• wtorek, 24 października 2017 r.

„Szef” niemieckich ateistów Michael Schmidt-Salomon i jego książki

 

O najwybitniejszym niemieckim nowym ateiście i jego dziełach rozmawiamy z tłumaczem i współwydawcą jego książek, Andrzejem Lipińskim. W materiale znajdziecie też propozycje współpracy. Za Waszą sprawą Michael Schmidt Salomon może zagościć w naszej telewizji i może też spotkać się z Wami, przy okazji promocji książek. Wszyscy znani nam ateiści, którzy przeczytali „Humanizm ewolucyjny” oraz „Poza dobrem i złem” są bardzo zadowoleni i zainspirowani. Niestety, niemożliwe dla małego wydawnictwa nakłady na reklamę i na obecność w głównych sieciach księgarskich przekładają się na to, że wielu polskich ateistów nie zna jeszcze książek Schmidta Salomona. Możecie pomóc to zmienić, jednym z najprostszych sposobów jest udostępnianie tego materiału znajomym.

Podobne materiały

10 komentarzy

 1. Tomek
  24 kwietnia 2015 at 23:26 - odpowiedz

  – Poza dobrem i złem – jest pozycją wybitną. Z dumą postawiłem książkę obok książki Nietzschego o tym samym tytule.
  „Paradygmat Niewinności” dodaje człowiekowi otuchy i często rozmyślam o nim, towarzyszy mi w mojej przygodzie życia.
  – Jak Jeżyk z Prosiaczkiem Boga szukali i co z tego wynikło – książkę podaruję wnukom.

  Byłem pod wielkim wrażeniem czytając Salomona, na tle innych znanych „genialnych autorów”, niemiecki filozof wypada …równie genialnie. Niezapomniane chwile.

  Friedrich Nietzsche i Michael Schmidt-Salomon wędrują przy mnie, niczym Zaratustra schodzący do ludzi…

 2. Tomek
  24 kwietnia 2015 at 23:40 - odpowiedz

  Widziałem fajny wywiad z Andrzejem Sapkowskim, w którym powiedział, że książka nie może kosztować więcej od pół litra wódki, bo wtedy to już jest kwestia wyboru.
  Narrenturm – Sapkowskiego polecam!

 3. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  25 kwietnia 2015 at 00:02 - odpowiedz

  Sapkowski? A to tak a propos czego?

  • Tomek
   25 kwietnia 2015 at 09:11 - odpowiedz

   Andrzej Lipiński wspomniał o marnej sprzedaży książek Salomona, więc zdanie Sapkowskiego odnosi się do owej smutnej prawdy.

 4. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  25 kwietnia 2015 at 10:25 - odpowiedz

  MSS jest zdania że zlo i dobro nie istnieją same w sobie lecz jako efekty naszych działań i ma rację. Jest trochę jak Hitchens lecz spokojniejszy i bardziej optymistyczny.

  • Tomek Świątkowski
   28 kwietnia 2015 at 11:30 - odpowiedz

   Tylko że to banalne stwierdzenie to jest czysta teoria i ani trochę nie ułatwia ono oceny, co jest dobre, a co jest złe.
   Łatwo np. stwierdzić fizycznie, że burząc dom powoduję wzrost entropii, a budując go powoduję jej spadek. Ale jak się to ma do oceny moralnej tych czynów?

 5. Damian Jabłoński
  27 kwietnia 2015 at 08:04 - odpowiedz

  U siebie na studiach pisałem prace z obu książek, z jak najlepszym skutkiem :). Jestem pod ogromnym wrażeniem MSS, staram się opowiadać komu się da o nim i jego tezach. Obie pozycje autora wykorzystam w pisaniu magisterki. Podziękowania dla Pana Lipińskiego, za to, że zdecydował się przetłumaczyć Schmidta-Salomona (choć jak wiemy innego wyboru nie miał prawda ;)?).

 6. Andrzej Lipiński,
  21 maja 2015 at 07:46 - odpowiedz

  Panie Damianie,

  ciesze sie niezmiernie, ze ksiazki MSS sa juz w Polsce przedmiotem prac magisterskich :))

  To dla mnie jako tlumacza i wydawcy wiadomosc niezwykle radosna, bedaca potwierdzeniem, ze takie pozycje warto w Polsce wydawac.

  I rzeczywiscie – nie mialem innego wyboru !! 🙂 Jakas humanistyczna Sila sprawila, ze te ksiazki odkrtylem, i ze „musialem” je wydac :))

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   21 maja 2015 at 09:27 - odpowiedz

   My z kolei nagraliśmy świetny wywiad z Michaelem Schmidtem Salomonem na zjeździe Europejskiej Federacji Humanistycznej w Atenach. Niebawem na RacjonalistaTV zaczną się ukazywać materiały (wywiady i wykłady) z Aten.

 7. miab
  13 czerwca 2015 at 17:04 - odpowiedz

  Poza dobrem i złem – kupiłem, czytam, REWELACYJNA!!!

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *