• niedziela, 12 lipca 2020 r.

Proces Urbana za bluźnierstwo. Czy bluźnierca ma prawo istnieć?

 

Przedstawiamy reportaż z drugiej odsłony procesu Jerzego Urbana z oskarżenia o obrazę uczuć religijnych. Tym razem w naszym materiale Jerzy Urban odnosi się mocniej do polskiego ciemnogrodu, jego prawnik, mecenas Pawelec snuje ciekawą opowieść o historii obrazy uczuć religijnych w polskim prawie, a w drugiej części reportażu Jacek Tabisz i Grzegorz Roman omawiają dokładnie przebieg procesu, wykorzystując dokładne notatki z sali sądowej, ukazujące dość groteskową i potencjalnie groźną rzeczywistość. Z zeznaniami oskarżycieli posiłkowych powinien się zapoznać każdy, komu leży na sercu sprawiedliwość i świeckość Polski.

Podobne materiały

15 komentarzy

 1. darekpiotrek
  16 stycznia 2015 at 21:30 - odpowiedz

  http://youtu.be/33SIuvr4DtM?t=57m43s

 2. Dariusz
  16 stycznia 2015 at 23:07 - odpowiedz

  Stary i pewnie znany filmik : https://www.youtube.com/watch?v=N21N9Zwg3MI

 3. Lucyan
  17 stycznia 2015 at 00:05 - odpowiedz

  Godzine czasu na takie głupoty? Szkoda czasu, ale nie żal mi Urbana. Sam (w przenosni) doprowadził to tego, że kler rządzi to niech sie teraz z debilami użera. Szkoda panstwa polskiego tylko.

 4. Lucyan
  17 stycznia 2015 at 17:02 - odpowiedz

  A dlaczego nie dacie tego co mowi w sądzie Urban, to o wiele ciekawsze niz wynużenia bandy zdewociałych idiotow. W ogole nie rozumiem po co tam Urban chodzi. Mogłby wydac oswiadczenie żeby „szanowny sąd pocałował go i Jezusa w du.ę”, zapłaciłby kare za obrazę sądu i prawdopodobnie zostałby męczennikiem. A tak sie płaszczy i wije. Nie można odtajnic choc Urbana?

 5. Lucyan
  17 stycznia 2015 at 17:18 - odpowiedz

  Chyba powinno byc „wynurzenia zdewociałych idiotow”.

 6. Temida
  17 stycznia 2015 at 18:38 - odpowiedz

  Moje uczucia estetyczne, etyczne i ateistyczne obraża krzyż.
  To widok okrutnie umęczonego człowieka przybitego do krzyża – symbolu wiary i religii, który jest eksponowany dosłownie wszędzie, od prezydenckiego pałacu do kanciap klozetowych „pisuardess”…

  Krzyż to narzędzie zbrodni, narzędzie służące do karania ludzi śmiercią, ale
  dla katolickiego kleru i jego wiernych krzyż jest symbolem „piękna i miłości”… Cóż za zwyrodnienie uczuć, fałszerstwo prostej symboliki dobra i zła, potwierdzenie barbarzyństwa i szkodliwości religii, która w swoich dogmatach i głównych kanonach sprzyja każdemu złu, usprawiedliwia to zło i go „rozgrzesza” nazywając to zło „pięknem i najwyższą wartością”.
  Ludzie w strasznych cierpieniach umierali z rąk szerzących (w imię swojego mitycznego boga) religijne bajki i gusła.
  Krzyż jest symbolem śmierci i okrucieństwa i dla ludzi wrażliwych i sprawiedliwych jest obrazą ich uczuć estetycznych.

  Niech sobie jego wyznawcy czczą go w swoich miejscach kultu lub prywatnie, ale nie w miejscach publicznych, bo to obraza racjonalnego myślenia i hamulec cywilizacyjnego postępu.
  Ktoś, kto jest za wieszaniem w miejscach publicznych symboli religijnych jest tym samym za totalitaryzmem, niewolnictwem, homofobią, seksizmem, terroryzmem, przemocą i za całym złem, które dzieje się dzięki religiom – cywilizacjom zła i śmierci.
  Najwyższy czas odkrzyżować Polskę.

  Moje ateistyczne uczucia obraża to, że tępy motłoch katolicki i jego pastuchy w koloratkach i w habitach wpieprzają się w każdą dziedzinę mojego życia powodując stały stress, który pogłębia dodatkowo fakt, że kk i jego fanaberie finansowane są także z moich podatniczych pieniędzy.
  Ps.
  Popieram Jerzego Urbana. To wyjątkowo inteligentny i mądry człowiek, ateista, który niestrudzenie od lat walczy o wolność słowa w klerykalno-wyznaniowej Polsce.
  Jestem pewna, że świadkowie oskarżenia to tępe, religijne kołtuny. To kłamcy, których kłamstwa są bardzo łatwe do udowodnienia. Moim zdaniem całe oskarżenie zostało ukartowane przez kler i politycznych lobbystów kościoła, a polskie sądownictwo kompromituje się przyjmowaniem i prowadzeniem spraw o obrazę uczuć religijnych.
  Proszę jednak pamiętać, że w Polsce sprawiedliwość kończy się przed drzwiami kościołów.

 7. Wojtek
  17 stycznia 2015 at 20:54 - odpowiedz

  Jerzego Urbana sądzą tacy sami hipokryci jak ci, którzy maszerują w Paryżu w obronie wolności słowa czyli D.Tusk i E.Kopacz…
  oto
  “PREMIER KOPACZ I TUSK BIORĄ UDZIAŁ W MARSZU W HOŁDZIE WOLNOŚCI SŁOWA I PRZECIWKO TERRORYZMOWI: HIPOKRYZJA DO KWADRATU”
  fragment tekstu:
  ”Platforma Obywatelska nigdy nie wystąpiła z inicjatywą ustawodawczą, której celem byłoby usunięcie z systemu prawa polskiego artykułu o obrażaniu uczuć religijnych. W naszym kraju skazywano artystów za obrażanie uczuć religijnych. Doda, Nergal, Nieznalska, Urban są tylko najbardziej reprezentatywnymi  przykładami tłamszenia wolności słowa  w Polsce. W żadnej ze spraw o obrażanie uczuć religijnych premier Kopacz jako polityk nie zabrała głosu. Nigdy nie zaprotestowała przeciwko tłamszeniu przez sądy wolności manifestowania wartości artystycznych. Udział Ewy Kopacz w marszu, który jest apoteozą wolności słowa, jawi się w tym kontekście jako hipokryzja do kwadratu. Premier polskiego rządu usiłuje pokazać siebie na politycznych salonach w Europie jako polityka respektującego podstawowe swobody europejskie. W swoim kraju jednak pozwala na gwałcenie religijne obywateli. Wymusza na kobietach rodzenie w bólu. Nie chce uznać praw homoseksualistów do związków rodzinnych. Godzi się na klerykalizację polskiego systemu edukacji, a także sfery usług medycznych. Rozdaje publiczne pieniądze instytucjom kościelnym. Godzi się na wieszanie insygniów władzy katolickiej w budynkach administracji państwowej. Jeśli  obecny rząd jest tak mocno przywiązany do wolnościowej tradycji kultury europejskiej, to dlaczego nie wycofał do tej pory paragrafu o obrażaniu uczuć religijnych z Kodeksu karnego? W jakim celu Kopacz jedzie do Paryża, skoro nie utożsamia się z wartościami kultywowanymi przez tygodnik „Charlie Hebdo”? Uczestnicząc w paryskim marszu wolności, Premier Kopacz ma szansę przeciwstawić się naszemu, rodzimemu, katolickiemu dżihadowi. Czy podejmie wysiłek wyrzucenia paragrafu o obrażaniu uczuć religijnych w imię wolności słowa i świeckości państwa?”

  http://krysztofiak-wojciech.blogspot.ca/2015/01/premier-kopacz-i-tusk-biera-udzia-w.html

  PS:
  Swietny artykuł prof.W.Krysztofiaka.
  Zachęcam wszystkich do lektury.

  • Dariusz
   17 stycznia 2015 at 21:14 - odpowiedz

   Tusk przed kilkunastu laty był liberałem. Teraz mu chyba na mózg klerykalizm się rzucił . Karierowicz wyprany z poglądów. On jest taki plastikowy…

 8. Wojtek
  17 stycznia 2015 at 20:55 - odpowiedz

  Wszystkie religie, ich głosiciele, ich kościoły a także większość ich wyznawców to cywilizacje zła i śmierci.
  Religie i ich głosiciele zabijają swoich wrogów na różne sposoby jak choćby popierając i organizując religijny terroryzm, blokując rozwój nauki w tym szczególnie medycyny oraz głosząc przeróżne durne zakazy jak na przykład używania prezerwatyw, czego rezultatem są miliony zmarłych i wciąż umierających na AIDS.
  Nauczanie religii w przedszkolach, szkołach i na wyższych uczelniach to także forma mentalnego zabijania ludzi. 
  Karanie za wolność słowa i za „obrazę uczuć religijnych” to także forma przemocy, a dla otumanionych kościelnych kadzidłem fanatyków pretekst do zabijania.
  Popieranie religii i kościołów, finansowanie ich przez rządzących i część społeczeństw to nic innego jak współudział w zabijaniu i w przestępczej działalności.

  Ps:
  Państwa zachodnie zaśmieciły sobie społeczeństwa religijnymi terrorystami islamskimi.
  Mając mnóstwo kłopotów z fundamentalistami chrześcijańskimi dołożyli sobie jeszcze fundamentalistów islamskich.
  Wszyscy tacy, którzy nie chcą się asymilować z cywilizacją kraju do którego emigrowali powinni być deportowani tam skąd przybyli.
  Wyznawcy Islamu przybywają do różnych cywilizowanych krajów wyłącznie po to, żeby te kraje opanować swoją religią i żeby Islam zapanował na całym świecie.
  Identyczne dążenia i zamiary demonstrują także wyznawcy religii rzymsko-katolickiej, czego wymowny przykład to dzisiejsza Polska – religijny grajdoł w środku Europy.

 9. Dariusz
  17 stycznia 2015 at 21:18 - odpowiedz

  Cieszmy się że zyjemy w 21 , a nie w 15 wieku. Wtedy wszelacy ateiści,agnostycy i heretycy podlegali by utylizacji na stosie.

 10. darekpiotrek
  18 stycznia 2015 at 09:42 - odpowiedz

  :))) http://youtu.be/VjW6f25V8XM?t=4h47m26s

 11. Nieważnekto
  20 stycznia 2015 at 22:15 - odpowiedz

  O co tyle krzyku katoliku, przecież Jezus był (o ile istniał) synem Żydówki i rzymskiego legionisty. Może to i bzdura z tym legionistą ale na pewno był Jezus pół Żydem, bo nawet jeżeli był synem boga to i tak nadal był synem żydówki. Jak Polak-Katolik może czcić Żyda? Nie wiem. Ja, gdybym był katolikiem z krwi i kości, nie mógłbym spać po nocach wyobrażając sobie, że centralna postacią mojego życia jest Żyd. To jedne, drugie to J. Urban to stary komuch, więc też nie wzbudza zbytnio sympatii. Fakt, że jest niezłym błaznem czyli stwierdza, że król jest nagi. Sory ale nie zostawię na nikim suchej nitki czy to Dżizas czy stary komuch czy ktokolwiek inny.

 12. Teresa Stachurska
  22 stycznia 2015 at 20:22 - odpowiedz

  Polecam Państwu artykuł Anny Salman: Uwikłani w demokrację, neoliberalizm, czy neofeudalizm? – http://www.stachurska.eu/?p=17824

 13. Bogusław
  3 lutego 2015 at 13:55 - odpowiedz

  „Świeto Hipokryzjo módl się za nami”. Pani Ewa Kopacz jedzie na marsz do Paryża, a w swoim kraju obywatel jest ciągany po sądach za obraze uczuć religinych.Jestę katolikiem /przedsoborowym/ i nie czuję aby mnie ktoś przesladował ,skąd taka nagonka na ludzi a religijnych ? Jestę prześladowany przez swoich wspólwyznawców za to że niezgadzam sie z nauczaniem papieża Jana Pawła II m.inymi za wymysł cywilizacja śmierci ,miłości,bo przed soborem watykańskim II było nieznane.Rozdział stanowczy kościoła od państwa powinien nastąpić,czyli tronu od ołtarza.

 14. roman
  31 października 2015 at 11:26 - odpowiedz

  TAK ZA OBRAZE JAKIEGOS PIERDOLINEGO OBRAZKA DWA LATA W WIEZIENIU A ZA PEDOFILIE KIEDY PIERDOLONY KSIADZ DUPCZY NASZE DZIECI – PRZENOSINY NA INNA PARAFJA . JA PIERDOLE TA WASZA KATOLICKI PIERDOLONY CIEMNOGROD SZCZAM NA WASZEGO WSZYSTKOPIERDOLACEGO BOGA JEGO SYNA PEDALA I MATKE KURWE . CHUJ WAM W DUPE KATOLE KLECZNIKI PAROWY OBCIAGACZE BISKUPICH PAL . MAM NADZIEJE ZE OBRAZILEM WASZE KURWA UCZUCIA WYSLIJCIE ZAZALENIE DO SWIETEGO MIKOLAJA . TO WY PEDALY OBRAZACIE WOLNYCH LUDZI . A WASDZA PIERDOLONA WIARA TO BZDURA ! POPLACZCIE SOBIE KURWA POMODLCIE SIE – A JA ZA WAS POMYSLE BO KURWA DEBILE MONGOLY BARANY NIE ROZUMIECIE ZE NAUKA OBALA WSZYSTKIE WASZE BREDNIE – CO NAUKE TEZ BEDZIECIE PODAWAC DO SADU ?

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *