• niedziela, 22 października 2017 r.

Wolne Media: Nie godzimy się na powrót realnego socjalizmu! Koczan i Korczak. KOD 9 I

 

Media w rękach władzy, jak za PZPR. Czy Polacy się na to zgodzą? Czy będą wierzyć w to, co zobaczą? Czy będą to oglądać? Uczestnicy manifestacji KOD we Wrocławiu (9 stycznia) śmią w to wątpić. Wielu przyjechało na rowerach i udało się po wspólnym proteście na wegański posiłek. A w obronie mediów wypowiada się w imieniu rady programowej TVP Wrocław Henryk Koczan. Natomiast Michał Korczak prosi protestujących, aby skupili się na obronie demokracji i schowali transparenty takie jak „Fuck Duck”.

Podobne materiały

17 komentarzy

 1. Tomasz
  10 stycznia 2016 at 10:49 - odpowiedz

  Jak ABW na zlecenie Sienkiewicza wyrywało laptop Latkowskiemu to gdzie był KOD. Rozumiem ze wtedy były wolne media i wolność słowa. Hipokryzja level expert.
  Takie mają standardy „kiedy my rządzimy to są wolne mendia i demokracja, ale wara innym”.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   10 stycznia 2016 at 11:20 - odpowiedz

   Jednak nie skończyło się jak z Blida…

   • olrob
    10 stycznia 2016 at 13:45 - odpowiedz

    Nie wiem czy Pan do końca śledził sprawę Blidy ?? Śledztwo wykazało że Blida usiłowała zastrzelić agentów ABW, jednak nie umiała posługiwać się bronią i postrzeliła się sama. To nie było samobójstwo.

  • miab
   12 stycznia 2016 at 18:00 - odpowiedz

   Fakt wykazali się skandaliczną nieudolnością w wykonaniu zlecenia prokuratury.
   Przypuszczam że w cywilizowanych krajach potrzebowali by 5 minut aby zlecenie sfinalizować

 2. olrob
  10 stycznia 2016 at 11:01 - odpowiedz

  Media publiczne zawsze były rządowe i proszę nie udawać że kiedykolwiek było inaczej. Z resztą w ogóle trudno sobie wyobrazić żeby rząd który który płaci z budżetu na media publiczne, pozostał bez wpływu na nie. Kto płaci ten wymaga.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   10 stycznia 2016 at 11:19 - odpowiedz

   W ogóle nie powinny istnieć media publiczne. Co za fatalna pokusa…

   • miab
    12 stycznia 2016 at 18:04 - odpowiedz

    Fakt, z tym że rząd ma akurat swobodę w marnotrawieniu podatków, i tak będzie aż do do czasu aż nie wprowadzi się karno-skarbowej odpowiedzialności rządu za to.

    • Piotr Napierała
     Piotr Napierała
     12 stycznia 2016 at 23:06 - odpowiedz

     Albo aż nie będzie się płacić polityki obligacjami

     • miab
      13 stycznia 2016 at 00:55

      Przy odpowiednio wysokich zarobkach menadżerskich.
      Płatność z zysku(osiągniętych pożytków) czy obligacjami też jest rozwiązaniem.

 3. myślący
  10 stycznia 2016 at 11:42 - odpowiedz

  zamiast komentarza ” „Uwierzyłam w coś, co jest jedynie trampoliną dla kilkunastu osób. Przepraszam za to. Wszystkich „moich ludzi” zrobiłam w bambuko. Taka była moja rola, ale wykonywaniem rozkazów nie da się niczego wyjaśnić” – napisała koordynatorka KOD na województwo warmińsko-mazurskie. Ujawniła też, że na tajnej grupie KOD jeden z członków zarządu organizacji miał napisać ludziom: „wy tu k… nie jesteście od filozofowania, tylko od roboty. Jak się nie podoba to won”. Koordynatorka, Anna Grzybowska wcześniej poprosiła Mateusza Kijowskiego (szef KOD), by „rozliczył finanse KOD i pokazał faktury””

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   10 stycznia 2016 at 14:22 - odpowiedz

   Nie wiem, jak jest naprawdę, ale do centralistycznej pozycji Kijowskiego mam silne zastrzeżenia. Ważne jest natomiast, że ludzie bronią prawa konstytucyjnego. KOD im pomaga się tylko zorganizować. Jak KOD się solidnie potknie, Ci ludzie nie zmienią zdania. Oni nie wychodzą z domu dla KOD. Oni bronią swoich praw.

 4. Kazimierz Kwiatkowski
  10 stycznia 2016 at 11:57 - odpowiedz

  Wszystkie media powinny być prywatne. Państwo „misję”, jeżeli już chce może realizować przez zlecanie tymże prywatnym mediom.

  • myślący
   12 stycznia 2016 at 06:04 - odpowiedz

   To bzdurne myślenie. Bo nikt nie udowodnił, że to będzie tańsze. Opłacanie coraz więcej prywatnych stacji za produkowanie i puszczanie prorządowej propagandy, zamiast załatwiania tego we własnym zakresie.

   • Piotr Napierała
    Piotr Napierała
    12 stycznia 2016 at 10:30 - odpowiedz

    Powinny istnieć tylko prywatne media

   • Kazimierz Kwiatkowski
    12 stycznia 2016 at 18:58 - odpowiedz

    Prywatne zawsze będzie tańsze. Choćby dlatego, że jest konkurencja. Państwowe media nie obawiają się bankructwa, gdyż Państwo z Pańskich i moich pieniędzy dopłaci za nieudolność menedżera z nadania partyjnego. Tak np. dzieje się ze spółką LOT.
    Obecnie media nie dość, że są państwowe to na dodatek te prywatne (Gazeta Wyborcza, Newsweek, a, także TVN z POLSAT-em) były utrzymywane z Państwowych pieniędzy promując kampanię typu Pij Mleko, Nie Jedz Drożdżówek, itd. Oczywiście, teraz zarabiać będą np TV Republika, Do Rzeczy, Uważam Rze, ewentualnie TRWAM. Myślę, że likwidacja, chociaż tego jednego (państwowego) garba już obniżyła by koszty państwowej propagandy (która jest nieunikniona, bez względu na to czy rządzi PiS czy PO czy inni socjaliści)

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *