• niedziela, 27 maja 2018 r.

Poprawność polityczna

Skandaliczne ograniczenie wolności słowa czy kwintesencja cywilizacji? Czym jest poprawność polityczna…

Piotr NapierałaPiotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

Podobne materiały

Jeden komentarz

  1. Heisenberg
    27 grudnia 2014 at 22:30 - odpowiedz

    Wypowiedź urwała się pod koniec? Zgadzam się z ogólną oceną poprawności politycznej, mianowicie w tym, że stoi często w opozycji do wolności słowa. Ja osobiście uważam, że nie powinniśmy żadnej poprawności politycznej używać, czy to lewicowej, czy prawicowej.

    Mam małe pytanie: czy uważa Pan, że to czego dopuściły się prywatne stacje telewizyjne we Francji w 2005 roku, czyli cenzurowania zamieszek wywołanych głównie przez muzułmańskich imigrantów, to przykład złej poprawności politycznej?

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *