• sobota, 23 września 2017 r.

W Polsce źle się dzieje. Jacek Żakowski i Andrzej Dominiczak

 

Fascynująca rozmowa Andrzeja Dominiczaka z Jackiem Źakowskim na temat zamachu PiS na mechanizmy demokratycznego państwa, na media i wolność słowa, na Trybunał Konstytucyjny i niezależność sądownictwa. Pojawia się w niej pytanie o to, kiedy Polacy się obudzą, bo obudzą się na pewno.

Podobne materiały

7 komentarzy

 1. Benbenek
  10 grudnia 2015 at 09:23 - odpowiedz

  Wreszcie jakaś odmienność do przynudzającego duetu JT PN
  Niestety ale przeciętni dziennikarze są wręcz symbolami ignorancji. Od lat już nie oglądam żadnych serwisów informacyjnych w TV bo te nie nadają się do oglądania. Prasa drukowana w postaci „tygodników opiniotwórczych” to pornografia okładkowa. Polityka mimo wszystko nadal trzyma poziom.
  Po raz kolejny dochodzimy też to konstatacji, że relacja tzw „władzy” w Polsce do ludzi jest zbudowana na zasadzie feudalnego poddaństwa. Można napisać najświatlejszą konstytucję ale nie znaczy to że zmieni się sposób sprawowania tej władzy. Do tego potrzeba jest zmiana mentalności. Dlatego Żakowski nie ma racji, mówiąc że należy zmienić konstytucję.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   10 grudnia 2015 at 11:21 - odpowiedz

   A może pan przestanie marudzić? Polityka nie jest lepsza od Newsweeka ani Wprost

   • Benbenek
    10 grudnia 2015 at 15:38 - odpowiedz

    Dział reportażu Polityki jest nie do doścignięcia dla reszty. Profile osób piszących i ogólnie tematyka zawsze bardzo dobra.

  • Andrzej
   Andrzej
   10 grudnia 2015 at 12:52 - odpowiedz

   Całkowicie się zgadzam, ze Polityka zdecydowanie wyróżnia się na korzyść na rynku tygodników opinii i w ogóle na rynku informacyjno-publicystcznym.

 2. Lucyan
  11 grudnia 2015 at 11:05 - odpowiedz

  Wg mnie PiS nie wygrał „innymi waznymi rzeczami” (tozsamosc, wspolnota). Ludzie (wiekszoc) myslą przede wszystkim o pieniądzach i faktycznie mozna ich kupic. Jesli ja mam dostac 500 zl miesiecznie (a moze X razy 500) to co mnie obchodzą inne przepychanki? Drugi głowny element to chec ukarania ekipy rządzącej od koryta (od kradzenia), i tu nie ma znaczenia czy rzeczywiscie kradli czy nie.
  Zaniedbanie jest na poziomie przedszkoli i szkoł, gdzie to kler i kuria wypacza mozgi i myslenie młodych ludzi. W szkołach (nie wszystkich oczywiscie) pociąga za sznurki kuria i to ona decyduje o obsadach nauczycielskich.
  Pozostaje miec nadzieje, ze ludzie sie zmeczą PiSem.
  Opozycja musi jednak przebic oferte finansową PiSu, a do tego wychowac elokwentnych i z prezencją.
  Nie wystarczy miec „dobry program”. I to trzeba zaczac robic juz TERAZ, a nie za dwa/trzy lata.
  Zyjemy w czasach celebryckich i te byc moze decydujące 10% sie zdobywa poprzez prezencje. Nie trzeba byc super-modelem, wystarczy wyglądac lepiej niz konkurenci.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   11 grudnia 2015 at 13:16 - odpowiedz

   Niestety Żakowski mówi że w programie pis jest wiele sensownych rzeczy. Jakie? Pewnie te socjalne mrzonki… Ale i tak Żakowski to mój ulubiony lewicowiec w Polsce

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *