradikalen-wohnen-noch-bei-mutti-44249918.bild.html

 2. Ultima Thule
  10 kwietnia 2017 at 21:26 - odpowiedz

  To wyjaśnijcie mi, jak to jest możliwe, że za rządów PO dochodziło do starć z policją, a za rządów PiS nie ma tam żadnych problemów?

  • Lipschitz
   11 kwietnia 2017 at 03:16 - odpowiedz

   Najwyraźniej obecnie protestujący wykazują się mniejszą agresją od tych, którzy protestowali poprzednio. Większa kultura, mniejsza zajadłość, bardziej pokojowe usposobienie, itd. W końcu policja ta sama, jedynie protestujący się zmienili.

   • Ultima Thule
    11 kwietnia 2017 at 08:24 - odpowiedz

    Przecież na Marsze Niepodległości chodzą dalej dokładnie ci sami ludzie.

    • Lipschitz
     11 kwietnia 2017 at 12:16 - odpowiedz

     Najwyraźniej obecna władza  satysfakcjonuje ich na tyle, że zamiast demolować zaczęli manifestować.Ale to akurat jest mało ciekawe, o wiele bardziej ciekawsza jest postawa obecnie protestujących, którzy zachowują się zupełnie inaczej niż ci niezadowoleni za czasów PO. Dzięki za możliwość ukazania tej zasadnizej różnicy w zachowaniach różnych grup ludzi :).

 3. Jan
  12 kwietnia 2017 at 12:51 - odpowiedz

  Policjant zgodnie z Ustawą o Policji ma prawo odmówić wykonania rozkazu będącego w sprzeczności z prawem.

  Jeżeli nie odmawia, to należy mu się wdzięczność społeczeństwa.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *