• poniedziałek, 16 lipca 2018 r.

Wrocław stolicą lewicowej jedności?

 

Widać obecnie wyraźną chęć jedności u części lewicy, u części jej nadal nie widać. Ważnym pomysłem na jesienne wybory parlamentarne w 2015 roku jest Zjednoczona Lewica, która niedawno doczekała się nieoczekiwanych przeszkód ze strony mniejszych formacji lewicowych, ale wszystko wskazuje na to, że idzie dalej do przodu. Jak się rodziła idea lewicowej jedności, rzeczy podobnie oczywistej, jak i trudnej? Przedstawiamy Państwu bardzo ciekawą debatę z Wrocławia, która zainteresować może nie tylko lewicowców. Tytuł jest nieco obrazoburczy, gdyż słuchając tej debaty można odnieść wrażenie, że Wrocław bardziej sprzyja normalnym dyskusjom politycznym niż nasza piękna stolica. Zapewne winy nie ponosi aura Łazienek, czy Krakowskiego Przedmieścia, ale sam fakt stołecznej pozycji Warszawy. Tym niemniej miło sobie pomarzyć, że politycy mogliby rozmawiać w łagodniejszy, w bardziej przyjazny i merytoryczny sposób. Z takich rozmów zwykły wyborca, nawet jeśli nie jest prolewicowy, może się czegoś dowiedzieć, a nawet nauczyć… W debacie wzięły również udział osoby znane Państwu z innych naszych programów – Małgorzata Tracz, która niedawno została współprzewodniczącą Zielonych. Robert Kwiatkowski, Czesław Cyrul, szef wrocławskiego SLD, lewicowi analitycy – Michał Syska i Bartłomiej Ciążyński i wiele innych, ciekawych osób.

Podobne materiały

8 komentarzy

 1. myślący
  19 sierpnia 2015 at 17:03 - odpowiedz

  Być, albo nie być obecnie dla lewicy, to – po zjednoczeniu – stanięcie – tak, nie ma wyjścia – wraz z PISem – w silnym froncie przeciwko obecnej władzy. Jeśli lewica nie stanie w opozycji, a będzie – jak usiłuje przekonywać – niemający jak wdać zielonego pojęcia o realnej polityce i PR – Jacek – popierać to co jest, zatonie. I nie będzie tu żadnych wyjątków. Obecna ekipa jest PRowo politycznie spalona. Każdy kto będzie usiłował osiągnąć swój sukces podpinając się do tego tonącego okrętu, zatonie, co więcej – zostanie na koniec z premedytacją zatopiony przez ostatnich stamtąd tonących, w usilnych próbach ratowania swojego własnego politycznego życia. Dla potencjalnych wyborców każdy natomiast taki prorządowy „lewicowy” kandydat będzie natomiast wyglądał jak żenujący nic nie wnoszący lizodup obecnej walczącej o utrzymanie stołków władzy. NIC więcej. Nie słuchajcie więc Jacka. Zdobywajcie jak najwięcej głosów na hejcie do powszechnie znienawidzonej władzy. Nie podpływajcie nawet do tego tonącego okrętu!

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   19 sierpnia 2015 at 20:15 - odpowiedz

   Tonący okręt to raczej lewica. Pewnie nawet nie wejdzie do sejmu

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   19 sierpnia 2015 at 20:43 - odpowiedz

   Stojąc wraz z Pisem nie zyskają poparcia, lecz znikną i to nie tylko na jedną kadencję… Na szczęście wielu liderów, z Barbarą Nowacką na czele, wprost i mocno odcina się od PiS i bardzo dobrze,

 2. Lucyan
  20 sierpnia 2015 at 05:14 - odpowiedz

  Sensownie mowil Syska, reszta to pleciugi. Ale z tym opodatkowaniem spadkow (dla najblizszej rodziny) to lewica (Syska) sobie strzela w stope. Kraje wysoko-podatkowe (=socjalne=lewicowe) odeszły do tego, bo opodatkowanie spadku wobec osob o najwiekszej emocjonalnej wiezi to bardzo czuły punkt kazdego człowieka. Nie strzelajcie takich baboli, please.

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   20 sierpnia 2015 at 05:56 - odpowiedz

   Pełna zgoda – koncepcja opodatkowania spadków z pewnością nie cieszy ewentualnych wyborców. A Michał Syska, tak poza tym, jest – zgoda – bardzo rozsądny. Często się z nim nie zgadzam, ale to już kwestia innych poglądów politycznych. On te swoje przedstawia bardzo racjonalnie.

   • Piotr Napierała
    Piotr Napierała
    20 sierpnia 2015 at 12:29 - odpowiedz

    Pal licho lewicę. Miller to zatrute drzewo. Owoców z tego nie będzie. Jedyny ratunek w PO

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   20 sierpnia 2015 at 12:32 - odpowiedz

   Strzelajcie strzelajcie. Martwi mnie przyszly rząd PiS ale chyba wypije kieliszek wina za pierwszy sejm bez lewicy. Świat normalnieje: Znowu konserwy kontra my – liberałowie

 3. Ultima Thule
  8 lipca 2017 at 23:10 - odpowiedz

  Przede wszystkim nie ptoraficie ZDEFINIOWAĆ pojęcia "lewica" ! Przykładowo partią lewicową jest PiS. PO to nie jest partia, tylko związek zawodowy aparatczyków państwowych i w części zwyczajny gang złodziejski z lewicowością nie mający nic wspólnego.
  .
  Czy lewica to interwencjonizm? Keynesizm? Feminizm? Gender? Faszyzm?
  .
  Czy lewica to agresywne bandy niszczące ostatnio Hamburg?
  .
  Może najpierw się zdecydujcie na jakąś pozycję z menu ?

   

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *