• czwartek, 24 maja 2018 r.

Zapraszam na wielką bezbożną konferencję 20 – 21 maja

Spodziewam się na niej gorących dyskusji i różnic zdań dotyczących tego, co dalej z Europą, z humanizmem i racjonalistą. Nie będzie zbytniej zgody w tematyce wolności słowa i poprawności politycznej. Zaprosiliśmy gości, którzy mają odmienne opinie w tych sprawach i tylko od was zależy, kto wygra daną dyskusję. Konferencja będzie tłumaczona na polski z angielskiego za pomocą słuchawek, symultanicznie. Jeśli ktoś będzie wolał słuchać i pytać po angielsku, w tej konwencji nie będzie stanowiło to żadnego problemu. Wstęp wolny, nie ma opłat za udział w wykładach. Tu więcej informacji. A tu z kolei trochę moich refleksji, jeśli jesteście ich ciekawi.

 

Jacek TabiszStudiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

Podobne materiały

10 komentarzy

 1. Karol
  9 maja 2017 at 08:48 - odpowiedz

  Chcę wziąć udział. Gdzie to sie odbędzie?

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   9 maja 2017 at 14:39 - odpowiedz

   Zobacz w zakładce wydarzenia

   • MICHAL
    9 maja 2017 at 15:10 - odpowiedz

    Oglądam na youtube i niczego załączonego nie widzę.(Zresztą tu też nie).

    Na marginesię ile płacicie za hosting. Bo za taką szybkoś, zrywanie połaczenia i brak dostępnosci firma hostujaca powinna wam dopłacać 

    • Jacek Tabisz
     Jacek Tabisz
     9 maja 2017 at 15:37 - odpowiedz

     Tu jest info o wydarzeniu: http://racjonalista.tv/wydarzenia/ Pierwszy z góry. Co do firmy hostingowej wyjaśniamy sprawę. Renomowana firma, płacimy, a rzeczywiście coś jest nie ok.

     • MICHAL
      9 maja 2017 at 18:01

      Jacek, ja znajdę ale chodzi o innych. Jak się mówi ze pod materiałem jest odesłanie to pod materiałem zamieszcza  się odsyłacz. Inaczej to wyglada dość niepowaznie, antyreklamowo(i wkur…co)..

     • Zorro
      10 maja 2017 at 10:06

      No mylące to jest. Co się naklikałem w „Tu więcej informacji“ licząc na jakiś ukryty link! Aż sobie sprawdziłem w źródle strony, że żadnego linku nie ma : – )

 2. Ultima Thule
  9 maja 2017 at 17:51 - odpowiedz

  A ateiści ciągle o Bogu …
   

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *