• niedziela, 16 czerwca 2019 r.

Polityka Misiu, polityka

 

Rząd PiS, wykręcając się od podniesienia rent i zasiłków opiekuńczych dla rodzin i dzieci wymagających stałej opieki, a to nagle stwierdza, że nie ma już więcej pieniędzy, a to, że takie ustawy nie mogą być uchwalane z dnia na dzień. Władza miga się i kłamie w żywe oczy. Wiele ustaw zmieniających lub łamiących konstytucję było uchwalane z dnia na dzień, czyli w nocy. I daje się. Teraz nie da się. Oczywiście takie procedury są naganne, ale , wg PiS, raz są naganne, a innym razem nie.

 


Co z powyższego wynika? Rząd rozdaje pieniądze po politycznym uważaniu. Jak to się opłaci politycznie lub wzmocni autorytarną władzę, nocne uchwalanie i łamanie prawa zarazem jest stosowane. Jak jest to władzy niewygodne, choć uzasadniane, władza kręci i oszukuje. ….Nie da się, ustawa nie może być pisana na kolanie, trzeba przeliczyć pieniądze w budżecie i takie tam inne kłamstewka, choć projekty leżą w szufladach, ale prezes trzyma klucze w kieszeni. Być może obecna władza liczy na to, że niepełnosprawni po prostu nie chodzą do wyborów więc po co im te pieniądze. Przydadzą się na PiS-owska propagandę, na płatne reklamy w prawicowych pismach, na Polską Fundację Narodową, na dotacje do PiS-owskiej telewizji. To są priorytety, bo pozwalają utrzymać się przy władzy, a jacyś tam niepełnosprawni niech siedzą w domach, bo tej władzy do niczego nie są potrzebni.


Czesław Cyrul

Czesław CyrulCzesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

Podobne materiały

Jeden komentarz

 1. Orionis
  24 kwietnia 2018 at 12:52 - odpowiedz

  Zgadza sie, PiS dokładnie tak się zachowuje. "Ciśnie" pieniądze ze wszystkiego, z czego sie da, bez wzgledu na dalsze konsekwencje, nie liczy się z obywatelem, z przyrodą…

  Z drugiej strony działa często czysto ideologicznie i szkodzi gospodarce, a tym samym "odbiera" pieniądze państwu.

  Taka groteska na każdym kroku. Niestety za te dziecinne zabawy wszyscy płacimy i nawet nie tylko my, ludzie, płacą również zwierzęta i cała przyroda kraju.

  Mam nadzieje, że jest dość ludzi, których to wystarczająco wkurzyło, by poszli na wybory i zagłosowali po prostu przeciwko PiS.

  Tak, oczywiście, sprawa nie jest taka prosta, bo właściwie nie ma na kogo głosować, ale "na bezrybiu i rak ryba", nie będę wybrzydzać w obliczu tego, co PiS robi z państwem, obywatelami, przyrodą i ogólnie, jaki robi "obciach" wszędzie, gdzie się tylko pojawi i odezwie…

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *