• piątek, 30 października 2020 r.

Sceptycy przeciwko mitom w biznesie. Sławomir Jarmuż i Mirosław Tarasiewicz

 

 

Przesądy i mity zdarzają się również w świecie biznesu. Dwóch sceptyków i biznesmenów zajęło się zatem ich obalaniem. Niedawno wydali książkę "Alfabet mitów menedżerskich". We wrześniu zaś wystąpią na Europejskim Kongresie Sceptyków we Wrocławiu. Posłuchajmy o czym będą mówić i jakie mity utrudniają nam przedsiębiorczość.

Chcesz wziąć udział w Europejskim Kongresie Sceptyków? Kliknij tu

Podobne materiały

7 komentarzy

 1. Darekpiotrek
  25 lipca 2017 at 23:15 - odpowiedz

  1/32 to w żadnym wypadku nie jest jeden na sto. Anegdota o historyku i matematyku oryginalnie albo jest o historyku i o ekonomiście albo kolejny raz obnaża mit że ekonom to z "urzędu" ogarnia choćby  ułamki zwykłe.

  • Darekpiotrek
   25 lipca 2017 at 23:33 - odpowiedz

   Pan po prawej albo sam sceptycznie podchodzi do tabliczki mnożenia, albo przyzwyczaił się do sytuacji, w której co by nie rzucił to i tak student ekonomii i  łyknięte  bez zastrzeżeń i jeszcze podziękuje.

  • Darekpiotrek
   25 lipca 2017 at 23:45 - odpowiedz

   Przepraszam , dopiero teraz doczytałem że ów pan  nie jest ekonomistą lecz psychologiem, lecz to w  żaden sposób nie usprawiedliwia opowiadania farmazonów.

  • MICHAL
   26 lipca 2017 at 09:16 - odpowiedz

   Chodziło o to że to jest owe wspomniane wcześniej  ~3%. 

   • Darekpiotrek
    28 lipca 2017 at 21:57 - odpowiedz

    Nie małostkowość, tylko że z całej wypowiedzi na pierwszy plan wysuwają się 2 elementy, czyli, że :Dzień dobry jesteśmy pogromcami mitów i na tę okoliczność uzbroiliśmy się w badania naukowe; oraz element drugi, anegdotka. Pewne jest na  50% , że to nie przejęzyczenie tylko upraszczanie. Wprawdzie takie uproszczenie jeszcze niczego nie spopiela ale iskrzy na tyle , że podpala ten pierwszy element.

   • Darekpiotrek
    28 lipca 2017 at 22:09 - odpowiedz

    3 procenty jest dobrym przybliżeniem 1 nad 32. Jeden nie jest przybliżeniem trójki a w każdym razie jest bardzo odległym przybliżeniem bowiem 3 jabłka to jest 200% więcej niż jedno jabłko.

 2. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  26 lipca 2017 at 10:51 - odpowiedz

  Liczą dobrze przejęzyczali się tylko zamiast 3%powiedział 1. Natomiast trochę wodę leją. Pierwszy konkret po 6 minutach. Jacek musiał trochę wyciskać info. Ale menedżerowie tak mają. Ich prezentacje są zawsze robione w atmosferze uchylania rąbka tajemnicy wszechrzeczy. Zawsze uważałem to za głupie

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *