• niedziela, 24 września 2017 r.

Ukraina, Polska i Rosja, czyli historia bez wyjścia

 

Nie cichną spory wokół oceny działań Putina i sytuacji na Ukrainie. Dla większości Polaków, jak i dla większości członków redakcji RacjonalistaTV sprawa jest jasna. Jest agresor i jest ofiara. Mimo to część osób o mocnych poglądach lewicowych i prawicowych stara się spojrzeć na sytuację w inny sposób. Ten materiał warto zobaczyć choćby po to, aby zrozumieć ich stanowisko. Zrozumieć nie oznacza zgodzić się z nim…

Podobne materiały

6 komentarzy

 1. Azazel
  Azazel
  27 maja 2015 at 20:30 - odpowiedz

  Wołk-Łaniewska, publicystka ”Głosu Rosji”. Przyganiał kocioł garnkowi.

 2. Ireneusz Kozak
  27 maja 2015 at 23:12 - odpowiedz

  „Na zachodzie panuje gospodarka rynkowa w różnych wariantKACH”? Nie, Panie Jacku! W różnych wariantACH! Gospodarka jest – rzeczywiście – rodzaju żeńskiego. Ale „wariant” (choćby i gospodarki rynkowej) będzie po wieki wieków RODZAJU MĘSKIEGO. Więc mogą być: różne WARIANTY gospodarki rynkowej; ale warianTKI? Nigdy, przenigdy! (oto przykład na to, do czego prowadzi nadgorliwość w feminizacji (NIE MYLIĆ Z GENDERYZACJĄ! bo to zbyt płciowo-neutralnie brzmi…) języka)

 3. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  28 maja 2015 at 14:39 - odpowiedz

  Polska powinna popierać Ukrainę z wielu powodów: 1. popierać należy słabszego zgodnie z zasadą ballance of power. 2.Kijów jest bardziej moralny niż Kreml – kłamie tylko o historii kontaktów z Polakami, nie przekłamuje obecnej rzeczywistości i nie morduje dziennikarzy. 3. gspodarcze więzi UE z Rosją słabną, więc rosyjski bat energetyczny będzie ucięty. 4. Ukraiński nacjonalizm nie zagraża nam tak bardzo jak rosyjski imperialistyczny nacjonalizm. 5. zrozumienie Rosję nie oznacza potrzeby działania po linii Kremla. 6. prawda nie leży pośrodku lecz leży tam gdzie leży. Kolega Radek wzpomina o skompromitowaniu lib-dem przez Jelcyna OK, ale skompromitować można wszystko nawet mądrość i dobro, choć nie przestają być one mądrością i dobrem. Nawet w tej formie program nie odpowiada mojemu poczuciu etyki i polityki. Mimo to pozdrawiam serdecznie.

 4. Zbigniew Tomaszewski
  28 maja 2015 at 22:17 - odpowiedz

  Polska powinna popierać siebie z wielu powodów. 1. Putin też popiera słabszego czyli separatystów. 2. Jak ktoś kłamie to jest moralny? Na Ukrainie morduje się dziennikarzy – http://lewica.pl/?id=30525&tytul=Ukraina:-%27Amnesty%27-%BF%B1da-%B6ledztwa-w-sprawie-zab%F3jstw-dziennikarzy-i-opozycjonist%F3w 3. Nasz handel z Rosją dzięki popieraniu banderowskiego rządu Ukrainy już jest ucięty. 4. Rosja nie zgłaszała roszczeń terytorialnych wobec Polski, a ludzie będący u władzy na Ukrainie zanim doszli do władzy zgłaszali. 5. Najlepiej działać po linii Polski czyli w interesie jej mieszkańców. Trzeba było występować w roli mediatora – patrz Łukaszenko. 6. Podziwiam ludzi, którzy wiedzą gdzie leży prawda. 7. Na zakończenie – Putin to … W miejsce kropek można wstawić dowolne brzydkie słowo. Niestety nie tylko on.

 5. ala wilk
  2 czerwca 2015 at 15:50 - odpowiedz

  Rosja zgłasza roszczenia terytorialne wobec Polski – mówili o tym np. Żyrinowski i Rogozin, że chcą wjechać czołgami do Polski. Nic takiego nie mówił Poroszenko ani Jaceniuk.

  Eksport Polski wzrósł dzięki sankcjom rosyjskim.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   2 czerwca 2015 at 18:28 - odpowiedz

   dokładnie, dobrze, że ktoś to dostrzega. Poza tym Ukraina jest słaba, a Rosja naprawdę mogłaby się pokusić o zabór

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *