• poniedziałek, 16 lipca 2018 r.

Vabank prezydencki na konstytucję

 

Tym artykułem nawiązuję do mojego poprzedniego wpisu zatytułowanego "Prezydencki poker".

 

Bardzo rzadko się zdarza, że jak mam rację, to wcale z tego ‘tytułu’ nie mam satysfakcji. Fajnie to zabrzmiało – z tytułu, napisałem kiedyś że moim zdaniem to, co robi pan prezydent Andrzej Duda, to swoisty poker. Ustawka mająca swe korzenie w filmowym pierwowzorze – piłkarski poker i Kariera Nikodymy Dyzmy.

Nie mówiąc już o syndromie Dyzmy który tutaj niczym wyziewy II RP dał o sobie znać.

 

 

                Najważniejsza dla takich jak ja fizoli ustawa najsamprzód podpisana o sądach powszechnych, mnie zbulwersowała, a część mediów i ludzi niechętnych dostała kociokwiku na widok Prezydenta, ale byli to często ludzie znający się na rzeczy, ba… tam nawet są, prawnicy przy których wykształcenie panów Kaczyńskiego, Ziobry to amatorszczyzna.

 

                Do brzegu, ad rem, do rzeczy do sedna o niedoszły biskupie, co ma coraz bardziej wszystko w pupie….

Rym w jakiś sposób podsumowuje pewną cześć mojej drogi życiowej i jest wyznacznikiem mojej oceny działań ludzi związanych – jakoby z religią katolicką, całkiem odlecieli od swego idola Polaka, papieża….

No, ale napiszę to w końcu, jak to było? Dwie zawetowane ustawy…

„Moje ustawy mogą się być nie konstytucyjne, więc Ja (Prezydent) mam propozycje zmian konstytucyjnych .„  Emotka to moja ( 🙂 ) taka wzorem młodych ludzi – podsumowująca całe to oczekiwanie pewnych osób, pozdrawiam szczególnie tych, co dali mi odczuć że piszę bzdury, akurat nie na Racjonaliście.tv .

Żenujące jak ludzie o czasami mocno zarysowanych życiowo poglądach, niczym elity w często wspominanej przeze mnie Karierze Nikodema Dyzmy w innych widzą nie takimi jakimi są, a jakby chcieli żeby oni wyglądali, działali i motywowani byli w swoich działaniach.

Pamiętacie serial jak nie powieść, jak wariat z ratlerkiem momentalnie połapał się kim jest i co sobą prezentuje Nikodem Dyzma? Ja czasami tak się czuję patrząc na oceny pana Prezydenta serwowane przez różne osoby i media, czy tez dotyczące tego co się dzieje w polityce…

Jestem wariatem, nie mam psa a kota ale to chyba przypadek?

Jarosław Maciej WalczakZ zawodu Technik Geolog, „załapałem” się do służby zasadniczej w Brygadzie Łączności w Wałczu latach 1992- 1993 i nadterminowej w 1993- 1995 w 6 Pułku zmechanizowanym imienia Józefa Piłsudskiego w Wałczu, podczas zmian zachodzących w wojsku, widok księdza majora- niezapomniany …. Mimo tych doświadczeń: Wyższe Seminarium Duchowne Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Kaliskiej i studiowałem między innymi: „Teologia i Historia Ogólna” na: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pomimo napisanej magisterki, nie złożyłem jej, ale to może kiedyś opiszę? :P - Wierzący w Jezusa, tego z Nowego Testamentu, taka swoista kompilacja plus ‘coś’ tam z filozofii itp.…wyznanie monoteizm. Poszukuję cały czas odpowiedzi na pytanie o sens życia? „Ma jakiś?” Uważam, że wiara i religia to sprawy intymne i prywatne. Wszystkie instytucje i organizacje kościelne ze swoimi urzędnikami i kapłanami itd. powinny być zlikwidowane, ewentualnie utrzymywane bezpośrednio przez swoich wyznawców, bez sięgania do państwowych pieniędzy, czyli moich  Najbliższa ciału jest koszula, więc w tym wypadku katolicyzm, ale myślę że w każdym przypadku by się przydało.

Podobne materiały

11 komentarzy

 1. Hubert
  28 września 2017 at 19:59 - odpowiedz

  To zdjęcie Prezydenta RP idealnie oddaje mój nastrój wobec narodowo-katolickiej ideologii jaka teraz zapanowała, jak i wobec totalnej. 🙂

 2. Janusz
  Janusz
  28 września 2017 at 21:45 - odpowiedz

  Nie tylko w Polsce moze zostac prezydentem Nikos Dyzma.W USA prezydentem jest czlowiek przy ktorym Nikos Dyzma jest  politycznym ekspertem. Ten czlowiek trzyma palec na atomowym guziku.Duda jest mniej niebespieczny. 

  • Hubert
   30 września 2017 at 21:04 - odpowiedz

   Ja bym się tak nie przejmował Donaldem Trumpem.

   Co prawda jest często niezrozumiały i nielogiczny (nawet czasem głupkowaty!) ale na ten czas Ameryka potrzebuje właśnie takiego neo-konserwatywnego, populistycznego celebryty.

   I tak wolę jego niż nijakiego, mięczakowatego i bezpłciowego Obamę! 🙂

   Ale nie ma się co oszukiwać – brakuje mi takiego Adamsa, Jeffersona, Madisona…

   Niestety takich porządnych prezydentów USA już nie będzie. 🙁

   • ala wilk
    2 października 2017 at 06:35 - odpowiedz

    No straszne, właściciel niewolników nie będzie już prezydentem USA. Żaloba na prawicy, bo przecież niewolnictwo jest dobre, prawda?

     

    • Hubert
     6 października 2017 at 19:35 - odpowiedz

     Że niby Jefferson był właścicielem niewolników???

     Owszem był, ale sami jego niewolnicy podziwiali go za jego wielkoduszność i rozwagę.

     Madison z kolei był abolicjonistą! 🙂

     Kościuszko był ich przyjacielem…

     Nie widzę powodu, by w jakikolwiek sposób atakować te wspaniałe osoby!

 3. ala wilk
  29 września 2017 at 05:35 - odpowiedz

  Lepiej nie mieć konstytucji niż mieć 7000 uchodźców którzy zabiją 38 mln Polaków. To proste i racjonalne przecież. 

   

  • Jarek
   Jarek
   29 września 2017 at 08:39 - odpowiedz

   @Ala Wilk –

   Popierasz PiS? To nie lepiej na Frondzie rozmawiać? Wcale nie muszę domyślać się w pana/pani tekstach że jest jakis podtekst, czy ironia, bądź sarkazm. Podejrzewam że pan/pani jest może z innego portalu, a w sumie mamy jeszcze czas przed nową ustatą medialną – korzystajmy więc.

   • ala wilk
    2 października 2017 at 06:32 - odpowiedz

    Czyli co? Rozumiem że nie boisz się 7000 muzułumanów? Przecież każdy muzułumanin to terrorysta, nawet małe dziecko. Co to jest dla nich zabić 38 mln Polaków tak jak przecież zabili 80 mln Niemców i 60 mln Francuzów

     

  • malejący
   2 października 2017 at 21:23 - odpowiedz

   Lepiej nie mieć konstytucji, niż importować choćby jednego dodatkowego mordrercę z Afryki, który tylko pobije 1 polaka i zgwałci tylko 1 polkę

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *