• niedziela, 23 września 2018 r.

Szkoła twórczego myślenia. Łukasz Srokowski

 

Edukacja, jaką powszechnie znamy, zabija w dzieciach i młodzieży twórcze myślenie. Jest fabryką wiedzy, w której tonie wiele indywidualnych talentów. Łukasz Srokowski współzałożył we Wrocławiu szkołę, która podchodzi do dzieci inaczej. Pomaga im wzrastać, dopasowuje się do ich talentów, a jak zauważa Łukasz Srokowski, każdy człowiek ma talent, trzeba go tylko odkryć. Do szkoły Srokowskiego ludzie czekają już w kolejkach. Posłuchajcie o tym, jak ona działa i czym różni się od innych szkół. 

Podobne materiały

4 komentarze

 1. Lucyan
  29 lipca 2018 at 00:26 - odpowiedz

  Bzdury gada ten gosciu. Nie ma znaczenia czy model chinski czy finski, wazne jest zaangazowanie nauczyciela i mozliwosc ogarniecia grupy (brak problemow wychowawczych). Wazne jest tez aby nauczyciel miał narzedzia i umiejetnosci. A to ze model taki czy owaki to nie ma znaczenia. Liczy sie inteligencja, zdrowe i kreatywne myslenie nauczyciela, a nie jakies pedagogiczne eksperymenty na dzieciach.  Robienie dzieciom wolnych lekcji to rodzaj przetrzymywania dzieci w murach szkolnych, tak długo az rodzic wroci do domu. Kolejna bzdura podbudowana teorią, ze dziecko musi miec wolne. Tylko dlaczego ma zbijac bąki w murach szkolnych, lepiej niech zbija w domu. 

  Ciekawe, czy w szkole Srokowskiego dzieci mają "nauke" religii /katechezy?

  • Greg
   29 lipca 2018 at 17:37 - odpowiedz

   > Ciekawe, czy w szkole Srokowskiego dzieci mają "nauke" religii /katechezy?

   Dobre, konkretne pytanie. Próbowałem wyguglać info o szkole, nie udało się. Czy red. Tabisz mógłby się dowiedzieć i wyjaśnić kwestię?

    

 2. Janusz
  Janusz
  29 lipca 2018 at 00:49 - odpowiedz

  Bardzo wazny i ciekawy temat.  Nie tylko szkoly ale rowniez uniwersytety  nie rozwijaja tworczego myslenia.Jedna z metod wykladow powinne byc dyskusje a nie  faszerowanie  ucznia lub studenta wiedza ktora on musi zaopanietac. Ta zmiana stylu uczenia wymaga nauczenia nauczycieli i profesorow . Trzeba zaczac od nich.

 3. Darek
  29 lipca 2018 at 12:23 - odpowiedz

  Głupio gada ten chłopak. Chomika by mu pod opiekę nie powierzył a nie dopiero dziecko.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *