• niedziela, 29 listopada 2020 r.

Polska polityka: autorytaryzm, brak poglądów, zabawa? Prof. Rafał Chwedoruk i Andrzej Dominiczak

 

Do władzy doszedł PiS i polska polityka stała się dużo bardziej dziwna, drapieżna, wzbudzająca kontrowersje. Prof. Rafał Chwedoruk ocenia tę sytuację ze stoickim spokojem i uważa, że Polsce nie grozi totalitaryzm. Andrzej Dominiczak w rozmowie zajmuje zupełnie inne stanowisko. Jednakże obydwaj rozmówcy zauważają, że brak poglądów u części polskich wyborców zastępuje chęć zabawy, głosowanie „dla beki”, nadzieja na fascynujące widowisko. Niestety, uczestnicy tej zabawy nie zdają sobie sprawy z tego, że poza barwnymi wystąpieniami posłanki Pawłowicz i „zabawną” konsternacją opozycji poniżanej przez posła Kaczyńskiego kryje się rzeczywistość, kryje się przyszłość Polski…

Podobne materiały

2 komentarze

 1. dżizas
  27 kwietnia 2016 at 21:26 - odpowiedz

  Bardzo ciekawa rozmowa. Ja bardzo lubię słuchać Pana Andrzeja, ponieważ Pan Andrzej ma taki ciepły, uspokajający głos, pod tym względem trochę przypomina Richarda Dawkinsa (gdy się go oglada z napisami).
  😉

 2. Bartosz
  27 kwietnia 2016 at 23:00 - odpowiedz

  Rozmowa ciekawa, ale sposób jej prowadzenia przez Pana Andrzeja dość męczący. Rozumiem takie dygresje przy symetrycznej dyskusji bez tematu przewodniego. Jednak zadawanie pytań, w trakcie których pojawia się dygresja do dygresji, utrudnia zrozumienie samego pytania i zamienia dyskusję w monolog Pana Andrzeja przerywany odpowiedziami/uzupełnieniami Gościa.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *