• środa, 18 stycznia 2017 r.

Polonijne radio broni księdza Międlara

– Drobny. Chudziutki. I pewnie schorowany. Jak mówi, to drżą mu usta. Ale jaki płomień! Żar! Odwaga i niezłomność! Nowe pokolenie bohaterskich kapłanów. Którym grozi śmierć z rąk wrogów narodu. Kiedyś ksiądz Popiełuszko, teraz  ksiądz Międlar. Historia powtarza się. Zatacza koło. Przerażające, że w taki sposób. Kim są ich oprawcy? To są ci sami ludzie. Może już teraz ich dzieci, nie wiem. Ale ten sam sort. Wrogowie ojczyzny. Najpierw kampania oszczerstw. Wtedy i teraz. Dopiero potem zabójstwo. Dostrzegamy podobieństwo do dzisiejszej sytuacji? Jest, prawda? To taki cykl prześladowań. A on… zaraz państwu puszczę kawałek jego homilii. Czym on walczy? Krzyżem, prawda? Krzyżem i dobrym słowem. Naprawdę, posłuchajcie. Bo wyciągają jakieś słowa z jego homilii, ale tak perfidnie, wyrywki zdań, bez kontekstu. Żeby go skompromitować, żeby pokazać, że jest ksenofobem. Jak za czasów ubeckich. Ksiądz Jacek! Boże Jedyny! Przecież to bohater! Patriota! Nigdy nie namawiał do przemocy. Kiedy? Brzytwa służy przecież do golenia. A jak lewacy zaraz rzucili się na niego? Od razu! Że ksiądz podsuwa młodym ludziom brzytwę. Co za perfidia! Ale tak właśnie było, kiedy jeszcze żył ksiądz Popiełuszko. Identyczna nagonka. A o kim mówił ksiądz Jacek? Warto wiedzieć. To ważne. Nie mówił o nas, o narodzie. Nie. Nie mówił o katolikach, którzy modlą się o ojczyznę. Mówił o wrogach ojczyzny, o sprzedawczykach i kanaliach. O nich. O targowicy. To znaczy, że ma nie ostrzegać? Udawać, że nie widzi, co się dzieje? Że ma położyć po sobie uszy? Przecież powinnością kapłana jest głosić prawdę. Albo w Białymstoku. Co tam było? Przyszli młodzi ludzie do świątyni. Ksiądz Jacek ich przyjął. Pobłogosławił. O co chodzi? A że powiedział, że Polska jest toczona przez raka? I że ci chłopcy są dla tej Polski lekarstwem? Przecież to piękne słowa. Czysta ewangelia. Polska jest ciężko chora i potrzebny jest zabieg inwazyjny. Będzie bolało, ale nie ma innego wyjścia. Źle powiedział?

miedl

– A teraz… historia się powtarza. I kołują nas, że nienawiść, że nacjonalizm. Prawda? Tak mówią. Że po ulicach kroczą nacjonaliści i głoszą nienawiść. Mówią nawet, że to faszyści! A to przecież młodzież. Młodzi chłopcy, którzy opowiadają się za Polską. A że mają mundury? I co w tym złego? Harcerze też mają. I kto ich wziął pod opiekę? Ksiądz Jacek Międlar. No to szczują na niego. Drobny, niewysoki kapłan. Ale wzrost nie ma tutaj żadnego znaczenia. Proszę spojrzeć na Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o serce. Czy jest polskie czy nie?  To jest ważne. Dla kogo bije? Dla Polski, czy dla obcej siły? Czy jest to serce sprzedajne, czy niezłomne? Ksiądz Jacek nie chce milczeć. I chwała mu za to! Stąd ataki. Czy trzeba wyjaśniać, o co tu chodzi? O Polskę. O co innego? O godność! Godność Polaka! Kto nam ją da, jak nie my sami? Nie oszukujmy się. Polska ma licznych i wpływowych wrogów. Postkomuniści i lewacy. Niemal cały Zachód, korporacje i Soros. Tusk też robi swoje. I Merkelowa. To hydra! Odetniesz jej głowę, to odrasta nowa. To walka na lata. Dzięki ci Boże, że PIS wygrał wybory. To cud, naprawdę. Gdy pomyślimy, jak fałszowano wybory. Za każdym razem. Ale teraz coś im nie wyszło. Palec Boży. Jak inaczej to wytłumaczyć? PIS oczyszcza Polskę z tego nalotu, z tej rdzy, która zżera Polskę. Ale ta zaraza wraca. Odradza się.

– Kampania nienawiści przeciwko prawdzie i Polsce nasila się. Atakowani są patrioci. Atakowany jest Kościół. I odważni księża. Kiedyś też tak było. Wtedy był ksiądz Popiełuszko. Teraz jest ksiądz Międlar. Niby kawał czasu. Niby dużo się zmieniło. Tak się wydaje, prawda? Niestety, nie. Nadal to mamy. A nawet jest jeszcze gorzej.

Rozejrzyjcie się wokół. Czego chce KOD? Żeby wróciło stare, tak? Koryto i targowica. Zamknąć buzie, nie protestować, nie dopominać się. To może Zachód rzuci jakiś ochłap. Na szczęście naród wreszcie obudził się. I powiedział: dość. Odważny kapłan. Bohater. Ma za sobą patriotyczną młodzież. Młode serca. Idą za nim jak w dym. Śpiewają pieśni. Polskie, nie jakieś niemieckie, skądś przywleczone. W Polsce mówi się po polsku, nie po niemiecku. I te ataki. A przecież to polska młodzież. Młode serca. Zbuntowane. Gorące. Jest w nich energia. Więc nieraz… jak to młodzi…mają swoje organizacje… i zdarza się, że…

 

– Przepraszam państwa za ten nieco przydługi wstęp. Przekroczyłam czas, ale mówimy o sprawach najwyższej wagi. Za chwilę spotkanie z księżmi Kościoła Miłosierdzia Bożego. Na koniec wspólna modlitwa za Polskę.

 

Dariusz Wiśniewski

 

W polonijnym Chicago prowadzi audycję radiową "Prawy do lewego".

Podobne wpisy

22 komentarze

 1. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  14 września 2016 at 05:05 - odpowiedz

  Jak się właściwie nazywa to radio i skąd nadaje?

 2. ala wilk
  14 września 2016 at 09:19 - odpowiedz

  Polonia amerykańska tęskni za komuną, bo wtedy w PRLu mogli zgrywać milionerów ze 100 dolarami w kieszeni.

  Dlatego nienawidzą UE, która wydźwignęła Polskę z komunistycznego bagna.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   14 września 2016 at 11:12 - odpowiedz

   Ja nie jestem aż tak krytyczny i nie sadze by kochali prl http://racjonalista.tv/rozumiem-polonie-chicagowska/

  • Piotr Browarski
   Piotr Browarski
   14 września 2016 at 13:02 - odpowiedz

   ALA WILK to jest nie prawda co piszesz. Polonia amerykańska słynie z prawicowośći i silnego antykomunizmu. Wielu z nich wyjechało za czasów PRLU w niezbyt miłych okolicznościach – stąd często silny antykomunizm wśród nich. To często również tzw ”emigracja solidarnościowa z lat 80’tych”.

   • Ala Wilk
    14 września 2016 at 20:44 - odpowiedz

    Oni wyjechali z PRLu i potem mogli szpanować w Polsce 100 dolarami przed rodziną – kupowali wszystką wódkę w Pewexie, rozdawali dzieciom po 10 dolarów itp.

    A tu przyszła lewacka UE i ludzie teraz w Polsce ze 100 dolarów się śmieją – i oni za to nienawidzą UE że dzięki UE Polacy w końcu nie są dziadami
    . Dlatego popierają PiS i Międlara.

  • Benbenek
   14 września 2016 at 15:58 - odpowiedz

   To ci niezasymilowani tacy są. Utwierdzanie się w zniewoleniu jakie panuje w Polsce pomaga im motywować powód dlaczego przebywają w USA na tym zachodzie co rzuca ochłapy.

 3. MICHAL
  14 września 2016 at 10:39 - odpowiedz

  To chyba parodia.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   14 września 2016 at 11:14 - odpowiedz

   Jeśli to parodia to powinno być wyraźnie napisane! Tak jak mój Theatrum Illuminatum inaczej nie ma licentia artistica, autorze (reporterze?) jest pan tam?

   • Dariusz Wisniewski
    14 września 2016 at 23:47 - odpowiedz

    „Jeśli to parodia to powinno być wyraźnie napisane! Tak jak mój Theatrum Illuminatum inaczej nie ma licentia artistica, autorze (reporterze?) jest pan tam?”
    Panie Napierała. Czy ten wykrzyknik oznacza, że pan stanowczo żąda ode mnie wyjaśnień? Że coś powinienem panu wyjaśnić, bo pana teatrzyk coś robi? Czy może ćwiczy pan jakąś rolę w teatrzyku? Nie ma to specjalnego znaczenia. Ale ponieważ już nie pierwszy raz jest pan zagubiony po moich tekstach satyrycznych i czegoś nie może zrozumieć, spróbuję może nieco inaczej. Zdarzyło się panu kiedyś opowiedzieć dowcip w towarzystwie? Pewnie tak. Zawsze jest ktoś, kto nie załapał, prawda? Ktoś, komu potrzeba coś dodatkowo wyjaśnić. I ja, rzecz jasna, mogę to zrobić. Tylko, że wtedy w pewien sposób psuję satyryczny nastrój, który, mam nadzieję, powstał. Co więc w takich sytuacjach najczęściej się robi z osobą, która nie „czuje”? Trudno. Spisuje się ją na straty, pozostawiając w ciemności. Co też i ja robię.

    • Piotr Napierała
     Piotr Napierała
     15 września 2016 at 09:20 - odpowiedz

     Ok czyli pana teksty są zupełnie bezwartościowe bo nie wiemy na ile są prawdą a my tu nad Wisłą nie odbieramy tego radia więc nie możemy zweryfikować czy to sztuka prawda czy mitomania. Pana krętactwa i opluwanie mnie w odpowiedzi wskazują że mitomania. Już i bez niej jest dość chaosu w postrzeganiu polonii tutaj. Pana teksty są bezwartościowe i nawet szkodliwe właśnie dlatego że wprowadza pan chaos. Nie omieszkam przypominać o tym pod KAŻDYM pana tekstem radiowym. PS. Pana sposób rozmowy ze mną jako redaktorem jest skandalem. Będę od dziś optować za wywaleniem Pana stąd. Pozostaję bez szacunku pn

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      15 września 2016 at 10:04

      Piotrze. Dariusz odpisuje czasem na wysokim poziomie bezkompromisowej nerwowości, ale redaktor nie powinien domagać się pomsty. Spora grupa czytelników rozumie intencje Dariusza zawarte w jego relacjach z polonijnego radia, o czym świadczy dość liczna reakcja na jego eseje. Ale masz rację, że przydałoby się czasem omówienie bardziej na serio, na ile brednie wygadywane przez redaktorów w esejach Dariusza są wzięte z rzeczywistości.

     • Piotr Napierała
      Piotr Napierała
      15 września 2016 at 11:15

      Większość nie rozumie i stale pyta tak jak ja. Poczytaj komentarze. Napisałem ostro bo on napisał ostro.

    • Jacek Tabisz
     Jacek Tabisz
     15 września 2016 at 09:58 - odpowiedz

     Dariuszu, za ostra reakcja. Sporo osób pyta, czy to co piszesz z Polonijnego Radia jest naprawdę, czy to tylko satyra. Nie chodzi o to, że ich to nie bawi, bo bawi, ale chodzi o to, na ile prawdziwe są rzeczy, które traktujesz jako swój materiał. Nie rozumiem też, czemu od razu zaatakowałeś teatr współtworzony przez Piotra. Zachowałeś się tak, jakby on napisał „mój teatr jest wspaniały, a Twoje artykuły głupie”. A on napisał tylko, że „w moim teatrze wiadomo, że to tylko aktorzy w strojach, w Twoich artykułach nie wiadomo, na ile cytujesz prawdziwe wypowiedzi polonijnych radiowców, a na ile je tworzysz”.

 4. Karol88
  14 września 2016 at 11:17 - odpowiedz

  Co za idiota to pisal? Cieszy obrona ks. Jacka – ale po co wymyślać takie pierdoly ze jest niewysoki i „drżą mu usta”? OMG! Ani jedno ani drugie to Nie jest prawda

 5. barbara
  14 września 2016 at 13:22 - odpowiedz

  a mnie nie cieszy obrona osoby, która popiera bandytów z ONR…

 6. olrob
  14 września 2016 at 17:31 - odpowiedz

  Ks. Międlar jest chyba wariatem, bo wierzy w te spiski

 7. przemo
  15 września 2016 at 01:55 - odpowiedz

  Kosciol katolicki jest i zawsze byl zrodlem wszelkiego zacofania. Poboznosc , ktora jest cnota w oczach Kosciola to zwykla fanatyczna ciemnota umyslowa. O ile w czasach PRL Kosciol w pewnym sensie przyczynial sie to pokojowego zakonczenia Zimnej Wojny o tyle obecnie Kosciol rodzi jedynie fanatykow takich jak ten Miedlar.

  Ja uwazam, ze powinno sie poswiecic wiecej uwagi studiowaniu genezy chrzescijanstwa i uwypuklaniu negatywnych efektow jakie ta niemoralna i pelna sprzecznosci ideologia miala na ludzi na przestrzeni wiekow.

  • Ala Wilk
   15 września 2016 at 06:49 - odpowiedz

   No ale KK w osobie JPII popierał wejście Polski do UE.

  • Tomek Świątkowski
   15 września 2016 at 12:02 - odpowiedz

   UE to w ogóle jest projekt chrześcijański.
   „Ojcowie założyciele” UE – Schuman, Addenauer, de Gaspari to katolicy. Ten ostatni ma nawet rozpoczęty proces beatyfikacyjny.
   .
   A studia na temat wpływu chrześcijaństwa na dzieje Europy bardzo się panu przydadzą, bo najwyraźniej nie wie pan nic o tym, jak bardzo był on pozytywny.
   Międlar to heretyk i głupiec. To co głosi jest antychrześcijańskie, tak samo jak antychrześcijański był nazizm.

 8. Ala Wilk
  15 września 2016 at 06:48 - odpowiedz

  Oni wyjechali 30 lat temu z rodzinnych wsi gdzie były konie, furmanki, studnie, czekanie na PKS, snopowiązałki itp. Dziś wracają do rodzinnych wsi gdzie są traktory za 100 tysięcy, Golfy, Audi, wodociąg, smartfony, kobiety szczupłe jak w Los Angeles itp. i to wszystko za kasę UE.

  A oni w USA przecież aż tak się nie wzbogacili. Owszem wymienili samochód na nowszy ale przecież mieszkają w takim samym mieszkaniu albo w domku ze sklejki.

  Dlatego nienawidzą UE i uwielbiają Międlara.

 9. Benbenek
  15 września 2016 at 10:29 - odpowiedz

  Prawo Poego:
  W oryginalnej wersji prawo Poego zostało zdefiniowane następująco: „bez użycia ewidentnej formy humoru nie można stworzyć żadnej parodii ekstremizmu czy fundamentalizmu w taki sposób, aby ktoś nie wziął tego za prawdziwy ekstremizm”.

  za: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Poego

  Tekst DW i reakcja na niego pokazują, że prawo Poego działa.

 10. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  20 września 2016 at 02:29 - odpowiedz

  WARTOŚĆ TEGO WPISU JEST ŻADNA pochodzi najprawdopodobniej z chorej katofobicznej wyobraźni Dariusza W.

Zostaw komentarz

Paste your AdWords Remarketing code here