• sobota, 29 lipca 2017 r.

W naszych sercach demokracja! Trzynadlowski, Tracz, Korczak

 

Demokracja daje nam uczucie dumy i wolności. Demokracja to sens i smak społecznego życia. Zawsze warto jej bronić, zawsze warto stać po jej stronie. Nawet jeśli bywa kulawa i niedoskonała, żądni władzy dyktatorzy szybko przypominają nam jej wartość. O demokracji mówi Michał Korczak, Andrzej Trzynadlowski i Małgorzata Tracz. A wszystko w obecności tysięcy ludzi spragnionych wolności.

Podobne materiały

6 komentarzy

 1. Tomasz
  12 stycznia 2016 at 20:35 - odpowiedz

  „Demokracja to sens i smak społecznego życia. Zawsze warto jej bronić, zawsze warto stać po jej stronie.”
  Rozumiem, że autor tych słów w sytuacji gdy w domu podejmowana jest decyzja co zrobić z ostatnimi oszczędnościami stanie w obronie głosu większości społeczności zamieszkującej w jego gospodarstwie domowym gdy 3 osiemnastoletnie córki stwierdzą, że te pieniądze mają być przeznaczone na wakacje na karaibach gdzie będzie koncertował One Direction zamiast na czarną godzinę jak chcą rodzice?

 2. Kazimierz Kwiatkowski
  13 stycznia 2016 at 06:42 - odpowiedz

  Żałosne…

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   13 stycznia 2016 at 11:46 - odpowiedz

   Bo?

   • GrzegorzR
    GrzegorzR
    13 stycznia 2016 at 16:16 - odpowiedz

    Bo bieda i niedostatek to nie jest efekt demokracji. Skąd w narodzie przekonanie, że dyktatura Kaczyńskiego przyniesie powszechny dobrobyt?

    • olrob
     17 stycznia 2016 at 18:22 - odpowiedz

     Pan, chyba nie zauważył że Kaczyński doszedł do władzy demokratycznie!
     Jaka dyktatura? Może mi krytycy dyktatury Kaczyńskiego wyjaśnią co takiego zmieniło się od 2007r, kiedy Kaczyński uznał wyniki wyborów i nie ogłosił się Królem, w stosunku do roku 2019, kiedy podobno będziemy mieć na tronie Jarosława I Kaczyńskiego?

 3. olrob
  17 stycznia 2016 at 18:57 - odpowiedz

  Generalnie uważam pogląd Pana Napierała że wartość mają idee np konserwatyzm, a demokracja to tylko sposób wyboru władz, za słuszny.
  Dodałbym od siebie że wcale nie jest oczywiste że jest to sposób najlepszy! Może się np okazać że pewne cywilizowane systemy autorytarne, np monarchie konstytucjyjne lepiej chronią wartości liberalne od demokracji! Historia wcale się nie skończyła. W wielu miejscach świata demokracja liberalna chwieje się w posadach. Może warto wypróbować inne systemy wyłaniania władz, niż demokracja która legitymizuje władzę typów pokroju Kaczyńskiego?

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *