• środa, 21 października 2020 r.

Turcja: Upadek nowoczesności i kalifat w budowie. Radosław Czarnecki i Jacek Tabisz

 

Czy Turcja stacza się w stronię pełnej islamizacji? Czy Fetullah Gulen, któremu Erdogan przypisał ostatni zamach, zapewniłby świeckość kraju? Tyle się o tym pisało i mówiło, ale tak istotna informacja nie padła. Pora zatem wypełnić te niedomówienia. Co dalej z Turcją? Czy stanowi zagrożenie dla UE? Czy tureckich ateistów czekają coraz mroczniejsze czasy?

Podobne materiały

6 komentarzy

 1. myślący
  24 sierpnia 2016 at 19:32 - odpowiedz

  Gdy o tych wszystkich oczywistościach ryczałem już chyba ponad rok temu, to byłem uważany za oszołoma….
  Teraz, To że islamizowana na potęgę Turcja jest zagrożeniem to jest aż nazbyt widoczne, aby to przemilczeli nawet najwięksi „racjonaliści” (czyt. naiwniacy).
  Ale za chwilę kampania „nowego islamu” na Syrię może dotrzeć do Rozawy i to już nie będzie „zagrożenie” tylko zacznie się po prostu kolejne ludobójstwo.

 2. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  24 sierpnia 2016 at 20:48 - odpowiedz

  Turcja już wielokrotnie skrecała to w tą to w tamtą stronę http://racjonalista.tv/quo-vadis-turcjo/

  • Heisenberg
   3 września 2016 at 00:54 - odpowiedz

   Turcja wspiera w Syrii rebeliantów, którzy odcinają głowy lojalistom i prześladują mniejszości religijne, a także grożą im eksterminacją i nie mówię tu o Państwie Islamskim. Turcja likwiduje szereg zakazów prawnych wynikających z sekularyzmu republiki. Republika zdecydowanie podskórnie się islamizuje.

 3. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  24 sierpnia 2016 at 20:49 - odpowiedz

  Radek zawsze panikuje więc czasem trafi : ) pozdrawiam

 4. Janusz
  Janusz
  2 września 2016 at 23:01 - odpowiedz

  Dwie nowiny z Turcji.
  Minister dpraw zagranicznych oskarzyl Europe o rasizm’
  Oficjalny organ Erdogana opunblikowal artykul o religiach.
  Zgodnie z teologia Islamu pisze autor artykulu jest tylko jrednsa religia na swiecie.Islam .Tak jest poniewaz Allah objawil Isiam wsszhystkim narodom ale niektorzy prorocy jak Mojzesz i Jezus zmienili oryginalny tekst. A wiec Judaizm i Chescijan stwo to heretyckie odmiamy Islamu.Natomiast buddyzm lub hinduizm to nie sa nawet odmiany Islamu tylko poganskie wierzenia a nie religie.
  Majac takie poglady mordowanie heretykow staje sie logicznym obowiazkiem kazdego Muzulmanina.

 5. BOGDAN
  21 grudnia 2019 at 04:26 - odpowiedz

  PIOTRZE 10 LAT TEMU – BYŁA DYSKUJA RACJONALISTÓW- O DEMOKRACJI W ISLAMIE —BYŁEM OPONENTEM — TY PODAWAŁES PRZYKŁAD – TUNEZJI MAROKA I TURCJI —DEMOKRATYCZNE I LIBERALNE – PRZESADZENIA — NIE DZIAŁAJA W INNYCH KULTURACH – LUB DZIAŁAJA INACZEJ – NIEZGODNIE Z ZAŁOZENIAMI TWÓRCÓW — WAZNA JEST HIERARCHIA CEŁOW POLITYKI I CELOW OSOBISTYCH — JESLI PPIORYTETEM JEST — NARÓD /TO FASZYZM — JESLI PIORYTETEM — BÓG — TO PANSTWO TEOKRATYCZNE — DEMOKRACJA TO METODA A NIE CEL SAM W SOBIE —OSWIECONY ABSOLUTYZM — NIESTETY TURCJA NIEMA SZCZESCIA DO TAKIEGO PRZYWÓDCY — WIDZE OTCHŁAŃ 

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *