• niedziela, 18 sierpnia 2019 r.

Tragiczny zamach na prezydenta Gdańska nie oznacza potrzeby budowania meczetów

 

Ze smutkiem dowiedziałam się o śmiertelnym zamachu na prezydenta Gdańska. Smutne były też niektóre reakcje na to wydarzenie, zarówno te martyrologiczne, jak i te hejterskie. Prawda jest taka, że został zamordowany niewinny człowiek. Sprawcą był niezrównoważony bandyta, którego motywacje nie były ideologiczne ani polityczne, lecz prywatne. „Zamknęli mnie do pudła” – myślał sobie – „więc muszę się zemścić”.

 

 

Niestety, część Polaków, a także polityków unijnych wykorzystuje śmierć Adamowicza do propagandy promigranckiej. Powstaje narracja, że to nienawiść zabiła prezydenta Gdańska. A co jest najmodniejszą formą nienawiści dzisiaj? Otóż wmawianie jej ludziom normalnym, którzy twierdzą, iż kraj ma granice i nie mamy żadnego obowiązku przyjmować na stałe każdego, kto je przekroczy. A już zwłaszcza tych, którzy nienawidzą naszej kultury, chcą wprowadzić swoją, gorszą, szariacką i często nie garną się do pracy. Mamy pełne prawo powiedzieć takim ludziom „nie!” i nie ma w tym cienia nienawiści, tak jak nie ma nienawiści w tym, że posiadamy klucze od własnego domu. W przypadku ideologii „przyjmujmy wszystkich” nienawiść budują lewicowi ideolodzy i naiwni idealiści, nie zaś ludzie mówiący spokojnie – „kraj ma granice i nie każdego u siebie chcemy na stałe”.

 

Prezydent Gdańska wspierał naiwną prouchodźczość, ale nie oznacza to, że z uwagi na to, że został zamordowany, mamy teraz wszyscy ją wspierać. Podobnie jak nie musimy lubić wina, jeśli tragicznie zmarły je lubił, ani dajmy na to wycieczek na Balaton. Jeśli – przykładowo – prezydent Gdańska lubił czytać kryminały nie oznacza to, że mamy obowiązek czytać kryminały. To samo dotyczy jego błędnych moim zdaniem przekonań dotyczących multikulti.

 

Powtórzę zatem raz jeszcze – tragiczny zamach na prezydenta Gdańska nie oznacza, że musimy u siebie budować meczety. Nie powinien się wiązać z zapraszaniem do szkół imamów na lekcje tolerancji, bo to ich powinny uczyć tolerancji nasze dzieci, nie zaś odwrotnie.

 

Mam nadzieję, że ludzie używający tragicznej śmierci niewinnego człowieka dla promigranckiej propagandy ochłoną, gdyż ich postawa jest bardzo słaba etycznie, podbudowana jedynie ślepo wyznawaną ideologią. Ta ideologia każe im traktować czysto instrumentalnie pamięć po zmarłym. Ci ludzie, wbrew ich górnolotnym złudzeniom wobec samych siebie i własnej roli, są źródłem nienawiści, a nie czynnikiem jej zapobiegającym. 

 

Chciałabym też Was upewnić, że nie mam nic przeciwko imigrantom, jeśli chcą uszanować nasze prawa, pracować i – w razie chęci zostania na stałe – stać się Polakami władającymi płynnie naszym językiem i znającymi historię nowej ojczyzny na poziomie szkoły średniej.

Humanistka z wykształcenia, nie bojąca się jednakże ściślejszej nauki. Od dziesięciu lat sympatyczka polskich racjonalistów, obecnie mieszka za granicą. Obecnie, jako publicystka, zainteresowana obroną wolności słowa, wolności ekspresji artystycznej i tożsamości europejskiej.

Podobne materiały

39 komentarzy

 1. Vernon_Roche
  23 stycznia 2019 at 11:20 - odpowiedz

  Niestety, część Polaków, a także polityków unijnych wykorzystuje śmierć Adamowicza do propagandy promigranckiej. Powstaje narracja, że to nienawiść zabiła prezydenta Gdańska. A co jest najmodniejszą formą nienawiści dzisiaj? Otóż wmawianie jej ludziom normalnym
  —-
  Młodzież Wszechpolska: Polityczny akt zgonu powtórzylibyśmy w takiej samej formie
  Alicja Szaniawska to dno.
  A biorąc pod uwagę to, co robiła TVP przez trzy lata: Alicja Szaniawska to gorzej niż dno. To metr mułu pod dnem. Niech jeszcze zacznie pisać, że był aferzystą i w ogóle złym człowiekiem – jak Elasp.
  ===
  Czyli jednak według Szaniawskiej to był Stalinista. 
  Ten artykuł to pośmiertny akt zgonu wystawiony przez Szaniawską.
  ====
  Napisałem wcześniej, że Jacek Tabisz będzie usprawiedliwiał tę śmierć Islamem / muzułmanami, że wliczy ją w koszty byleby żadnego muzułmanina nigdy nie było. Dla odmiany/zmyłki zrobiła to Szaniawska.

 2. Radowid
  23 stycznia 2019 at 11:35 - odpowiedz

  @VR

  W dużej części się z Tb zgadzam.

  TVP jest nie do obrony po tym hejcie jaki z siebie wyplulo.

 3. Dziwer
  23 stycznia 2019 at 14:19 - odpowiedz

  Poproszę z imienia i nazwiska wskazać polityków, którzy wykorzystują śmierć dla propagandy imigracyjnej. Chlapnąć można sobie byle co, ale wypada podać przykłady, konkrety, fakty – tego wymaga racjonalizm.

 4. Piotr Browarski
  23 stycznia 2019 at 21:31 - odpowiedz

  Z całym szacunkiem, ale co to ma być?

  • Vernon_Roche
   23 stycznia 2019 at 21:52 - odpowiedz

   Moim zdaniem to jest autorki całkowite oderwanie od rzeczywistości.

   • Jacek Tabisz
    Jacek Tabisz
    24 stycznia 2019 at 03:31 - odpowiedz

    Ciekawy artykuł Kacem El Ghazzali . Polecam także materiały filmowe z nim na racjonalista.tv http://racjonalista.tv/dlaczego-lewica-woli-wykluczyc-eks-muzulmanskich-krytykow-islamu/

    • Vernon_Roche
     24 stycznia 2019 at 10:36 - odpowiedz

     Dotarliśmy do dokumentu, który dyrekcja więzienia w Gdańsku przesłała policji na dzień przed wyjściem na wolność Stefana W., zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wynika z niego, że W. miał antydemokratyczne poglądy i planował opuścić "siedlisko Platformy", jak określał województwo pomorskie. Nie wiemy, co służby zrobiły z tymi informacjami.
     https://www.tvn24.pl/stefan-w-sluzby-wiedzialy-o-pogladach-politycznych-zabojcy-adamowicza,903244,s.html
     ====
     Alicja Szaniawska to dno i metr mułu i całkowite oderwanie od rzeczywistości.

    • Vernon_Roche
     24 stycznia 2019 at 10:44 - odpowiedz

     @Jacek Tabisz
     Jak widać nie myliłem się, gdy pisałem, że będzie Pan tę śmierć usprawiedliwiać islamem/muzułmanami.
     Do tego wkleja Pan artykuł ze zdjęciem z człowiekiem, którym Pan gardzi, bo uważa Pan, że kultura/religia jest przenoszona genetycznie, a ludzie nie są w stanie porzucić Islamu.

     • Vernon_Roche
      24 stycznia 2019 at 10:46

      Nie są ze względu na biologię według Pana.

    • Vernon_Roche
     24 stycznia 2019 at 14:14 - odpowiedz

     @Jacek Tabisz
     Ciekawy artykuł Kacem El Ghazzali . Polecam także materiały filmowe z nim na racjonalista.tv (adres usunąłem, żeby uniknąć problemów technicznych; jest w komentarzu JT).
     ====
     I co? Co to zmienia? Nic to nie zmienia.
     Pana komentarz nijak się ma do tego, co napisała.

     Pan też jest oderwany od rzeczywistości, jeśli Pan tego nie rozumie. Żyje Pan tylko Islamem i muzułmanami, cała reszta jest drugorzędna, możliwa do poświęcenia i „wliczona w koszty”.
     To jest fanatyzm.
     Zawsze tak sądziłem i będę sądził.

     Nie, to, że ktoś użyje słowa Islam czy muzułmanin nie oznacza, że mówi z sensem.

     Nawet muzułmanina tutaj nigdy nie skrytykowaliście, a pan uważa, że kultura jest przenoszona genetycznie. I może mnie Pan banować, mam to gdzieś.

     Pan z Napierałą i pozostałą dwójką jesteście przede wszystkim politykami sprzedającymi polityczną propagandę, którzy zasłaniają się „racjonalizmem” i udawaną „krytyką islamu”, a nie żadnymi racjonalistami.

     Nawijacie neoreakcyjną narrację na uszy, przekazujecie nieobiektywne informacje. Nie przekazujecie rzetelnej wiedzy.
     Na przykład słowa „dzicz” Napierała użył po to, by wpłynąć na emocje drugiego człowieka, a nie przedstawić obiektywną wiedzę. Komentarze / filmy waszej 4-ki mają też cel wpływania na emocje / manipulację.

     Po to używacie kłamstwa, że ktoś powiedział „imigracja to prawo człowieka”, po to Szaniawska pisze artykuł pełny insynuacji. Po to Pan ściemnia, gdy mówi Pan o UE.
     Dlatego nie dokładacie należytej staranności, by zrobić risercz, sprawdzić fakty i mówić obiektywnie o świecie. Dlatego przedstawiacie tutaj zawsze rzeczy pod swoją wcześniej ustaloną tezę (przoduje w tym Szaniawska z „muzułmanami na Marsie”).

     To nie jest racjonalizm. To jest polityka z wbudowaną propagandą.

     Bzdurne insynuacje Szaniawskiej, obraźliwe, wręcz po tym co robił PIS i jego medialne organy partyjne, próbuje Pan podpierać masowymi generalizacjami i propagandą.
     Ja bym się wstydził mówić do tej kamery na waszym miejscu.

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      24 stycznia 2019 at 14:52

      Kacem, podobnie jak my krytykuje lewicę za wspieranie ortodoksyjnego islamu kosztem innych ludzi i wartości. Trafnie podaje też przyczyny tego zjawiska. I to z tego.

       

     • Vernon_Roche
      24 stycznia 2019 at 15:39

      Jego osoba ma się nijak do prezydenta Gdańska, do jego śmierci, do hejtu/nagonki TVP i Pisu, negatywnej działalności tej partii, do pełnej odpowiedzialności Pisu, a nie jakby chciał Pan z Szaniawską, zwykłych ludzi.
      Pisanie o nim w tym kontekście jest tak bardzo z dupy, tak bardzo oderwane od rzeczywistości… że tylko fanatyk z fiksacją na punkcie Islamu i antylewicową obsesją może to robić.

      Jego osoba ma się nijak do postępowania Pana, Szaniawskiej, Korgi i Napierały.

      Wykorzystuje go Pan, używa jak przedmiotu-rekwizytu, do obrony tych bzdur Szaniawskiej.
      Jest to wręcz niesprawiedliwe wobec niego.
      Używa go Pan jako tarczy ochronnej dla siebie.
      Broni się Pan zasługami drugiego człowieka, którym Pan gardzi bo uważa, że jest genetycznie niezdolny do porzucenia Islamu.

      Pokazujecie brak szacunku dla ludzi, dla zmarłego, dla jego rodziny, dla Polaków, a nikogo ani niczego nie krytykujecie.

      Głównie używacie Islamu/Muzułmanów do prowadzenia/propagowania fanatycznej neoreakcyjnej polityki niszczącej życie innym ludziom – jak Orban, jak Pis itd. oraz usprawiedliwiacie każde możliwe zło / każdą ludzką podłość i krzywdę przy użyciu Islamu / Muzułmanów.
      To, co Pan robi to polityka, a nie racjonalizm.
      Nawet muzułmanina nigdy nie skrytykowaliście.

      Zarówno Szaniawska, jak i Pan pokazujecie, że jesteście fanatykami oderwanymi od rzeczywistości, dla których liczy się tylko Islam/muzułmanie, a cała reszta jest drugorzędna i możliwa do poświęcenia i wliczona w koszty.

 5. Janusz
  Janusz
  23 stycznia 2019 at 22:40 - odpowiedz

  Rozsadnie napisalas. Gratulacje.

   

  • Vernon_Roche
   24 stycznia 2019 at 11:11 - odpowiedz

   Nie, napisała same bzdury.
   Z całym szacunkiem, ale trzeba  w Polsce żyć albo uważnie śledzić to, co tutaj się dzieje, żeby to zauważyć.
   Nijak się ma ten tekst do śmierci człowieka i do rzeczywistości.
   Wręcz obraża zmarłego i jego rodzinę.
   To że ktoś użyje słowa Islam czy muzułmanie, to nie znaczy, że napisał cokolwiek z sensem, i może tym, że napisał te słowa zasłaniać przed tym, że rozsiewa fałsz i bzdury.
   Ten artykuł to wynik całkowitego oderwania autorki od rzeczywistości.

 6. Piotr Korga
  Piotr Korga
  24 stycznia 2019 at 08:18 - odpowiedz

  >>Ci ludzie, wbrew ich górnolotnym złudzeniom wobec samych siebie i własnej roli, są źródłem nienawiści, a nie czynnikiem jej zapobiegającym. <<

  -Kwintesencja tego co się dzieje w stosunkacgh opozycji i rzadzących i obozów ich wyznawców. Od Smoleńska przez ataki na posłów, po spalających się w proteście, wszystko jest wykorzystywane  instrumentalnie przez fanatyków obu stron. Sztaby fachowców lub pojedynczy celebryci,  ckliwie, ze wruszeniem, ze świętym oburzeniem i  moralizatorskim tonem, pokazują jak niedobra jest ta druga strona, ile w niej nienawiści i jak to oczywiście ONI nakręcają tę spiralę.   

  • Vernon_Roche
   24 stycznia 2019 at 10:53 - odpowiedz

   Nie. W ogóle nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością.

   Od kilku lat odbywała się w Polsce systematyczna, codzienna, celowa i świadoma propaganda w TVP, organie partii PIS, i innych mediach pisowski przeciw społeczeństwu/Polakom i każdemu kto zagraża tej partii realizowanej (a wcześniej Kaczyński gadał bzdury o układach) na życzenie Kaczyńskiego i Pis oraz za ich zgodą, prowadzona w celu wprowadzenia w Polsce autorytaryzmu i zdobycia władzy absolutnej, która to propaganda w końcu doprowadziła do śmierci człowieka.

   Żadnej symetrii nie ma.
   Większej głupoty niż ten artykuł chyba w życiu nie napisała.
   Szydzi ona z ludzi, ze śmierci, z tego jak ktoś był traktowany.
   W jej umyśle (a także Tabisza, Twoim i Napierały) ta śmierć jest usprawiedliwiona Islamem/Muzułmanami), każde zło jest w ten sposób usprawiedliwione, dlatego nie potrafi niczego uszanować.
   Z tego względu jest dnem i metrem mułu.

 7. Elasp
  24 stycznia 2019 at 15:32 - odpowiedz

  "Prezydent Gdańska wspierał naiwną prouchodźczość"

  .

  Nie tylko wspierał,ale sprawiał wrażenie osoby, której kazano wspierać. Zawsze sprawiał na mnie wrażenie agenta Niemiec, człowieka kontynuującego niechlubną tradycję działania na rzecz państw sąsiednich i realizowania ich interesów w Polsce i jeszcze mniej chlubną tradycję pracy na rzecz niemieckiego sąsiada, kontynuowaną współczesnie przez takich ludzi jak W. Bartoszewski (prawdopodobnie jeszcze agent Gestapo), D. Tusk, czy R. Thun. Ci ludzie jawnie lub niejawnie walczyli lub walczą z tym, co polskie, w imię tego, co "europejskie" (= niemieckie).   

   

   

   

   

 8. Dariusz
  24 stycznia 2019 at 16:54 - odpowiedz

  Szaniawska,Korga i Jacek "Katon" Tabisz – trójka antyislamskich Rambo. Dać im w łapy po Kałasznikowie , zapakować do samolotu i wysłać do Afganistanu . Niech tam dadzą zbrojny odpór islamizacji i oczyszczą ten kraj z talibów. Gdy już skończą w Afganistanie , niech ruszają do sąsiedniego Pakistanu. Zrobią porządek z tamtejszymi ekstremistami i przy okazji ocalą z ich szponów Asie Bibe. 

  • Vernon_Roche
   24 stycznia 2019 at 17:17 - odpowiedz

   No nie wiem. Oni nawet muzułmanina nie chcą skrytykować. 🙂
   Nigdy tego nie zrobili.
   Korga to dość wprost napisała „nie chcę ich nawracać”.
   Przyjęli strategię robienia wszystkiego, żeby niemuzułmanie cierpieli i mieli źle, zamiast bycia przeciw Islamowi. ​

  • Piotr Korga
   Piotr Korga
   26 stycznia 2019 at 21:04 - odpowiedz

   Szaniawska,Korga i Jacek "Katon" Tabisz – trójka antyislamskich Rambo. Dać im w łapy po Kałasznikowie , zapakować do samolotu i wysłać do Afganistanu . Niech tam dadzą zbrojny odpór islamizacji i oczyszczą ten kraj z talibów.

   -Gdybyś nie był tak beznadziejnie głupi twoje dowcipy, to zauważyłbyś, że martwi mnie wyłącznie islamizacja Europy, mojego komtynentu. Przynajmniej ta część świata powinna zoastać wolna od islamskiej dziczy. Niestety, Dariusze wszystkich krajów,  robią co mogą, by na tej planecie nie pozostał kawałek ziemi, wolny od faszystowskiej "religii pokoju". A będąc mieszkancem  niektórych dzielnic miast Szwecji, Francji, czy Niemiec, rzeczywiście lepiej czułbym się z kałasznikowem w ręku. 

   • Dariusz
    27 stycznia 2019 at 13:53 - odpowiedz

    Jesteś człowieku monotematyczny , a islam to już twoja obsesja. Uważaj by nie ulegla poszerzeniu o Żydów,masonów i cyklistów.

    • Jacek Tabisz
     Jacek Tabisz
     27 stycznia 2019 at 14:19 - odpowiedz

     To ważny temat

    • Piotr Korga
     Piotr Korga
     27 stycznia 2019 at 15:01 - odpowiedz

     >>Jesteś człowieku monotematyczny , a islam to już twoja obsesja. Uważaj by nie ulegla poszerzeniu o Żydów,masonów i cyklistów.<<

     -Zajmij się swoimi dewiacjami, w tym sojuszem lewacko-islamskim. Możesz też donieść na mnie do Bractwa Muzuzłmanskiego.

 9. Radowid
  25 stycznia 2019 at 09:49 - odpowiedz

  A propos tragedii w Gdańsku nie zdziwiłbym się gdyby jakieś pisowskie hejtery zaczęły wierzyć w teorię spiskową że Adamowicz sfingowal śmierć by razem z Kulczykiem pić lemoniade na San Escobar…

  Tak. Taki idiotyczny pomysł oczywiście już krąży po prawicowych internetach.

  Wg niektórych "teoretyków spisku" Adamowicz dołączy też zapewne do MJ, Elvisa, Cobaina albo i Adolfa… Dzisiaj wszystko sobie można wymyślić dlatego płaska i młoda ziemia już nie robi na mnie wrażenia.

  PS

  Elasp. Co ty na to?

  • Vernon_Roche
   25 stycznia 2019 at 13:29 - odpowiedz

   @Radowid
   Elasp pewnie odpowie jak TVP: https://oko.press/wiadomosci-oskarzaja-media-o-szczucie-na-adamowicza/

    

  • Elasp
   25 stycznia 2019 at 19:24 - odpowiedz

     Elasp sądzi, że należy zachować zdrowy rozsądek, do którego najbliżej byłoby tej teorii spiskowej, która powiadałaby, że Adamowicza sprzątneli – na serio, a nie na niby – ludzie z PO lub z kręgów gdańskiego biznesu (a więc politycznego i biznesowego półświatka) i że posłużyli się w tym celu niepoczytalnym Stefanem W. "Budyń" wymiękłby wszakże poczas przesłuchań, które go niechybnie czekały i mógł był powiedzieć wiele ciekawych rzeczy. Można nadać śmierci Adamowicza wymiar ogólniejszy, symboliczny – oto na naszych oczach, w sposób na dobrą sprawę nieco groteskowy, odchodzi III RP i wszelkie nadzieje związane z jej utrzymaniem, których Adamowicz był fizycznym, człowieczym ucieleśnieniem. Kiedyś odejdą takie indywidua jak Michnik, Urban i im podobni, i III RP stawać się będzie się coraz bardziej niezrozumiałym i absurdalnym wspomnieniem, aż wreszcie, w świadomości młodszych, nieobciążonych pokoleń – gdzieniegdzie już tylko zamajaczy jako fikcja, która – na szczęście! – nigdy nie zaistniała. Miejmy nadzieję, że tak się stanie i że nic nie przetrwa z tego postubecko-postesbeckiego, Michnikowo-Kiszczakowego tworu, jakim była III RP.       

   • Vernon_Roche
    25 stycznia 2019 at 19:32 - odpowiedz

    Adamowicza wymiar ogólniejszy, symboliczny – oto na naszych oczach, w sposób na dobrą sprawę nieco groteskowy, odchodzi III RP i wszelkie nadzieje związane z jej utrzymaniem, których Adamowicz był fizycznym, człowieczym ucieleśnieniem. Kiedyś odejdą takie indywidua jak Michnik, Urban i im podobni, i III RP stawać się będzie się coraz bardziej niezrozumiałym i absurdalnym wspomnieniem, aż wreszcie, w świadomości młodszych, nieobciążonych pokoleń – gdzieniegdzie już tylko zamajaczy jako fikcja, która – na szczęście! – nigdy nie zaistniała. Miejmy nadzieję, że tak się stanie i że nic nie przetrwa z tego postubecko-postesbeckiego, Michnikowo-Kiszczakowego tworu, jakim była III RP.  
    ====
    Elasp pisz więcej.

    • Elasp
     25 stycznia 2019 at 22:09 - odpowiedz

     Piszę tyle, ile trzeba.

     • Vernon_Roche
      25 stycznia 2019 at 22:13

      Twoi fani, w tym ja, chcieliby więcej Twoich przemyśleń. 🙂

     • Radowid
      27 stycznia 2019 at 09:58

      Elaspie.

      Stefan W. to schizofrenik i nie wiazalbym w tym żadnej polityki ani spisku.

      Ale nie rozumiem twojego języka pogardy dla tragicznie zmarłej osoby. To jest niemoralne.

     • Elasp
      27 stycznia 2019 at 17:48

      Nie gardzę Adamowiczem, co najwyżej jego poczynaniami, albowiem wiele wskazuje na to, że był aferzystą, zodziejem i krętaczem. Postępowanie (w odniesieniu do jego żony) trwa i być może powie ono coś więcej o przedsięwzięciach finansowych tego posiadacza 36 kont bankowych. 

      .

      https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/pawel-adamowicz-mam-kont-w-bankach-ale-to-nic-aa-t1A7-kqu1-i513.html

       

 10. Benbenek
  26 stycznia 2019 at 09:48 - odpowiedz

  Tragiczny zamach na prezydenta Gdańska nie oznacza potrzeby budowania meczetów

  Mam nadzieję, że ludzie używający tragicznej śmierci niewinnego człowieka dla (anty)migranckiej propagandy ochłoną, gdyż ich postawa jest bardzo słaba etycznie, podbudowana jedynie ślepo wyznawaną ideologią.

  ________________________________________

  Racjonalizator.tv w całej krasie. Czy leci z nami pilot? Halooooo!

 11. Radowid
  27 stycznia 2019 at 10:03 - odpowiedz

  Ciekawe czy ktoś zagłosuje w Gdańsku na Brauna… Sądzę że to raczej slaba alternatywa.

  Polecam świetny tekst o Braunie (elaspowym Żydzie) na Nonsensopedii. 🙂

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *