• sobota, 24 października 2020 r.

Wizyta księdza Waldemara – Waldemar Kuchanny

Waldemar Kuchanny jest publicystą i dziennikarzem udzielającym się w mediach antykościelnych. Znany z wielu happeningów i akcji prześmiewczych. Trochę humoru i u nas nie zaszkodzi. 🙂
Występ w ramach Dni Ateizmu 2020.

Podobne materiały

5 komentarzy

 1. Lucyan
  18 października 2020 at 15:52 - odpowiedz

  Dość słabe x 3, widać brak już pomysłów jak ugryźć kler. Zostaje ulżenie sobie przy pomocy wulgaryzmów. Zostaje rzucanie mięsem wg uboju rytualnego albo i nie. Z Marysią, Józkiem i Gabrysiem też słabe, i z tym wieszaniem żeby nie spadł, przez młodziaka.

  Lepsze te dopracowane krótkie opowiastki tego księdza, np. jak to ks. Waldemar brał udział w wywiadówce w szkole. 

 2. Elasp
  20 października 2020 at 15:06 - odpowiedz

  Pan Kuchanny mógłby z takim programem występować również na "Dniach Służby Bezpieczeństwa" w latach 80-tych – zresztą jego obecność w redakcji tygodnika "Nie" łączy go historycznie i ideowo z takim środowiskiem. Tygodnik "Nie" pod względem ideowym wywodzi się natomiast z komunizmu i agentury zainstalowanej w Polsce przez Stalina, której żałosną i sflaczałą emanacją jest pajacowaty red. J. Urban, czyli nieszczęsny "Goebbels III RP". Ponieważ J. Urban stoi już nad grobem i (mam nadzieję) rozważa już sprawy ostateczne, oszczędzę dalszych uwag. Krótko mówiąc, środowisko to nie ma nic wspólnego z racjonalizme, albo ma go tyle, ile wspólnego z racjonalizmem ma konunizm w wersji bolszewickiej.  

  .

  Pytanie do Redakcji – naprawdę chcecie Pańsywo walczyć o świeckość i racjonalizm w sposób tak nieudolny, tak naiwnymi i przestarzałymi metodami? Nie lepiej sięgać np. do tradycji racjonalizmu polskiego, tzn. przedwojennego "Racjonalisty"? Czy nie lepszy Józef Landau od Jerzego Urbana – ?     

  • Elasp
   20 października 2020 at 15:09 - odpowiedz

   Przepraszam, oczywiście "Goebbels stanu wojennego". Na miano "Goebbelsa III RP" zasłużył sobie redaktor naczelny innej (nieco innej) gazety.

  • Lucyan
   20 października 2020 at 21:48 - odpowiedz

   Urban nie był taki zły, dla koscioła. Dziękuj jemu i Rakowskiemu za prezenty dla koscioła, może sie bał o swoj tył. Dopiero jak koscioł go kopnął w dudę, zaczął być cięty i zaczął zarabiac na nie.

 3. bogdan schmidt
  24 października 2020 at 21:47 - odpowiedz

  No i po co te wszystkie pretensje do racjonalizmu i humanizmu, te niby intelektualne nabzdyczenia? Było zacząć tak od razu, od starej, tradycyjnej, bolszewickiej mowy miłości.  

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *