• środa, 8 lipca 2020 r.

Przyjmujmy imigrantów. Polska jest za bardzo homogeniczna. Nyegosh Dube i Andrzej Dominiczak

 

Nyegosh Dube, humanista, redaktor i tłumacz, wyraża swoją opinię na temat poziomu polskiej tolerancji wobec przybyszów z innych stron świata. W rozmowie z Andrzejem Dominiczakiem szybko schodzi na temat uchodźców i imigrantów, życząc Polsce mniejszej homogeniczności społecznej.

 

Podobne materiały

12 komentarzy

 1. Benbenek
  7 grudnia 2015 at 21:47 - odpowiedz

  Sądy szariackie w Anglii działają legalnie i są oparte na zasadzie, że każdy może się zgodzić na mediację/arbitraż trzeciej osoby. Oczywiście zakres rozstrzygania w żaden sposób nie neguje rozstrzygnięć sądów publicznych.
  Sprawa znana mi osobiście sprzed kilku tygodni. Znajomi prowadzący małą restaurację postanowili zakończyć tą działalność. Restauracja była w wynajmowanym lokalu. Znaleźli się ludzie, którzy byli skłonni wejść po nich niemal natychmiast i jednocześnie odkupując od nich za niewielkie pieniądze jakieś tam rzeczy z tej restauracji. Właściciel nie zgodził się na nowych najemców bo to była para ukraińsko-marokańska. Dziś lokal nadal stoi pusty. Welcometobolanda

  • Lucyan
   8 grudnia 2015 at 14:17 - odpowiedz

   Prywatny własciciel może wynajmowac komu chce. Nie ma obowiązku wynajmowania komukolwiek, lokal moze stac pusty, jego sprawa. Natomiast nie moze jawnie powiedziec, ze „nie chce tych lokatorow, bo są z Maroka/Polski” bo wtedy jest to dyskryminacja i mogłby zapłacic odszkodowanie (jak go stac na to, też jego sprawa, tyle że recydywa moze byc droższa).

 2. Darekpiotrek
  7 grudnia 2015 at 23:38 - odpowiedz

  Redaktor: Czy uchodźców zobowiązywać do przestrzegania europejskich wartości? Na to autorytet od spraw rasizmu w Polsce: Nie, nie! Ja nie uważam.. W dalszej części A.D. dopytuje: W Wielkiej Brytanii integracja nie działa za to działa 70 sądów szariackich, no i czy tego typu zagrożenia nie uzasadniają przypadkiem..? Na to autorytet: Takie żeby było jakieś oddzielne prawo, to nieee.. powinno być tylko jedno prawo dla wszystkich i koniec! Zdaniem Dube jedno prawo dla wszystkich w Europie, ale nie żeby w ramach obowiązku przestrzegania europejskich wartości czyli poszanowania odmienności, tolerancji i takich tam innych niezrozumiałych różności… PS Bardzo dobry materiał

 3. myślący
  8 grudnia 2015 at 05:38 - odpowiedz

  Niektórzy ludzie nie potrafią ogarnąć tak prostych spraw. Wystarczyłoby na poziomie EU całkowicie zakazać islamofaszyzmu i profesjonalizm wszystkich służb wykorzystać na jego pełne zwalczenie w ciągu najbliższych 5 lat każdymi możliwymi metodami, a w roku 2020 można by już przy poparciu większości społeczeństw większości krajów członkowskich znów z powodzeniem promować multi-kulti jako na prawdę udany projekt.
  Niestety lewactwo jest na to zbyt chore umysłowo…

 4. miab
  8 grudnia 2015 at 15:20 - odpowiedz

  Dobry przykład jak wygląda 20-letnia integracja językowa.
  Kłopot ma na razie zachód to i my przyjmijmy żeby też to poczuć.
  Teraz jest moda przechodzenia ” wiarę innych łoćców” w zerowym pokoleniu.
  Tu trochę:
  Mój nowy Bóg – Polki przechodzą na islam
  kobieta.wp.pl/kat,132000,title,Moj-nowy-Bog,wid,18029912,wiadomosc.html?ticaid=116150
  Portal racjonalistyczny za upowszechnianiem religianctwa.
  Chyba że liczycie na to ze jak religianci rzuca się sobie do gardeł to zostaną sami ateiści.
  Ja bym na to za bardzo nie liczył prędzej wybija właśnie nas. Spokojnie nadpapież Terlik dojdzie do porozumienia w tej kwestii z ichniejszymi dewotami. Jedni będą zabijać dla zbawienia dusz inni dla hurys.
  Wiara czyni czuba(każda).

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   8 grudnia 2015 at 18:29 - odpowiedz

   Miab – jak wiesz, przedstawiamy tu różne stanowiska w kwestii imigrantów. Ja na przykład mam inne zdanie niż Nyegosh, są tu moje wypowiedzi i artykuły na ten temat. To, że ktoś może zapoznać się z argumentacją entuzjasty przyjmowania imigrantów moim uwagom nie szkodzi, a – moim zdaniem – wręcz przeciwnie.

   • miab
    8 grudnia 2015 at 22:01 - odpowiedz

    Przecież nie jestem przeciw prezentacji stanowisk(a wręcz przeciwnie) tylko zająłem stanowisko wobec stanowiska. A to oburzenie raczej udawane.

    • Jacek Tabisz
     Jacek Tabisz
     8 grudnia 2015 at 22:31 - odpowiedz

     To dobrze. Dla mnie ten materiał działa w podobny sposób.

  • Lucyan
   10 grudnia 2015 at 15:33 - odpowiedz

   Rzadko ktora Polka przechodzi na islam tak sama z siebie. Zwykle jest to spowodowane przejsciem na islamskiego penisa, a potem nie ma odwrotu i sie to za nią ciągnie. Powodem zmiany religii jest seks. Znaczy ona zmienia (czy zaczyna) seks, a nie jakąs religię.

 5. Heisenberg
  8 grudnia 2015 at 22:27 - odpowiedz

  Teraz to się zdenerwowałem. Co to znaczy, że Polska jest zbyt homogeniczna? To istnieje jakiś obiektywny wyznacznik tego jak ma wyglądać „odpowiednie” społeczeństwo? Takie coś, to próbowali wdrażać rasiści, tylko, że tutaj mamy do czynienia z odwrotną sytuacją.

  Do Polski niech przyjeżdża każdy kto chce, murzyn, muzułmanin, skośnooki, ważne żeby system nie był patologiczny jak we Francji czy gdzieś tam w Szwecji.

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   8 grudnia 2015 at 22:34 - odpowiedz

   Jest coś takiego. Z jednej strony rasizm i ksenofobia, z drugiej otwartość nade wszystko i ksenofilia. Sensowna polityka leży między tymi równie szkodliwymi skrajnościami.

 6. Lucyan
  14 grudnia 2015 at 17:55 - odpowiedz

  No nie moge, mam wpuscic cudzoziemca, i nie tylko dac mu dach nad głowa, ale jeszcze zaofiarowac zone i corke? Czy wyscie pogłupieli. Sami sobie oferujcie swoje corki, niech sie rozhomogenizowują. Gdyby imigracja była ok. 50-50 to moze bym sie zastanowił, ale dlaczego mam zaspokajac innych samcow?

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *