• niedziela, 22 stycznia 2017 r.

Polonijne radio o Wałęsie: My mu wybaczymy. Niech się tylko przyzna.

Żołnierze wyklęci. O co walczyli? O to samo, co my dzisiaj. Ten sam wróg. Mieli być wymazani. Z pamięci. Tak chcieli komuniści. Wyklęci i wymazani. Nikt się za nimi nie upomniał. Gnili w więzieniach. Uczono nas zupełnie innej historii. Abyśmy zapomnieli. A podstawili nam innych. Taka komunistyczna wrzutka. Wysmażyli nam Wałęsę. I czekali na odpowiednią okazję, aby Bolka wrzucić. I tak się stało. Jak w teatrze. W jupiterach. Duża scena. To było wszystko planowane przez lata. W najdrobniejszych detalach. A co KODziarze mówią o żołnierzach wyklętych? Że to zbrodniarze. Tak mówią, prawda? KOD chce, abyśmy o nich nie pamiętali. Na szczęście – dzięki ci Boże za tych ludzi – prezydent Andrzej Duda i minister Macierewicz… zresztą wszyscy patrioci polscy… Jarosław Kaczyński… premier Szydło… naprawdę wielu… chce przywrócić pamięć o naszych bohaterach. A im już prawie się udało tych bohaterów podmienić. Już prawie przestaliśmy pamiętać o tych, którzy ginęli za chrześcijańską Polskę. Tylko chwilka i byłoby po polskim narodzie. Bóg w ostatniej chwili dopomógł. Bo oni walczyli o naszą wiarę! A tu wrzutka. Ubek Wałęsa, alimenciarz Kijowski, złodziej Owsik. I wielu innych. I ci ludzie się do narodu przykleili. Nie można tego tałatajstwa oderwać. Nie oszukujmy się, ale to jest układ. Przeciwko Polsce. Przeciwko nam. I oni teraz wychodzą na ulice. Trudno ich odkleić. Ale damy radę.

pies

 

Oglądaliście oskary. Normalnie bym o tym nie mówiła. Hollywood. Wiecie co to znaczy? Święty las. Niezłe, nie? Brzmi jak szyderstwo. Film zrobili i dali mu pierwszą nagrodę. Aby upodlić Kościół. To są te same metody. Że niby ważny społecznie temat. Minister Waszczykowski odważnie powiedział Amerykanom. Bo my nie chcemy takiej Ameryki, prawda? Nie chcemy antykatolickiej sztuki. Ten film powinien być w Polsce zakazany. Może minister Gliński coś zrobi. Bo on teraz może. Pedofilia w Kościele. Innych zagadnień nie było! To najważniejsze. To są właśnie tematy zastępcze. Abyśmy nie myśleli o Polsce, o naszej tożsamości i historii. Albo o! Abyśmy myśleli o Polsce źle! Rozumiecie, o co tu chodzi? A co robi Kościół dobrego dla ludzi, to nie? A że pociesza cierpiących? Daje biednym? Nic? Rozumiecie państwo? W Polsce też przecież atakują katolików. Te siły są wszędzie.

Komisja Wenecka. Kto za nią stoi? Czy ja muszę mówić! Wiemy, prawda? Nie trzeba czarno na białym. Trochę pomyślunku. Nic więcej. Tak samo Wałęsa. Tylko się kompromituje. My już znamy prawdę. Panu dziękujemy. A jak się odgraża! Do sądu będzie podawał. Kogo? Cały naród? Śmieszny, prymitywny człowiek. Mały donosiciel. Ja mu nie życzę śmierci, bo to niezgodne z naszą wiarą, ale dowcipnie powiedział pan Rafał Ziemkiewicz, że chyba tylko zgon, zgon Wałęsy, może przerwać tę groteskę. Ludzie przecież umierają, prawda? I to by rozwiązało tę kwestię. No bo popatrzcie państwo, są dokumenty, jest podpis, zeznania świadków, a on, że to nie on. W zaparte. A tu już nie trzeba żadnych ekspertyz. Grafolog to wiecie państwo, jeden jest taki, a drugi taki. Rozumiemy się? Nie potrzeba nic. O! Przypomniało mi się. Wałęsa sobie przyleciał do Miami. Tak! Normalnie. Za darmo, bo on nie płaci. Bohater. I co? Widzieliście zdjęcia? Na bankiecie się bawił. A jak! Poliki czerwone, bo pewnie sobie walnął. W Poście! Wyobrażacie sobie! Święty Post! A jak! Ale nie dla Wałęsy. Nie dla Bolka. On już nawet nie ukrywa, kim jest. I sobie baluje. Taka bezczelność! Przez tyle lat! Tak oszukać naród! I widzicie? Wszystko to było zaplanowane. Od samego początku. Bolek na sznurku UB. Po sznureczku. Tu go podwieźli motorówką, tam coś przeskoczył, potem go wzięli na ręce, zdjęcie pstryknęli. I już jest bohater. Poszło. Na cały świat. Po to, aby władza miękko wylądowała. Aby komuniści dalej rządzili. Teraz wiemy. Co to była III RP? Jedno wielkie oszukaństwo! I Bolek miał to im zapewnić. A teraz sobie popija wódeczkę i się z nas śmieje. Ufffff! Wiem, że trochę przedłużyłam. O tej porze są zawsze wiadomości z Radia Maryja. Jutro dam wam więcej. Ale temat jest bardzo ważny! Proszę państwa. Polacy są narodem tolerancyjnym. Umiemy wybaczać. Tacy jesteśmy. Postępujemy za Jezusem. Tak nas nauczono. Wierzymy innym na słowo. Jeżeli ktoś grzecznie przeprosi, ukorzy się, ale tak głęboko, szczerze, to może tak. Jesteśmy katolikami. Naprawdę. Wybaczymy. Niech się tylko przyzna.

Dariusz Wiśniewski

W polonijnym Chicago prowadzi audycję radiową "Prawy do lewego".

Podobne wpisy

3 komentarze

 1. Pastafarianin
  6 marca 2016 at 23:19 - odpowiedz

  Czy Autor może wyjaśnić, o co tu chodzi? Tekst jest fabułą, dokumentem, transkrypcją jakiejś audycji?

 2. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  7 marca 2016 at 09:34 - odpowiedz

  „…Żołnierze wyklęci. O co walczyli? O to samo, co my dzisiaj. Ten sam wróg. Mieli być wymazani. Z pamięci. Tak chcieli komuniści. Wyklęci i wymazani. Nikt się za nimi nie upomniał. Gnili w więzieniach. Uczono nas zupełnie innej historii…” – to akurat 100% prawda.

Zostaw komentarz

Paste your AdWords Remarketing code here