• niedziela, 27 maja 2018 r.

Szyizm vs sunnizm. Jacek Tabisz i Radosław Czarnecki

 

Dyskusja w Redakcji Racjonalista.tv – Radosław S. Czarnecki i Jacek Tabisz – dotyczy odwiecznego i dramatycznego konfliktu pomiędzy dwoma podstawowymi odłamami religii Mahometa; sunnitami i szyitami.
Redaktorzy Racjonalista.tv pokazują, że istotny wpływ na rozwój islamizmu i terroryzmu muzułmańskiego na całym świecie ma wewnątrz-islamski konflikt między sunnizmem, a szyizmem.

Podobne materiały

6 komentarzy

 1. Dariusz
  14 stycznia 2016 at 22:06 - odpowiedz

  Szyizm jest trochę mniej radykalny od sunnizmu.

 2. Janusz
  Janusz
  16 stycznia 2016 at 00:47 - odpowiedz

  Prawdzaiwymi rywalami na Bliskim Wschodzie jest pomiedzy szyickim Iranem a Sunicka Arabia Saudyjska,.
  W pewnym sensie to rozbicie Islamu oslabia Islam.Zjednoczony Islam bylby jeszcxze grozniejszy dla Zachodu. Obecnie jest rozbity i slaby.

  • Heisenberg
   16 stycznia 2016 at 04:40 - odpowiedz

   Islam był całkowicie zjednoczony tylko za Mahometa, później był nadal zjednoczony w dużym stopniu ( bo było trochę opozycji wobec sunnickich władców ) pod kalifatem. Później się to wszystko rozbiło. Jeszcze Imperium Osmańskie coś tam spróbowało.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   16 stycznia 2016 at 10:08 - odpowiedz

   Nigdy się raczej nie zjednoczy. I niekoniecznie niebezpieczniejszy. Europa dostaje z rozpędu przy konflikcie sunni-shia wlasnie m.in. Dlatego że się miesza

 3. Heisenberg
  23 stycznia 2016 at 14:32 - odpowiedz

  Swoją drogą ja się nie zgodzę z tym, że Arabia Saudyjska tamtą egzekucją upodobniła się do Państwa Islamskiego. Jest mimo wszystko różnica między ścięciem mieczem, a odcinaniem głowy krótkim nożem, to pierwsze to natychmiastowa śmierć, a drugie to męczarnia. Następna sprawa i chyba jeszcze ważniejsza, to fakt, że w Arabii Saudyjskiej ścięto terrorystów i to prawda, ścięto tego szyitę i to było złe, ale nie zmienia to faktu, że większość ofiar to byli terroryści.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *