• środa, 21 października 2020 r.

Theatrum Flores – kolejny odcinek naszego osiemnastowiecznego serialu: „Honor szlachcica” !

Akcja 4 odcinka rozgrywa się w Meersburgu, rezydencji księcia-biskupa Konstancji (ale film kręciliśmy w bazylice w Gostyniu). Mamy tu księdza ekonoma, który handluje winem z protestantami pod nieobecność rozrywkowego księcia-biskupa, kryptokatoliczkę, która chce się osiedlić w sielskim państewku, oraz hrabiego który chce koniecznie kupić wino, mimo powrotu księdza-biskupa, co z tego wyniknie?

Pozdrawiam po szlachecku z Posnanii
PN

Piotr NapierałaPiotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

Podobne materiały

2 komentarze

 1. dżizas
  25 września 2016 at 13:06 - odpowiedz

  Duchowieństwo rimskokatoliczewskie zgodziło się na nagranie? Przebóg!
  😉
  W bazylice na Świętej Górze trzymają w podpiwniczeniu taką fajną mumię do której można się pomodlić. Kiedyś nawet fotkę zrobiłem, ale nie wiem już gdzie jest.
  A w ogóle, to w Owińskach nie byłoby bliżej? Ładne opactwo i do tego odmalowali ostatnio.
  🙂

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   25 września 2016 at 14:55 - odpowiedz

   Kolega Maciej ma dobre podejście. To miało grać pałac księcia arcybiskupa więc musiało być grandioso. Poza tym w Gostyniu mieszka zaprzyjaźniona krawcowa: )

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *